Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Christophe » 03/12/22, 11:40

Dar cum se explică scăderea nașterilor în Franța cu 10% în octombrie? chiar ma intreb...

Captură de ecran 2022-12-03 la 11-41-59 Cum se explică noua scădere a nașterilor în Franța din această toamnă.png


https://www.bfmtv.com/societe/comment-e ... 30130.html

1 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Macro » 03/12/22, 14:03

Pur și simplu situația economică... Câți copii ați avut?

Personal, am făcut totul ca să... Nu să o fac : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Christophe » 03/12/22, 14:05

Doar că în istoria umanității e invers: când muncești mai puțin, ei bine ai mai mulți copii...

Eu cred...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Obamot » 03/12/22, 18:08

Îți faci griji...

Vom găsi unul care să posteze o verificare a faptelor care vă va invalida postarea „destabilizator şi contrar naraţiunii doxeiMatei 22:21 : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Christophe » 20/12/22, 12:59

Un alt ticălos de extremă dreapta...

0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13698
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1516
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 20/12/22, 13:05

Aici pentru a schimba „știrile false”
Într-un context de circulație activă a epidemiei SARS-CoV-2, Haute Autorité de santé recomandă extinderea vaccinării împotriva Covid-19 începând de astăzi la copiii cu vârsta cuprinsă între 6 luni și 4 ani, cu risc de formă gravă a bolii și deces. Această vaccinare primară este acum posibilă cu vaccinul Comirnaty® de la Pfizer, care pe 25 noiembrie a obținut o extindere a indicației pentru această grupă de vârstă pentru care nu exista în prezent vaccin disponibil. HAS recomandă, de asemenea, vaccinarea copiilor din această categorie de vârstă care trăiesc cu persoane imunodeprimate sau care nu răspund la vaccinare.
https://www.has-sante.fr/jcms/p_3396939 ... mes-graves
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Obamot » 20/12/22, 15:32

Înghesuirea complet chtarbé, ca de obicei
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Christophe » 27/12/22, 11:20

Cam târziu… dar motociclist bătrân ca niciodată!

Dar de când este acest videoclip?

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Obamot » 27/12/22, 12:37

Personal, îmi cad și brațele din mine, dar cunoscând acest mediu al anumitor personalități psihopatice (VS empatice) ale IO-urilor, cu greu sunt surprins de această narațiune a unui tehnocrat (mai presus de toate, și care se alătură celei a lui Klaus Schwab asupra anumitor aspecte ale răceala incredibilă a replicilor) care este implicit o mărturisire (într-un fel de „căutarea unui tratament echitabil al populaţiilor care să fie implicit sacrificate" in numele fixarii unei " sortari " a populatiilor " intr-o situatie de ' urgenta sanitara ' sau ceva de genul, in cel mai bun caz, dar atentie: pseudo sanatate si mai ales situatie penala creata in mod deliberat... D unde este nevoie pentru o anchetă (la ICC) mergând în direcția explicației date de multă vreme de antropologul sănătății: Jean-Dominique Michel.
Pentru a pune și în: „Genocidul în vedere și depopularea planificată” (la fel ca și Codexul alimentar, atâta timp cât ajută la înțelegerea complotului care a dus deja la „cel mai rău”...)
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Janic » 28/12/22, 20:30

ca în epoca SIDA când părinții nu mai doreau să tragă de frica să nu fie contaminați (și deci mai puțini bebeluși) și a început din nou cu acest vaccin covid care trage imunitatea de grup!
PS: nu este ușor să pui o mască chirurgicală pe penis! : Roll:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Remundo și oaspeții 223