Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 06/02/22, 04:16

Versiunea Euronews puțin diferită
Spitalul de copii St. Augustin de lângă Bonn. Directorul medical, profesorul Gerd Horneff, observă o schimbare la copiii care suferă de Covid-19: în comparație cu variantele anterioare, aceștia prezintă simptome complet diferite și trebuie tratați diferit. În același timp, durata spitalizării a fost scurtată.

Copiii arată de parcă ar avea otrăvire cu sânge, sepsis. Sunt foarte bolnavi, au nevoie de perfuzie, nu mănâncă sau beau... dar nu au boli respiratorii.
https://de.euronews.com/2022/02/04/ande ... it-omikron
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Christophe » 06/02/22, 04:23

Copii vaccinați?
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 06/02/22, 10:37

Nu este specificat, dar mai puțin decât în ​​Franța https://marketing-allemagne.net/blog/co ... -allemagne
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de GuyGadeboisTheBack » 06/02/22, 12:50

izentrop a scris:Versiunea Euronews puțin diferită
Spitalul de copii St. Augustin de lângă Bonn. Directorul medical, profesorul Gerd Horneff, observă o schimbare la copiii care suferă de Covid-19: în comparație cu variantele anterioare, aceștia prezintă simptome complet diferite și trebuie tratați diferit. În același timp, durata spitalizării a fost scurtată.

Copiii arată de parcă ar avea otrăvire cu sânge, sepsis. Sunt foarte bolnavi, au nevoie de perfuzie, nu mănâncă sau beau... dar nu au boli respiratorii.
https://de.euronews.com/2022/02/04/ande ... it-omikron

Iar idiotul satului o face din nou rescriind același articol dar în germană, fără să fi citit sau înțeles bineînțeles...

Pediatrul vede însă și alte probleme, care nu sunt cauzate direct de virus, ci de pandemie și de circumstanțele care o însoțesc: copiii suferă de restricții.

Asistăm la o creștere a bolilor mintale. Nu am văzut niciodată atât de mulți copii care suferă de anorexie.

Profesor. Dr. Gerd Horneff
Director medical, Spitalul de Copii Sankt Augustin

Doar cinci copii sunt în prezent tratați pentru COVID-19 în St. Augustine, iar unitatea de terapie intensivă nu este supraîncărcată.

Spitalul are și un centru de vaccinare pentru copii, care a administrat peste 6 de vaccinuri din decembrie. Aproape 000% dintre cei 20 milioane de copii cu vârste cuprinse între 5,3 și 5 ani au fost vaccinați cel puțin o dată, iar aproape 11% dintre tinerii cu vârsta de până la 60 ani au fost deja vaccinați de două ori.
Ar trebui să te consulți, Zombizy... :şoc: :(
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 06/02/22, 14:48

GuyGadeboisLeRetour a scris:Doar cinci copii
Da, l-am văzut pe tipul meu bun, dar am văzut și că nu va dura :( : Mrgreen:
https://fr.style.yahoo.com/allemagne-pr ... 53345.html
jointes pièces
Caz AL FR.gif
Cas AL FR.gif (19.85 KB) Consultat de 891 ori
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de GuyGadeboisTheBack » 06/02/22, 15:02

izentrop a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Doar cinci copii
Da, l-am văzut pe tipul meu bun, dar am văzut și că nu va dura :( : Mrgreen:

Ah, domnul Potato este clarvăzător? Vă atrag atenția că pe curbele VOASTRE, de fapt pare să nu reziste în Franța, în timp ce în Germania este întotdeauna mai puțin decât aici. Nu e bine, ca de obicei, și greșit.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 08/02/22, 02:19

Pims, miocardită, decese: și totuși vaccinarea copiilor nu decolează
Deschisă cu puțin timp înainte de Crăciunul trecut, vaccinarea copiilor de 5-11 ani rămâne la un nivel extrem de scăzut în Franța - spre deosebire de majoritatea vecinilor noștri europeni. O situație îngrijorătoare, având în vedere circulația foarte mare a virusului în rândul tinerilor.
https://www.ledauphine.com/sante/2022/0 ... u-vaccines
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de GuyGadeboisTheBack » 08/02/22, 02:34

În loc să vă transmiteți orbește prostiile, găsiți cifrele și veți vedea că mortalitatea în rândul copiilor și adolescenților se datorează în principal vaccinărilor și nu virusului. Escroc, vândut, valet de larve. : Evil:
1 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 08/02/22, 02:41

Totuși, aceasta este trista realitate.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de GuyGadeboisTheBack » 08/02/22, 02:46

izentrop a scris:Totuși, aceasta este trista realitate.

Da, ce tocmai am scris, nu propaganda murdară pe care o scoți zi de zi ca un robot. : Evil:
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 323