Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Adrien (ex-nico239) » 16/10/20, 14:34

Bine bine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 28/10/20, 14:48

Un vaccin te poate ucide, vezi spre sfârșitul interviului



Acest lucru confirmă unele surse care ne spun că vaccinul împotriva gripei ne-ar face mai vulnerabili la covid-19.
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9774
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de sicetaitsimple » 28/10/20, 15:17

Obamot a scris:Un vaccin te poate ucide, vezi spre sfârșitul interviului
Acest lucru confirmă unele surse care ne spun că vaccinul împotriva gripei ne-ar face mai vulnerabili la covid-19.


Chiar așa? Dar de ce scriai acum 5 zile cu toate majusculele, îndrăznețe și culori:

PENTRU PARTEA MEA, AȘTEPT URGENT DE LA AUTORITĂȚILE SĂNĂTĂȚII DIN MAI MULTE ȚĂRI PROMOVAREA IMEDIATĂ A UNEI CAMPANI DE VACCINARE A „VACCINULUI CALADIVALENT” ÎMPOTRIVA INFLUENȚEI - PREVENTIV CEL MAI MICI SUBIECTE CU RISC / S - SINCE Știm că ar prefera împotriva COVID-19 [...] CU DACĂ VACCAREA ESTE DOAR RUNDĂ DE LUCRATIVĂ ȘI NU VREAM SĂ DESCOPERIM „FIERE” DECÂT ESTE NU ESTE EFICIENT (ȘI, DE aceea, NU O FĂCĂ ACUM O SCARĂ MARE (...) DAR MAI TÂRZIU CU VIRUS ÎNFLICȚIONAT, FĂCÂND REALIZAREA ORICĂROR REZULTATE SUBIECT DE DEPOZIT STATISTIC) ... !!! DAR DACĂ NU AR FI AR FI CRIMINAL CÂT VACCINUL EXISTĂ DEJA, ESTE DISPONIBIL ȘI SE PREZENTĂ A FI SIGURANȚĂ ȘTIINȚIFIC !!!)

sănătate-prevenirea poluării / coronavirus-covid-19-în timp real-epidemie-hartă-t16331-2630.html # p415319
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 28/10/20, 15:29

Te descurci bine, dar este deliberat

Nu uitați partea în care spun:

CU DACĂ VACCAREA ESTE DOAR RUNDĂ DE LUCRATIV ...
ȘI NU VREAM SĂ DESCOPERIM „FIERBINTE” CĂ NU ESTE EFICIENT

: Cheesy:

Acest fir se referă și la imunologie, este o știință în evoluție ... În starea actuală și pe mai multe posturi, s-a demonstrat că este mult mai bine să vă dezvoltați imunitatea pe o bază personală, mai degrabă decât să fiți vaccinați.

Dar nu este nou, doar aici este, nu fac fir „orientat”, trebuie să joci cartea pe masă, asta fac.

Dacă te face fericit, mă retrag. Până în ziua în care tezele serioase vor arăta (posibil) eficacitatea dovedită a unui vaccin fără a adăuga adjuvant. Și fără o dilemă de risc. Nu va fi de câțiva ani. Între timp, vom fi descoperit altceva în imunologie, va pune probabil în discuție campaniile de vaccinare (sau nu?) Și mai presus de toate va depinde de evoluția speciei umane și de respingerea acesteia a oricărei forme de corupție sau conflict de interese prin legi obligatorii.
Este încă departe.
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9774
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de sicetaitsimple » 28/10/20, 15:58

: Lol: : Lol: : Lol:
Am avut timp să văd prima versiune a răspunsului tău!
Pentru a rezuma, „Am spus o mare tâmpenie, dar mă retrag”.

Acolo, suntem deja la a 3-a versiune. Până în seara asta, mai aveți timp să vă îmbunătățiți pentru a ne spune că discursul dvs. este perfect coerent!
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 28/10/20, 16:58

Mergeți mai departe, publicați-l integral!

Îl putem întreba pe Christophe dacă are acces la „jurnalul serverului” ...

Mai întâi am postat imediat un mesaj recant.
Apoi am recitit ceea ce am scris și am descoperit înșelarea ta. Cu toate acestea, am părăsit pasajul unde spun că mă retrag.

Pentru mine ești .... mort. Micul tău joc rafinat este provocarea, dar asta nu mai este problema mea, tocmai ai dovedit reaua ta credință care duce la murdărie. Nu veți mai avea niciodată credibilitate în acest sens forum. Ești anulat pe viață. Cred că ar trebui să fii interzis.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Christophe » 28/10/20, 17:02

Obamot a scris:Îl putem întreba pe Christophe dacă are acces la „jurnalul serverului” ...


Crezi că am asta de făcut? :şoc: :şoc: :şoc:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Janic » 28/10/20, 17:06

de Obamot »28/10/20, 17:58

Mergeți mai departe, publicați-l integral!
puneți degetul pe problema extraselor tăiate din contextul lor și unde le putem face să spună inversul semnificației sale inițiale (jocul preferat al politicienilor)
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 28/10/20, 17:23

Cu o poreclă de genul „Dacă-a fost-simplu”, Există deja un„ extras tăiat ”pôvre.

Christophe a scris:
Obamot a scris:Îl putem întreba pe Christophe dacă are acces la „jurnalul serverului” ...


Crezi că am asta de făcut? :şoc: :şoc: :şoc:
A concedia un povestitor care dăunează forum pentru prea mult timp ar trebui, este un mincinos patologic. Se face dovada.

Vă spun că ceea ce a postat el nu avansează dezbaterea, este fir pur putrezit.
Și ați dori să continuați să vă lăsați influențați de această ectoplasmă ..? https://fr.wikipedia.org/wiki/Ectoplasme
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9774
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de sicetaitsimple » 28/10/20, 17:33

Obamot a scris:Mai întâi am postat imediat un mesaj recant.
Apoi am recitit ceea ce am scris și am descoperit înșelarea ta.


Bine, vom rămâne la:

PENTRU PARTEA MEA, AȘTEPT URGENT DE LA AUTORITĂȚILE SĂNĂTĂȚII DIN MAI MULTE ȚĂRI PROMOVAREA IMEDIATĂ A UNEI CAMPANI DE VACCINARE A „VACCINULUI CALADIVALENT” ÎMPOTRIVA INFLUENȚEI - PREVENTIV CEL MAI MICI SUBIECTE CU RISC / S - SINCE Știm că ar prefera împotriva COVID-19 [...] CU DACĂ VACCAREA ESTE DOAR RUNDĂ DE LUCRATIVĂ ȘI NU VREAM SĂ DESCOPERIM „FIERE” DECÂT ESTE NU ESTE EFICIENT (ȘI, DE aceea, NU O FĂCĂ ACUM O SCARĂ MARE (...) DAR MAI TÂRZIU CU VIRUS ÎNFLICȚIONAT, FĂCÂND REALIZAREA ORICĂROR REZULTATE SUBIECT DE DEPOZIT STATISTIC) ... !!! DAR DACĂ NU AR FI AR FI CRIMINAL CÂT VACCINUL EXISTĂ DEJA, ESTE DISPONIBIL ȘI SE PREZENTĂ A FI SIGURANȚĂ ȘTIINȚIFIC !!!)

Incredibil să văd acești idioți de medici din întreaga lume care nu înțelegeau că vaccinarea masivă împotriva gripei ne-ar scuti de Covid ....
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 315