Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de GuyGadeboisTheBack » 08/09/21, 19:09

Janic a scris:abcon
pe de altă parte, l-a instruit bine în utilizarea vocabularului jignitor și în căutarea videoclipurilor stupide, nu putem avea totul!
pentru că insultarea, defăimarea medicilor nu este cazul tău? Deci intervențiile tale stupide nu fac obiectul insultelor, ci simple observații :şoc:

Cea mai gustoasă parte din toate acestea este că acestea sunt fantezii stupide! Nu am avut niciodată niciun fel de pregătire antroposofică ... când idioții sunt în acest moment, trebuie să găsiți un alt cuvânt ... „cătușă” s-ar potrivi? : Mrgreen:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de Janic » 08/09/21, 20:25

tip
Cea mai gustoasă parte din toate acestea este că acestea sunt fantezii stupide! Nu am avut niciodată niciun fel de pregătire antroposofică... când idioții sunt proști în acest moment, trebuie să găsim un alt cuvânt ... „potrivit” ar fi potrivit?
Nici eu, face parte dintr-o abordare inteligentă să fii interesat de diferitele moduri, tehnici de pe AB atunci când vrei să știi puțin mai multe despre fiecare și să nu-ți placă idiotii să aibă judecăți asupra celor care prevalează asupra a ceea ce ignoră și nu Mai mult decât atât, caută să studieze, deoarece sectele lor le interzic să facă acest lucru. Și chiar dacă spun niște prostii, cel puțin au câteva gânduri care arată că și-au studiat subiectul!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 900
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1235

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de Robob » 09/09/21, 11:43

Ieri m-am uitat la curbele covide din SUA, nici acolo nu e bine.

numărul de cazuri:


După cum puteți vedea, am revenit la nivelul toamnei, în jurul valorii de 15 noiembrie 2020, într-o serie de cazuri pozitive.

În mod logic, cu 52% din fullvax și 80% din peste 60 de ani vaccinați („cei cu risc”), cu un vaccin eficient ar trebui să avem mai puțini oameni în spitale.

Iată curba pentru pacienții aflați în terapie intensivă:



Acum sunt mult mai mulți oameni pe snopi decât în ​​jurul lunii noiembrie 2020.

Văd specialiștii pro-vaccin veniți de aici: „trebuie să arate stat cu stat”, „nu este aceeași variantă, aceasta este de 1000 de ori mai periculoasă”, „gesturile de barieră nu mai sunt respectate ca în 2020”, „ toți idioții sunt supradozați cu un remediu pentru cai (IVM) ", etc ...

Pentru mine, este ca în Israel: vaccinurile cu ARNm PIFzer și Modern-nu, ca să spun simplu, este o porcărie și ajunge să știe chiar și prin modificarea statisticilor.

De fapt, s-ar putea să fiți mai bine să vă vaccinați cu Astracecaca, deoarece nu pot găsi vina în curbele englezești. bine pentru moment ... :?
3 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de Obamot » 09/09/21, 11:54

Ah bein ABC2019, Izy, Végaz și Simple care au promovat iadul pentru vaccinuri, ne-au promis în fiecare zi că terapia intensivă nu va fi saturată toamna viitoare ...!

Oh, nu, au făcut promoția fără să promită nimic din ceea ce mi se spune la căști?
Pe de altă parte, protocolul dovedit HCQ + Az ar fi la fel de „riscant” pentru ei? _ Imagine _ raaah cei „amuzanți”!
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de Exnihiloest » 10/09/21, 22:00

Robob a scris:...
În mod logic, cu 52% din fullvax și 80% din peste 60 de ani vaccinați („cei cu risc”), cu un vaccin eficient ar trebui să avem mai puțini oameni în spitale.
...

Nu, nu are sens.
Pentru a fi logic ar trebui să știți proporția vaccinată / nevaccinată în spitale.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de Obamot » 10/09/21, 23:08

Izy => :şoc: => : Roll: => :strigăt: =>.,.
0 x
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 669
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de SixK » 11/09/21, 03:32

Robob a scris:Ieri m-am uitat la curbele covide din SUA, nici acolo nu e bine.
De fapt, s-ar putea să fiți mai bine să vă vaccinați cu Astracecaca, deoarece nu pot găsi vina în curbele englezești. bine pentru moment ... :?


Există încă multe de spus despre curba engleză.
Curba cazului a atins un vârf până la sfârșitul lunii iulie, pentru a scădea la jumătate și a crește din nou de la începutul lunii august.
Nu știu dacă aceasta este o strategie de eliberare pentru auto-imunizare în timp ce vaccinul funcționează în continuare?

Curba de spitalizare și deces este în creștere, dar acceptabilă în comparație cu ceea ce au experimentat în valurile anterioare.
Numărul deceselor rămâne relativ similar cu al nostru dacă ne raportăm la numărul de cazuri.

Mi se pare greu să înțeleg de ce nu am suferit aceeași curbă ca în Regatul Unit cu privire la numărul de cazuri?
M-am gândit că testarea masivă a permisului sanitar a tăiat curba, dar Marea Britanie testează mult mai mult decât noi.
În cele din urmă, poate că tocmai scăderea activității legate de abonament a făcut treaba la momentul potrivit?
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.
Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de Obamot » 11/09/21, 08:35

SixK a scris:
Robob a scris:Ieri m-am uitat la curbele covide din SUA, nici acolo nu e bine.
De fapt, s-ar putea să fiți mai bine să vă vaccinați cu Astracecaca, deoarece nu pot găsi vina în curbele englezești. bine pentru moment ... :?


Există încă multe de spus despre curba engleză.
Curba cazului a atins un vârf până la sfârșitul lunii iulie, pentru a scădea la jumătate și a crește din nou de la începutul lunii august.
Nu știu dacă aceasta este o strategie de eliberare pentru autoimunizare p că vaccinul funcționează în continuare?

Curba de spitalizare și deces este în creștere, dar acceptabilă în comparație cu ceea ce au experimentat în valurile anterioare.
Numărul deceselor rămâne relativ similar cu al nostru dacă ne raportăm la numărul de cazuri.

Mi se pare greu să înțeleg de ce nu am suferit aceeași curbă ca în Regatul Unit cu privire la numărul de cazuri?
M-am gândit că testarea masivă a permisului sanitar a tăiat curba, dar Marea Britanie testează mult mai mult decât noi.
În cele din urmă, poate că tocmai scăderea activității legate de abonament a făcut treaba la momentul potrivit?
Înțeleg jena care urmează, dar, din păcate, cu aceste teste rt-PCR, nu există nicio corelație între țări, sigur și definitiv, s-a spus de zeci de ori.

Și chiar între regiuni,
Și chiar între țări, deoarece acest lucru se joacă între „ecosisteme”.
Și între „ecosisteme”, superinfectorii se manifestă cu încărcături virale asimetrice ...

Și atâta timp cât nu este specificat:
a) tipul de mașină de laborator,
b) reactivul utilizat,
c) secvența,
d) rapoartele de reglare a mașinii (cum ar fi factorul „CT”) și
e) fără confirmarea diagnosticului,
etc

Fără o corelație fiabilă între toate acestea, statisticienii nu obțin aceleași date dintr-un loc în altul și nu știm ce dezvăluie exact testele, cu excepția cazului în care găsim viruși explodați care nu oferă certitudinea virusului care este. nu dacă persoana a fost doar ușor contaminată sau chiar infectată, dar fără a dezvolta vreo patologie gravă ... „falsă” sau „falsă” că ...

De exemplu, la începutul unei unde, încărcătura virală detectată nu este aceeași ca după aceea și fiecare variantă nu reacționează la același reactiv. Deci, schimbă reactivii mașinilor și modifică setările fără avertisment. Prin urmare, este inutil să încercăm să obținem ceva omogen și comparabil cu aceste teste (inclusiv în virtutea tuturor celorlalte puncte care preced). Și, pentru a adăuga confuzia, fiabilitatea unui tip de test la altul înseamnă că persoanele care nu s-au testat niciodată încep să o facă (teste de salivă), iar numărul de teste nu este luat în considerare. Pe lună, efectuat de fiecare individ?

Toți acești parametri, dintre care unii scapă abordării științifice (cum ar fi înșelăciunea deliberată la nivel politic ...) și alții, fac orice comparație spinoasă și iluzorie și nu dau o tendință fiabilă.
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de ABC2019 » 11/09/21, 08:58

Obamot a scris:
Fără o corelație fiabilă între toate acestea, statisticienii nu primesc aceleași date dintr-un loc în altul

nu are sens ceea ce spui, de ce ar trebui ca datele să fie la fel oricum de la loc la loc, chiar și cu teste fiabile?
nu prin corelarea unui loc cu altul veți ști dacă testele sunt fiabile, ci prin corelarea testelor cu un alt indicator independent, într-un loc dat. De exemplu, numărul de internări în spital sau numărul de decese. Și asta funcționează, doar dovedește că testele sunt fiabile.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Opinii despre vaccinurile Covid, imunitatea, efectele secundare și imunologia




de Janic » 11/09/21, 10:04

abcon
nu are sens ceea ce spui, de ce ar trebui ca datele să fie la fel oricum de la loc la loc, chiar și cu teste fiabile?
nu prin corelarea unui loc cu altul veți ști dacă testele sunt fiabile, ci prin corelarea testelor cu un alt indicator independent, într-un loc dat. De exemplu, numărul de internări în spital sau numărul de decese. Și asta funcționează, doar dovedește că testele sunt fiabile.
demonstrează mai presus de toate că ești zero în toate! Internările în spital sunt în principal cele datorate noilor variante care afectează vaccinate și nevaccinate, anterior insensibile sau doar ușor, față de variantele anterioare, ca și în cazul gripei. Dar un test indică doar o reacție la un agent infecțios, atât! Ne-au dat lovitura odată cu scăderea T4 pentru SIDA, presupus un semn incontestabil al bolii, în timp ce aproape 70 de boli (de verificat) ar putea fi cauza gravidității, această boală gravă care dă viață!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 295