Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 29/12/22, 12:05

0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 01/01/23, 13:58

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Obamot » 01/01/23, 16:14

Este „mult mai rău” când este „mai puțin grav” :?: nu răspunde niciodată celui care își dă dreptul să spună „care sursă ar fi relevantă VS care nu ar fi(neavând nicio jurisdicție de a judeca)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Remundo » 01/01/23, 16:16

de unde aceste cifre, câți oameni?
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Obamot » 01/01/23, 16:38

Deși raportat de la un medic, descoperim imediat că subiectul este POLITIC...
Nu pare să-l deranjeze în privința regimului cubanez, atâta timp cât există cuvântul „știință”. Regimul neo-svastică Zelinsky Banderist, la fel. Nu va fi nevoie de mult pentru a-l reabilita pe Putin!

Totul este bine atâta timp cât îi susține narațiunea... În timp ce, de fapt, acest empaf omite să spună că este, fără îndoială, cazul particular al Cubei, care și-a dezvoltat propriile vaccinuri, și fără să ne spună cu ce otravă, acești tristi decedați. copii, fuseseră injectați... (sau nu) și nici în ce „ecosistem” medico-social trăiau :şoc:

Probabil așa numește el „un rezumat sincer al faptelor” :!:
2 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Christophe » 01/01/23, 17:31

Remundo a scris:de unde aceste cifre, câți oameni?


Nu ne pasă puțin de detalii, deoarece vaccinul copiilor a ucis mult mai mulți...

Gripa nu a ucis niciodată copii (sănătoși)... așa că atunci când începi de la aproape 0...
2 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 02/01/23, 00:23

Remundo a scris:de unde aceste cifre, câți oameni?
Este din statisticile CDC din SUA https://www.bloomberg.com/news/newslett ... an-the-flu
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Remundo » 02/01/23, 00:35

da asa...

moartea „CU” Covid și nu „DIN CURA”

și vorbești despre 20 din 4 în ordinul mărimii.

Și care este concluzia ta?

gena piquouze?
0 x
Imagine
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de izentrop » 02/01/23, 01:15

Remundo a scris:da asa...

moartea „CU” Covid și nu „DIN CURA”
Copiii care mor din cauza ei au de obicei alte comorbidități și presupun că pentru gripă comparațiile sunt aceleași.

Această dezbatere a fost deja discutată. În statisticile eficienței DREES (DC) poți juca să schimbi „Cu” / „Pentru” covid, vei vedea că nu se schimbă prea mult https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoi ... E2NzY3OSJ9
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de Remundo » 02/01/23, 01:19

asa ca intreb din nou: care este concluzia ta?
0 x
Imagine

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 229