Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Obamot » 03/07/20, 22:55

Moindreffor a scris:
Obamot a scris:Recitește, întrebări deja puse!

Nimic de f ... de „capcană” plantezi ca un adult: fără! Iar partea ta „prof” ... pfiiiouh ..... prescurtată: răspuns scurt 1 para max.

bine, dacă nu ai curaj să faci bla-bla-bla ...

Și somersault înapoi frumos pentru a evita expunerea greșelilor tale ...

DCE00039-9E78-4673-AAE6-758D6A5A92DD.gif
DCE00039-9E78-4673-AAE6-758D6A5A92DD.gif (1.59 Mio) Consulté 1470 fois

... ne așteptam atât de mult ... : Mrgreen:
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Moindreffor » 03/07/20, 23:04

Obamot a scris:
Moindreffor a scris:
Obamot a scris:Recitește, întrebări deja puse!

Nimic de f ... de „capcană” plantezi ca un adult: fără! Iar partea ta „prof” ... pfiiiouh ..... prescurtată: răspuns scurt 1 para max.

bine, dacă nu ai curaj să faci bla-bla-bla ...

Și somersault înapoi frumos pentru a evita expunerea greșelilor tale ...

DCE00039-9E78-4673-AAE6-758D6A5A92DD.gif
... ne așteptam atât de mult ... : Mrgreen:

bine, vă pot returna complimentul, deoarece ați făcut același lucru, așa că nu-i învinovăți pe ceilalți pentru propria ta tactică ...
cu toate acestea, ar fi fost atât de simplu să vă puneți întrebarea în mod clar și ați fi avut un răspuns la fel de clar,

este complicat să ai dreptate când nu mai știi cu adevărat ce îți învinovățești detractorul, bine că ai pierdut mai mult timp în căutarea ilustrației tale decât să-ți pui întrebarea, așa că putem vedea puțin interes pentru această întrebare și, prin urmare, pentru răspuns
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Obamot » 03/07/20, 23:25

Ești obositor: nu răspunzi pentru că nu vrei să fii identificat prin neajunsurile tale. Altfel nu ai face din ea un mister!
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Moindreffor » 04/07/20, 11:46

Obamot a scris:Ești obositor: nu răspunzi pentru că nu vrei să fii identificat prin neajunsurile tale. Altfel nu ai face din ea un mister!

Ei bine, am încă suficientă memorie pentru a-mi aminti vag întrebarea ta, care, apropo, nu era foarte clară, de aceea, răspunsul meu la momentul respectiv, dar se pare că ești și mai afectat decât mine, văzut că nici nu-ți amintești de propria ta întrebare sau nu vrei să o mai pui, pentru că în cele din urmă nici măcar nu știi sensul acesteia

în ceea ce privește identificarea deficiențelor mele, constat că atunci când direcția generală a fraudei merge în aceeași direcție ca mine, din afirmațiile mele, este că deficiențele menționate nu ar trebui să fie atât de importante ca asta, dar că nu o pot admite

Îți reamintesc la fel subiectul, deoarece întrebarea ta, în final, a fost doar o încercare de diversiune pentru a discredita detractorul tău

autorizarea vânzării așa-numitelor semințe „țărănești” de către oricine, deci fără control, nu este o victorie, deoarece deschide ușa fraudei sau erorii voluntare sau nu, și numai atunci când gestionarea generală a fraudei efectuează o verificare cel puțin putem descoperi fraude (atunci când vine de la mafie) sau erori sau lucruri șocante (cu lapte pentru sugari) pentru că încearcă să-și facă treaba bine și când spune că chiar șocant este fără pericolul este acela de a dovedi

pentru mine, există deja un număr mare de asociații care sunt deja autorizate să vândă semințe vechi sau atipice sub control și, prin urmare, nu a fost necesară modificarea legii, prin urmare, cu atât mai puțin să declare victoria, uneori soluțiile oferite pentru a lupta cu companiile de semințe în acest caz sunt mai rele decât ceea ce luptăm în cele din urmă ...

doriți să vedeți o victorie în ea, este dreptul vostru, dar nu încercați să ne impuneți-o ... pentru că, dacă așa ar fi fost într-adevăr, dacă toată lumea aștepta cu nerăbdare acest lucru, nu am fi 'o mână la această postare ...
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Obamot » 04/07/20, 12:22

.... bla-bla-bla și încă nimic pe echilibrul acid / bazic! : Roll: (1 paragraf nu mai mult, mulțumesc) : Mrgreen:
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Moindreffor » 04/07/20, 14:03

Obamot a scris:.... bla-bla-bla și încă nimic pe echilibrul acid / bazic! : Roll: (1 paragraf nu mai mult, mulțumesc) : Mrgreen:

ce vrei să știi despre echilibrul bazelor acide, vorbești despre acizi și baze puternice sau slabe, în apă sau în stare solidă? ce vrei sa vorbesti despre pKe sau pKa? ioni de hidroniu sau hidroxid?

un acid este întotdeauna asociat cu baza conjugată, dezechilibrul conferă pH-ului soluției, deci dacă pH-ul nu este 7 numai atunci când există echilibru între concentrația de ion H+ iar în ioni OH- vom fi în dezechilibru acid-bazic
mai puțin de 7 suntem într-un mediu acid, mai mare de 7 suntem într-un mediu de bază pH-ul cuprins între 1 și 14

echilibrul acid / bazic nu are sens în sine, dacă nu specificați mai multe, vorbim despre cuplu acid / bază sau pH, acum nu știu cu adevărat ce doriți să provocăm, eu vă dau răspunsul care vă vine în minte

acum puteți da relația dintre această noțiune (care ar trebui clarificată) și semințele țărănești?
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Obamot » 04/07/20, 14:41

Ca și cum nu ai ști că vorbesc despre pH-ul (echilibrul acid / bazic) al corpului uman ...?

Ne puteți explica în câteva cuvinte, de ce echilibrul nostru biologic „baza VS acidă” este atât de important, dezvoltați puțin subiectul spunându-ne de ce și cum este reglementat? Și dacă nu este reglementat, ce se întâmplă?

Deci, în funcție de dvs., echilibrul nostru acid-bază are un pH de 7, nu?

38D9FBD9-CDA3-44EA-93D4-F1CF45924C4E.gif
38D9FBD9-CDA3-44EA-93D4-F1CF45924C4E.gif (1.7 Mio) Consulté 1386 fois
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Moindreffor » 06/07/20, 09:22

Obamot a scris:Ca și cum nu ai ști că vorbesc despre pH-ul (echilibrul acid / bazic) al corpului uman ...?

Ne puteți explica în câteva cuvinte, de ce echilibrul nostru biologic „baza VS acidă” este atât de important, dezvoltați puțin subiectul spunându-ne de ce și cum este reglementat? Și dacă nu este reglementat, ce se întâmplă?

Deci, în funcție de dvs., echilibrul nostru acid-bază are un pH de 7, nu?

38D9FBD9-CDA3-44EA-93D4-F1CF45924C4E.gif

da, sincer, nu înțeleg întrebarea ta absolut nimic, vreau să trec pentru cei mai ignoranți de ignoramenți, dar sincer cu o întrebare atât de greșită, nu pot să vă dau un răspuns

asa ca o sa apelez la luminile tale mari pentru a-mi da raspunsul la propria ta intrebare, dupa ce poti jubila cat vrei, nu este serios pentru mine, dar se pare ca este pentru tine, asa ca astept că mă înveți, pentru că în sfârșit aș putea înțelege întrebarea și voi avea răspunsul

și mulțumesc ție, voi fi mai puțin prost și poate și alții aici, așa că nu ne așteaptă să așteptăm ...
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Obamot » 06/07/20, 09:37

Ne întoarcem. Ok, lasă-mă să clarific ... Am adăugat 1 cuvânt.

- " Deci, potrivit dvs., echilibrul acido-bazic (al corpului uman) ar avea în mod necesar un pH de 7, nu?

Altfel nu este în „echilibru”, asta pare că ai spus mai sus?
(Și nu, încă nu capcanăNici jubilare pe o capcană ipotetică sau ce știu, trebuie să încetăm să fim paranoici ...)
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Vânzarea de semințe țărănești în cele din urmă autorizate, victorie!




de Moindreffor » 06/07/20, 09:54

Obamot a scris:Ne întoarcem. Ok, lasă-mă să clarific ... Am adăugat 1 cuvânt.puteți fi mai puțin zgârcit pe cuvinte, într-adevăr ajută la înțelegere, pushpin dacă scrieți un subiect de bac, vom salva pe hârtie, dar nu pe faptul că avem rezultate bune

- " Deci, potrivit dvs., echilibrul acido-bazic (al corpului uman) ar avea în mod necesar un pH de 7, nu?

Altfel nu este în „echilibru”, asta pare că ai spus mai sus? absolut nu v-am spus despre echilibrul acido-bazic al apei cu un ph neutru, deci nimic de a face cu corpul uman
(Și nu, încă nu capcanăNici jubilare pe o capcană ipotetică sau ce știu, trebuie să încetăm să fim paranoici ...)Nu spun că vreți să mă capturați, spun că nu înțeleg întrebarea, nici o paranoie, doar că aș dori să înțeleg întrebarea, așa că pot răspunde, așa este posibil să fie clar în întrebarea ta

sângele are un ph aproape de 7
acidul stomacal este aproape de 1
deci să vorbim despre un echilibru pentru un organism uman nu are sens, pentru o parte a unui organism da ...
plantezi o unghie în deget, va rămâne acolo, înghiți o unghie, sucurile tale gastrice o vor mânca ...
în plus, interpretați greșit excesiv în mod deliberat sau nu ceea ce scriu, pentru că atunci când vă citesc comentariile cu privire la răspunsurile mele nu îmi găsesc răspunsurile
dar un lucru este sigur, încă nu înțeleg unde doriți să mergeți și ce încercați să demonstrați
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 297