Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Christophe » 25/05/20, 21:29

cu siguranță ... dar zeii greci sunt în domeniul public ... mărcile de certificare pot să nu fie ..

https://fr.wikipedia.org/wiki/Demeter_(marque_de_certification)

Așa că trebuie să avem de-a face cu naziști mari acolo ... Mă întreb dacă unii nu vor fi prost prost ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de GuyGadebois » 25/05/20, 21:32

„Demeter” și nu Demeter este o specificație.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Christophe » 25/05/20, 23:06

Evident, nu există accente în limba germană ...

Există o marcă FR: https://bases-marques.inpi.fr/Typo3_INP ... mark&y=186

Cei care au ales acest nume de cod sunt nazi mari ... și merită un proces!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Macro » 26/05/20, 06:25

Rajqawee a scris: La fel, voi arăta foarte prost la crearea unei celule de informații anti-efracție.


Există deja .... În aglomerațiile mari CAC-ul poliției, în colaborare cu jandarmeriile din mediul rural ...

Și la Demeter ... Ei bine, dacă nu vrei să fii lovit ... Nu vei arunca murdărie pe ferestrele comercianților sau nu va vandaliza fermele ...

Activism ușor și legal .... Doar nu cumpărați produsele lor ... Și convingeți-i pe cei dragi să facă același lucru ... care dacă simt că meritele lucrului vor face la fel ... Și chiar mai bine decât atât ... Prin faptul că nu consumi (fără CB, nu există, fără elec, apă potabilă ... Mergi mult mai ușor sub radare ...

După ce depinde de nivelul tău de angajament, dacă vrei să folosești „inacceptabil” înseamnă să-ți faci auzită vocea .... Ben nu te mira să fii polițist, blocat într-o zi sau alta ....
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Rajqawee » 26/05/20, 08:35

Macro a scris:
Rajqawee a scris: La fel, voi arăta foarte prost la crearea unei celule de informații anti-efracție.


Există deja .... În aglomerațiile mari CAC-ul poliției, în colaborare cu jandarmeriile din mediul rural ...

Și la Demeter ... Ei bine, dacă nu vrei să fii lovit ... Nu vei arunca murdărie pe ferestrele comercianților sau nu va vandaliza fermele ...

Activism ușor și legal .... Doar nu cumpărați produsele lor ... Și convingeți-i pe cei dragi să facă același lucru ... care dacă simt că meritele lucrului vor face la fel ... Și chiar mai bine decât atât ... Prin faptul că nu consumi (fără CB, nu există, fără elec, apă potabilă ... Mergi mult mai ușor sub radare ...

După ce depinde de nivelul tău de angajament, dacă vrei să folosești „inacceptabil” înseamnă să-ți faci auzită vocea .... Ben nu te mira să fii polițist, blocat într-o zi sau alta ....


Nu știam despre jafuri! Păi, poate că viziunea mea despre lume este denaturată pentru a trăi în Corsica (ceea ce, știu, nu poți înima ta Macro), dar aici, există foarte puțin vandalism (da, da, știu, este uimitor, deoarece există crime mafiote, dar asta este realitatea)
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Ahmed » 26/05/20, 08:51

Preocuparea pentru toți cei care ar fi tentați să-și facă auzită vocea este că perimetrul „reprobabilului” este treptat coextensiv cu cel al manifestării lor ... : Roll:
Ceea ce este foarte bine denunțat Tip.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Macro » 26/05/20, 09:11

Mergând destul de regulat pe două insule (Yeu și Belle ile) am observat, de asemenea, mai puțină delincvență între ele decât pe continent, colegul meu de la Yeu nu își blochează niciodată mașina și nu scoate cheile ... în ceea ce privește efracția ... Este atât de mic încât într-adevăr toată lumea îi cunoaște pe toți și că automat vigilența este aproape „de familie”.

Și pentru Corsica și locuitorii săi ... Este mai degrabă un respect pentru identitatea lor decât o ură sau resentimente ... Deoarece nu sunt un fan al turismului, nu mă gândesc să-mi odihnesc picioarele acolo într-o zi ... Asta îi va face un tâmpit de vară mai puțin .... După aceea, nu cred că majoritatea populației este „independentă” acolo, altfel ar fi reușit să se elibereze cu mult timp în urmă. Jug francez ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Macro » 26/05/20, 09:15

Ahmed a scris:Preocuparea pentru toți cei care ar fi tentați să-și facă auzită vocea este că perimetrul „reprobabilului” este treptat coextensiv cu cel al manifestării lor ... : Roll:
Ceea ce este foarte bine denunțat Tip.


Totuși, ar fi necesar ca această celulă să aibă o eficiență deosebită ... În opinia mea, este o diviziune enieme a forțelor de poliție, o capacă în mai multe pe care o poartă pe capul unui oficial deja ocupat în mare măsură alte sarcini ...
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Moindreffor » 26/05/20, 11:48

Rajqawee a scris:Aici mă așteptam la asta. Ei bine, și eu am fost „traumatizat” de o mulțime de lucruri. De exemplu, o spargere ... care se referă la subiect. Voi vedea în continuare un ochi foarte rău crearea unei unități de informații antiefracție. Sunt și o fostă persoană cu dizabilități! Niciun noroc, nu!
există deja, nu?

persoana cu handicap batran nu are nici o semnificatie pentru mine, fosta victima a accidentului, vreau sa inteleg, persoana cu handicap esti pe viata ...

ieri la difuzarea de televiziune a unui raport despre dezvăluirea votului deputaților pentru fiecare lege, pentru a informa populația despre ceea ce fac „ale noastre” aleșii cu votul lor, amenințările, deteriorarea caselor, hărțuirea ... o minoritate poate strica viața unui singur om și, prin urmare, în cele din urmă vrea să-și impună voința prin amenințare, deci asta este ceea ce doriți să acceptați atunci când refuzați crearea unei unități de cercetare într-un astfel de domeniu? acceptați pur și simplu aceste infracțiuni în principiu sau susțineți și voi?

unul dintre deputați a vorbit despre dictatura „bine intenționat”

a da drumul înseamnă a lăsa o anumită putere în mâinile oamenilor care își permit să se gândească doar la ceea ce cred ei drept și bun

druida noastră de la Marsilia este un exemplu bun, dar la fel de sigur ca și studiile internaționale care se încadrează unul după altul, provin din dictatura farmacologică mondială și că epidemiologii noștri care lăudau vaccinurile de luni de zile sunt de asemenea complici.

când vedem că 25% dintre francezi ar refuza un vaccin împotriva coronei, putem vedea astăzi starea de spirit a francezilor și, de aceea, de ce să luptăm ...
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Dictatura agro-industrială din Franța? Da, mai mult ca oricând!




de Ahmed » 26/05/20, 12:51

Deci, dimpotrivă, crezi că un guvern este mereu binevoitor și protejat de orice tentație nesănătoasă? Acest lucru este greu coroborat de deriva actuală, care este destul de inevitabilă, având în vedere dispariția „morcovilor” statului bunăstării și creșterea economică: trebuie înlocuiți cu bețe ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 164