Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de Obamot » 02/02/22, 01:16

izentrop a scris:
Oamenii de știință pesimiști cred că nu putem prezice și că trebuie să rămânem în alertă. Cei mai optimisti spun asta au trecut 10 ani de când a fost descoperit coronavirusul și că nu au fost detectate cazuri la oameni. Toate acestea în timp ce criza Covid nu s-a încheiat; Totul la timpul lui.

coronavirus = raceala comuna

naiv
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de GuyGadeboisTheBack » 02/02/22, 13:13

Obamot a scris:"frumos" lovitură Guy, felicitări...

Dar la naiba, dragă „prieten”.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de Obamot » 02/02/22, 13:34

Ei bine, când găsești „motivul”, dai din cap, tot ce trebuie să faci este să-l conectezi cu ceea ce faci și să spui acum, trebuie să fi fost cu siguranță un lucru gigantic până la punctul în care acum încerci să-l destabilizați forum luându-l pe rând lui Christophe, Janic, Remundo și mie...
Și din moment ce îți afișezi „stările de spirit” în piața publică, ne va interesa pe „ne”...

Dacă nu este să te conectezi cu ego-ul tău și cu dorințele tale viitoare? Și tu „vechea durere” decât atât... : Wink: "prietenul"
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de GuyGadeboisTheBack » 02/02/22, 13:41

Obamot a scris:Ei bine, când găsești „motivul”, dă din cap...

sănătate-prevenirea-poluării/zoonoză-după-covid-19-leptospiroză-t16476-30.html#p489572

1: „Îmi place” așa cum aud și pentru o dată Zombizy nu vorbește prostii (în ochii mei), nu văd de ce ar trebui să fiu responsabil față de cineva sau ar trebui să fac ceva fie uneia sau mai multor persoane în acest sens forum.
2: Cine spune că nu există nicio cercetare și manipulare cu privire la câștigurile în funcție în Wuhan sau în altă parte? Nu eu. Dimpotriva.
3: Cine susține că în virusul covid se găsesc secvențe HIV (în care, de altfel, având în vedere toate variantele?) Nu eu, deoarece este fals (studiu retras).
3: Cine susține că acest virus a fost eliberat în mod deliberat sau accidental în sălbăticie? Nu eu, nu există nicio certitudine cu privire la această ipoteză.
Dernière édition alin GuyGadeboisTheBack 02 / 02 / 22, 13: 56, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de Obamot » 02/02/22, 13:50

Bah, tu ai fost cel care i-a placut izentrop „draga”, nu mie... : Cheesy: (si este dreptul tau atat cat nu-mi pasa, simpla observatie)

Dar este foarte bine să subliniem că, ca un motiv esențial... AȘA PREA ASTA CĂ E și schimbarea inimii tale anterior...

Deci relevanță = zero...

Este întotdeauna complicat să găsești a posteriori raison pentru actele anterioare mai ales când nu există conștientizare

O zi buna!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de Obamot » 02/02/22, 15:24

PS: (si pentru ca ai editat ca sa nu imi raspunzi)

Prima ta intenție a fost să postezi linkul singur. Restul este un proces de intenție și, mai mult, pe fleacuri...

GuyGadeboisLeRetour a scris:
1: „Îmi place” așa cum aud și pentru o dată Zombizy nu vorbește prostii (în ochii mei), nu văd de ce ar trebui să fiu responsabil față de cineva sau ar trebui să fac ceva fie uneia sau mai multor persoane în acest sens forum. Ți-am spus că nu-mi pasă, nu schimbă anterioritatea „alunecării” tale cognitive... orbitor

2: Cine spune că nu există nicio cercetare și manipulare cu privire la câștigurile în funcție în Wuhan sau în altă parte? Nu eu. Dimpotriva. nu are ce face, TU esti cel care ma dai vina pe mine si nu invers nu schimba nimic in ceea ce priveste anterioritatea „alunecarii” tale cognitive... (sa fiu frumos...)

3: Cine susține că în virusul covid se găsesc secvențe HIV (în care, de altfel, având în vedere toate variantele?) Nu eu, deoarece este fals (studiu retras). ah, dar EU sunt cel care ți-a spus „că”... tu iei argumentul meu acolo... (cu excepția faptului că Montagnier nu și-a schimbat poziția, iar dacă mă refer la el, cu greu nu putem lua în considerare este o vină, darămite un „trădarea încrederii”) și, din nou, nu schimbă anterioritatea „alunecării” tale cognitive...

3: Cine susține că acest virus a fost eliberat în mod deliberat sau accidental în sălbăticie? Nu eu, nu există nicio certitudine cu privire la această ipoteză. mai întâi am fost atent, e o ipoteză care nu poate fi exclusă, în drept un mănunchi de indicii este dovadă (și acolo este semnificativ) apoi sunt dezvăluiri „a contrario” (și nu există, nici o verigă lipsă în ciuda tuturor cercetărilor). timp de 1 an în toate băncile de secvențiere folosind software, nimic, nada, zero,) care ar valida contrariul conform oamenilor de știință care vorbesc despre asta, validarea „de facto” a scurgerii din laborator (intenționat sau nu, că este o altă întrebare) este agravată de faptul că „parcă întâmplător”, se adaugă „câștig de funcție” al cărui scop deliberat este de a infecta omul! Și asta ar ajunge (după părerea ta?) tocmai în acest virus „natural” găsit cine știe unde (adică fără vreun ecosistem tangibil și dovedit care ar fi fost favorabil în eventuala transmitere la om, sau orice altceva a fost altcineva care ar prezida sau nu ar valida necesitatea ei a priori!?) Punct că, prin urmare, contestați, dar fără până astăzi nu ați adus NICIODATĂ cel mai mic element tehnic sau științific convingător care să justifice sau să demonstreze că acest virus ar fi 100% natural. (în prezent, tendința este mai degrabă inversă, deoarece NIH a mărturisit că finanțează „câștiguri ale funcției” și că senatorul Rand Paul pare sigur de elementele pe care se bazează!* Din nou, cu greu putem considera asta ca o vină. și cu atât mai puțin o „trădare a încrederii”, și din nou, nu schimbă anterioritatea „alunecării” tale cognitive... Până la urmă și pentru că a fost nevoie să o aștepți, există doar mici discrepanțe care absolut nu o fac. justificanu această schimbare, deja pentru că precede presupusele fapte...

*) și nu are absolut nimic de-a face cu faptul „să se știe că țările care au P4 experimentează cu viruși peste tot”, asta nu validează SAU mai degrabă nu invalidează „automat” o opinie mai mult sau mai puțin întemeiată, decât dacă ești în silogism (a fi drăguț).

Prin urmare, va fi din nou necesar să găsiți a posteriori „presupusa viață care ar merge cu presupusele fapte”

Succes în căutarea nimicului!

Mulțumesc și la revedere. :!: :|


_______________________________
PS: Și diferența, scuze nu-mi plac postările lui FDP care din când în când dau schimbarea doar pentru a încurca melodiile.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de GuyGadeboisTheBack » 02/02/22, 16:06

Nu mi-ar păsa de „alunecarea” cognitivă. Venind de la un tip care a trecut de la rațiune la credințe (am văzut asta venind din comentariile tale la „Hold Up” și l-am ignorat, nenorocit că sunt). Pe scurt, un adept ORB al teoriilor conspirației tocmai a ieșit la iveală. Am avut dubii, nu mai am. Continui sa te vaici cand cineva nu este de acord cu tine, continui sa fii incapatanat, fascinat de manipulatorii americani cand iti hranesc teoriile fumurii fara nici o dovada validata, primesti de mai multe ori sa iei steagul de copiat/lipit "ca sa te faca spuma", ai pus soldul „ilustrărilor” tale cancerele participanților la asta forum (Ceea ce este murdar), te consortezi cu cei mai excentrici pentru a-i contracara pe cei pe care îi urăști. Bine făcut. Să rezumam: Escroc intelectual, farsă licențiată (Modurile tale de a îneca peștele ca să nu spui nimic sunt absolut geniale!), Pretenție fără limite (Diverse diagnostice medicale slabe „de la distanță”), judecător și juriu, pro „descalificator”, manipulator, amar și răzbunător, trădare de idei, dispreț pentru tot ceea ce este mainstream fără discernământ, partizan, fals derche și acum victimă. Jos pălăria artistului. Pe viitor, încearcă să mă ignori sau încearcă să-ți faci din nou „prietenul” când pentru tine nu înseamnă nimic. Mulțumesc anticipat. : Mrgreen:
1 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13724
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1526
A lua legatura cu:

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de izentrop » 03/02/22, 03:47

Sărmanele fiare :(
Autoritățile din Hong Kong au luat decizia de a sacrifica sute de hamsteri, precum și mii de alte mamifere mici (chinchilla, iepuri, cobai) ca „măsură de precauție”. 11 rozătoare au fost testate pozitiv pentru Covid-19, împreună cu două persoane de la magazinul de animale Little Boss din cartierul comercial Causeway Bay. În total, aproape 2.000 de mamifere au fost sau vor fi exterminate cât mai curând posibil.
https://www.rtl.fr/actu/international/c ... 7900119639
jointes pièces
hamster.jpg
hamster.jpg (8.09 KiB) Vizualizat de 1520 ori
0 x
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 245

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de 44 d.Hr. » 03/02/22, 04:46

RTL a scris:Autoritățile din Hong Kong au luat decizia de a sacrifica sute de hamsteri, precum și mii de alte mamifere mici (chinchilla, iepuri, cobai) ca „măsură de precauție”. 11 rozătoare au fost testate pozitiv pentru Covid-19, împreună cu două persoane de la magazinul de animale Little Boss din cartierul comercial Causeway Bay. În total, aproape 2.000 de mamifere au fost sau vor fi exterminate cât mai curând posibil.


Cei doi oameni de la magazinul de animale fac parte din 2000?!?!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Zonoze: după Covid-19, leptospiroză!




de Exnihiloest » 03/02/22, 18:05

izentrop a scris:Sărmanele fiare :(
Autoritățile din Hong Kong au luat decizia de a sacrifica sute de hamsteri, precum și mii de alte mamifere mici (chinchilla, iepuri, cobai) ca „măsură de precauție”. 11 rozătoare au fost testate pozitiv pentru Covid-19, împreună cu două persoane de la magazinul de animale Little Boss din cartierul comercial Causeway Bay. În total, aproape 2.000 de mamifere au fost sau vor fi exterminate cât mai curând posibil.
https://www.rtl.fr/actu/international/c ... 7900119639

Și totuși, hamsterii au rămas bine închiși!
La fel ca noi anul trecut.
Am avut o scăpare îngustă, în sfârșit.
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 205