Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14913
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de GuyGadeboisTheBack » 28/02/21, 23:47

ABC2019 a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Ah, au fost acele estimări? Aaaaah ok, la momentul acela pentru mine, te-am gândit glumind a reluat calculele consiliului științific

Am specificat din nou mai sus, dacă vi se pare amuzant, vă mulțumesc că ați dat estimările dvs. sau cel puțin spuneți care cifre vi se par amuzante și cu cât?

Mai întâi dă-le pe ale tale, pe cele reale, nu pe cele pompate în consiliul științific, după care vom vedea.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 28/02/21, 23:52

Observăm în treacăt că admiteți în mod implicit că cifrele oficiale sunt false de când ajungeți să faceți estimări!

Poate ai putea începe prin a ne oferi metodologia ta, ABC?
Vrei să lucrăm la cifrele tale, pentru că eu personal nu am.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14913
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de GuyGadeboisTheBack » 01/03/21, 00:13

Obamot a scris:Observăm în treacăt că admiteți în mod implicit că cifrele oficiale sunt false de când ajungeți să faceți estimări!

Poate ai putea începe prin a ne oferi metodologia ta, ABC?
Vrei să lucrăm la cifrele tale, pentru că eu personal nu am.

Ei bine, îl știm: aleatoriu, pește, presupuneri, aproximativ vorbind, potențial, aproximativ, calcul mort, în ipoteză, între „cel simplu și cel dublu sau chiar mai mult”, condiționalul, dacă este posibil. Toate se bazează pe o interpretare a estimărilor din surse oficiale. Înveliți totul cu un pseudo-calcul inteligent sau o regulă de trei, agitați (altfel pulpa va rămâne în partea de jos) și gata. : Mrgreen:
Ah și dacă nu sunteți fericiți, mergeți mai departe, faceți mai bine, mergeți, mergeți înainte, eu aștept .... : Roll:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de ABC2019 » 01/03/21, 06:21

GuyGadeboisLeRetour a scris:
ABC2019 a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Ah, au fost acele estimări? Aaaaah ok, la momentul acela pentru mine, te-am gândit glumind a reluat calculele consiliului științific

Am specificat din nou mai sus, dacă vi se pare amuzant, vă mulțumesc că ați dat estimările dvs. sau cel puțin spuneți care cifre vi se par amuzante și cu cât?

Mai întâi dă-le pe ale tale, pe cele reale, nu pe cele pompate în consiliul științific, după care vom vedea.

Ce vrei sa spui ? cum vă așteptați să am estimări diferite de cele date de autorități? Nu pot număra bolnavii și morții în casa mea, de ce aș inventa numere diferite ???

tu ești cel care spune că nu crezi, nu eu, așa că dacă nu credem, te rog să îți dai propriile estimări, nu am altele.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de ABC2019 » 01/03/21, 06:27

Obamot a scris:Observăm în treacăt că admiteți în mod implicit că cifrele oficiale sunt false de când ajungeți să faceți estimări!

Poate ai putea începe prin a ne oferi metodologia ta, ABC?
Vrei să lucrăm la cifrele tale, pentru că eu personal nu am.


Dar amândoi sunteți complet nebuni! nu am metodologie personal personal, iau cifrele oficiale cu incertitudinile lor, de care nu am motive să mă îndoiesc și vă întreb dacă vă îndoiți de ele, să-mi spuneți de ce și cu cât, nu vă pot ajuta să explicați mai multe !!

Dacă nu aveți niciun alt număr de sugerat, spuneți-l cu claritate și vom lăsa asta. Admiteți că criticați totul în mod sistematic fără să știți nimic și fără a avea nici un motiv sau o susținere a cifrelor, iar noi vom fi de acord asupra acestui lucru.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 01/03/21, 09:17

Acolo avem un super-campion care sfidează imponderabilitatea! Ren-ver-sant ...

Deci, în ciuda faptului că a fost găsit, notificat și certificat de pretutindeni CHIAR DE CINE faptul că testele PCR nu au dat un rezultat de încredere (indiferent de ce proporție, dar a fost ridicat pentru a provoca un asemenea tumult) ik este bine să vezi că, pe de altă parte, consideri că aceste statistici sunt în mod evident false, ca fiind corecte.

Știm, de asemenea, că mulți medici - și nu este un secret, deoarece există chiar și un „covid premium 19” - au primit bani pentru a raporta „cazuri covid19”, ceea ce pune mari îndoieli, deoarece caracteristica covidului este că cei care au murit din cauza acestuia (sau au avut simptome presupuse ale acestuia), au fost „deja bolnav înainte”, (Conform celebrei formule a celor mai mari specialiști) în timp ce în conformitate cu„ pseudo-testele-pcr-lame ”, nimeni nu știe pentru majoritate, ce ar fi fost bolnavi sau chiar ce ar fi murit exact. Ce va fi imposibil de verificat a posteriori, cu excepția cazului în care se procedează la exhumarea a peste 80 de cadavre pentru morți, ca și pentru supraviețuitori nu mai mult ...

Și persistați și semnați să ne spuneți că, cu incertitudinile (statistici obișnuite, deoarece nu specificați care dintre acestea și în ciuda acestora), luați în considerare aceste cifre exacte, în aceste limite de toleranță. În timp ce nimeni din cercurile serioase nu îndrăznește să afirme că ...

Deci DA, DA, DA, vă întrebăm prin ce magie metodologică ajungeți la concluzia dvs. :?: otoman ... otoman ... otoman ...!

Pentru că, pentru moment, singura figură incontestabilă este cea a mortalității ... și nu ne spune prea multe despre cauzele reale ale morții. Umbră (și fără a dori să fie categorică) din cele 650 de decese cauzate de așa-numitele boli degenerative - în care găsim aceste facilități despre care vorbim atât de mult și care sunt cele mai mortale la o vârstă avansată - nu le găsim a covidului care nu reprezintă în funcție de numerele pe care le credeți „corecte”, 10% până la 12% din total ... Această diferență este atât de „slabă” în comparație cu anii puternici de gripă, încât trebuie să te ciupi pentru a vedea ceva semnificativ acolo ... Într-adevăr, cifrele deceselor sezoniere gripa (A și B) a ucis 67 de oameni în timpul iernii 000/2016, fără a fi prea greșit o diferență de 36 de decese * de „exces de mortalitate” pe zi pe parcursul întregului an cu covid19...! (Acest calcul nu ia în considerare toată mortalitatea din 2020, ci doar diferența care este cel mai plauzibil legată de covid, adică cele 80 de decese pe care le citați și cazurile de comorbidități conexe și, din nou, aceasta se referă doar la cei de 000 de ani și peste , deoarece grupul de vârstă de la 65 la 0 de ani arată o scădere de 65 de decese comparativ cu 1 ...)

Deci DA, DA, DA, bis repetită, vă întrebăm cum mai puteți apăra aceste cifre oficiale :?:

*) 35 x 365 = 12'765. /// 67'000 + 12'765 = aprox. 80 de morți
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Janic » 01/03/21, 09:36

Nu am o metodologie personală, iau cifrele oficiale cu incertitudinile lor, de care nu am motive să mă îndoiesc și vă întreb dacă vă îndoiți de ele, să-mi spuneți de ce și cu cât, nu vă pot explica nimic mai mult !
Hei, asta nu mai este metoda ta?
Numărul cazurilor pozitive nu are nici o semnificație în ceea ce privește pericolul acestui virus, afectează indivizii ca de jos toți virușii și bacteriile de la originea lumii și a fi pozitiv nu înseamnă a fi bolnav, chiar până la „agonie”.
Mai interesanți sunt cei spitalizați, dar, așa cum spun oamenii de știință înșiși, au de obicei comorbidități. Deci care este cauza? Picătura care revarsă vaza sau vaza deja umplută până la refuz. Nici o picătură nu a făcut vreodată o revărsare a cupei goale.
Deci, dacă este bine să fii interesat de efecte, devine urgent să fii interesat de cauzele reale, pentru a evita reapariția (să fie clar că așa cum au spus Claude Bernard și alții: " microbul nu este nimic, Pământul este totul ”
Cu excepția faptului că pentru a face acest lucru trebuie să schimbăm obiceiurile în timp ce un vaccin miraculos nu schimbă moravurile, perturbând sistemul imunitar și generând astfel toate aceste boli actuale, cum ar fi bolile autoimune, cancerul, autismul.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de ABC2019 » 01/03/21, 12:26

Obamot a scris:Acolo avem un super-campion care sfidează imponderabilitatea! Ren-ver-sant ...

Deci, în ciuda faptului că a fost găsit, notificat și certificat de pretutindeni CHIAR DE CINE faptul că testele PCR nu au dat un rezultat de încredere (indiferent de ce proporție, dar a fost ridicat pentru a provoca un asemenea tumult) ik este bine să vedem că, dimpotrivă, considerați aceste statistici în mod clar false, ca fiind exacte.


distorsiune totală, nu am spus niciodată că sunt corecte, am spus că realitatea este mult mai mare și cu multă incertitudine, pentru că, de fapt, ceea ce domină nu este eroarea la testele PCR, ci faptul că o mulțime de asimptomatice sau puțin simptomatice nu sunt testat pentru că nu cred că sunt bolnavi, pe lângă faptul că am testat foarte puțin în primul semestru!

și am dat un interval cuprins între 10 și 20 de milioane de persoane afectate și nu 3,75, așa cum spun cifrele oficiale. Nu pot spune mai bine. Numărul morților este probabil aproximativ corect.

Acum, dacă dvs. sau altcineva credeți că numerele sunt în afara acestui interval, vă rugăm să dați o estimare sau să recunoașteți că criticați, dar fără a oferi argumente sau cifre.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14913
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de GuyGadeboisTheBack » 01/03/21, 12:33

ABC2019 a scris:Acum, dacă dvs. sau altcineva credeți că numerele sunt în afara acestui interval, vă rugăm să dați o estimare sau să recunoașteți că criticați, dar fără a oferi argumente sau cifre.

Dar la ce bun de când tocmai ai recunoscut că avansezi cifre fără să știi multe? Dacă nu este nimic ...
1 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Janic » 01/03/21, 12:57

și am dat un interval cuprins între 10 și 20 de milioane de persoane afectate și nu 3,75, așa cum spun cifrele oficiale. Nu pot spune mai bine. Numărul morților este probabil aproximativ corect.
ceea ce nu este semnificativ pentru că, pentru a prelua ideea, persistentă, a imunității colective (adică mai puțin modest 70% dintre persoanele infectate) sau aproape 50 de milioane de francezi, suntem departe de cont și chiar nu vom mai fi niciodată de atunci niciodată aceste cifre nu au fost atinse, indiferent de bolile și țările în cauză și, în plus, observăm că, odată ce hipocondriații sunt speriați, ceilalți sunt reticenți, inclusiv în comunitatea medicală, în ciuda presiunii guvernamentale și a lobby-urilor vaccinate, cu doze deja lăsate în urmă în farmacii . :x
Oamenii sunt speriați, dar nu proști! : Roll:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : sicetaitsimple și oaspeții 171