Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Christophe » 28/10/20, 17:41

sicetaitsimple a scris:Incredibil să văd acești idioți de medici din întreaga lume care nu înțelegeau că vaccinarea masivă împotriva gripei ne-ar scuti de Covid ....


Cu toate acestea, a fost o informație de săptămâna trecută: vaccinul antigripal ar proteja și împotriva covidului ...

Informații preluate ieri de unele media, inclusiv: https://www.courrierinternational.com/a ... e-covid-19

Vaccinul antigripal ar reduce riscul de a prinde Covid-19
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 28/10/20, 17:46

Aveam de gând să postez: cu siguranță sunt tâmpenii care să o gândească și care îndrăznesc să-l scrie eh: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Vaccinul antigripal ar putea proteja împotriva coronavirusului, constată studiul

https://www.futura-sciences.com/sante/b ... ign=futura

Și la fel pentru a se contrazice! Încă pe Futura. Așa că se duce să joace problemele de acolo pentru a vedea cât de mult rezistă : Cheesy:

Sper să înțeleagă că nu vrem să răspundem unui troll care este în fault. Așa că lasă-l să meargă și să se joace în altă parte.

La naiba e o metastază pe tipul acesta, mai putrezit : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de sicetaitsimple » 28/10/20, 18:03

Christophe a scris:
sicetaitsimple a scris:Incredibil să văd acești idioți de medici din întreaga lume care nu înțelegeau că vaccinarea masivă împotriva gripei ne-ar scuti de Covid ....


Cu toate acestea, a fost o informație de săptămâna trecută: vaccinul antigripal ar proteja și împotriva covidului ...


Susțin (a treia postare de la mine despre acest subiect) că confita de rață protejează și ...

2020-10-27- [Dept_Gers] _4s.png
2020-10-27- [Dept_Gers] _4s.png (182.42 KiB) Vizualizat de 1492 de ori
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Christophe » 28/10/20, 18:04

Ești prost, e Armagnac !!!
1 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de sicetaitsimple » 28/10/20, 18:06

Christophe a scris:Ești prost, e Armagnac !!!


Sugeți, în Gers este Armagnac. : Lol:

Editați, ați scris bine Cognac înainte de a modifica?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Christophe » 28/10/20, 18:08

???

Într-adevăr, scrisesem coniac ... dar am corectat rapid ... Așa că nu înțelegem răspunsul tău! : Mrgreen:

Trebuie să recitiți citatul!
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de sicetaitsimple » 28/10/20, 18:21

Christophe a scris:???

Într-adevăr, scrisesem coniac ... dar am corectat rapid ... Așa că nu înțelegem răspunsul tău! : Mrgreen:

Trebuie să recitiți citatul!


Ești iertat chiar dacă confuzia Cognac și Armagnac ar putea să merite pentru tine în colț niște momente dificile ..... Și poți șterge dacă crezi că dăunează înțelegerii.

Dar poate fi într-adevăr un confit de rață + terapia duală Armagnac .....? Cine știe?
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de ABC2019 » 29/10/20, 07:52

Obamot a scris:Mergeți mai departe, publicați-l integral!

Îl putem întreba pe Christophe dacă are acces la „jurnalul serverului” ...

Mai întâi am postat imediat un mesaj recant.
Apoi am recitit ceea ce am scris și am descoperit înșelarea ta. Cu toate acestea, am părăsit pasajul unde spun că mă retrag.

Pentru mine ești .... mort. Micul tău joc rafinat este provocarea, dar asta nu mai este problema mea, tocmai ai dovedit reaua ta credință care duce la murdărie. Nu veți mai avea niciodată credibilitate în acest sens forum. Ești anulat pe viață. Cred că ar trebui să fii interzis.

este adevărat că a fost ÎNDRĂZNIT să critici pe obamot!
ai observat că cu cât este mai greșit, cu atât îi atacă mai violent pe ceilalți?
Ți-a fost dor de vocația ta obamotă, ai fost făcut să fii dictator!
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de Obamot » 29/10/20, 10:09

Ai multe pe inima ta? post415975.html # p415975 (asta e tot tu, eh ... alergie la critici) : Cheesy:
Ai încercat Fogiel? : Cheesy:
Tu ar trebui...



Îmi confunzi critica și-l impostezi pe Bichon, dar mergi înainte, critica ne face să râdem prea mult : Mrgreen:
0 x
VetusLignum
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1690
Înregistrare: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Covid-19: vaccinuri și imunologie




de VetusLignum » 17/11/20, 01:05

Vaccinul Pfizer pare să aibă efecte secundare imediate neplăcute, până la punctul în care unii cobai pot refuza să ia a doua doză.

„Cerem oamenilor să ia un vaccin care va face rău”, a spus dr. William Schaffner, profesor de medicină preventivă și politici de sănătate la Centrul Medical al Universității Vanderbilt. "Există o mulțime de brațe dureroase și un număr substanțial de oameni care se simt crusty, cu dureri de cap și dureri musculare, pentru o zi sau două."

Convingerea persoanelor care prezintă aceste simptome să se întoarcă în trei până la patru săptămâni pentru a doua doză - și a doua rundă de simptome asemănătoare gripei - ar putea fi o vânzare dificilă, a spus Schaffner.

https://www.nbcnews.com/health/health-n ... s-n1247485


Rețineți că, cu aceasta, nu cunoaștem efectele secundare pe termen lung.

Pe de altă parte, dacă oamenii simt efectul vaccinului în acest moment, nu mai suntem dublu-orbi.
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : sicetaitsimple și oaspeții 238