Adevărat sau fals ? S-a terminat pandemia Covid?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de pedrodelavega » 25/09/20, 13:32

Adrien (ex-nico239) a scris:Cu toți cei care prezic contrariul, ne pierdem puțin Imagine

Iar cei care s-au prefăcut în delir că se îngrijorează de „3 chinezi care mor”, care au prezis sfârșitul epidemiei în luna mai.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Adrien (ex-nico239) » 25/09/20, 14:27

pedrodelavega a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:Cu toți cei care prezic contrariul, ne pierdem puțin Imagine

Iar cei care s-au prefăcut în delir că se îngrijorează de „3 chinezi care mor”, care au prezis sfârșitul epidemiei în luna mai.


Cine a fost?
0 x
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Rajqawee » 25/09/20, 14:42

Adrien (ex-nico239) a scris:
pedrodelavega a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:Cu toți cei care prezic contrariul, ne pierdem puțin Imagine

Iar cei care s-au prefăcut în delir că se îngrijorează de „3 chinezi care mor”, care au prezis sfârșitul epidemiei în luna mai.


Cine a fost?


Destul de mulți oameni. Din care eu, chiar la începutul știrilor care au sosit în Franța, în martie, nu-mi este rușine să o recunosc. Doar pentru partea „este doar o boală suplimentară, cum ar fi gripa, nimic de îngrijorat în legătură cu„ Nu țin prea multe informații „pasive” (fără radio, fără televizor, fără ziar) , dacă nu învăț despre un subiect, de obicei, nu aud niciodată despre el.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Paul72
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 684
Înregistrare: 12/02/20, 18:29
Locul de amplasare: Sarthe
x 139

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Paul72 » 25/09/20, 15:34

Nu prea terminat ...

https://www.ouest-france.fr/sante/virus ... on-6987569

Acest lucru este deja un indiciu că epidemia este încă în creștere, în ciuda precauțiilor. (Și probabil că ar fi mult mai rău fără măsuri de precauție ca în februarie și martie)
0 x
Sunt alergic la idioți: uneori chiar am tuse.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Christophe » 25/09/20, 16:29

Hei acolo ... vezi că am avut dreptate ieri (nianiania) .... asta oferă comportamentul tâmpitului și sfaturile tâmpitelor !! : Evil: : Evil: : Evil:

sante-pollution-prevent / les-cons-du-coronavirus-t16359-1390.html? hilit = asshole # p412113

Covid19. Opt copii sub 9 ani internați în terapie intensivă

Deși sunt mai rare, există forme grave la copii de contaminare cu coronavirusul Sars-CoV-2. Potrivit Public Health France, opt copii cu vârsta sub 9 ani se află în terapie intensivă.

(...)

Formele grave care necesită spitalizare sunt rare la cei mai tineri. "Dar cu cât virusul se răspândește, cu atât numărul cazurilor crește, cu atât situațiile excepționale se înmulțesc. Este matematic", a declarat Robert Cohen, vicepreședintele Societății Franceze de Pediatrie, intervievat de Le Parisien.

„Dovedește că Covid-19 afectează pe toată lumea, fără excepție și, prin urmare, fiecare dintre comportamentele noastre are un impact asupra întregii populații”, avertizează Yann Bubien, directorul general al Spitalului Universitar din Bordeaux, unde sunt internați patru minori sub 15 ani, dintre care doi sunt în terapie intensivă.


8 din 1000 adică 0.8% nu este mult, dar spuneți-le celor 16 părinți cărora le-am mințit și liniștiți în mod fals !! : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de pedrodelavega » 25/09/20, 16:32

Adrien (ex-nico239) a scris:
pedrodelavega a scris:Iar cei care s-au prefăcut în delir că se îngrijorează de „3 chinezi care mor”, care au prezis sfârșitul epidemiei în luna mai.


Cine a fost?

Dr. Raoult
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Adrien (ex-nico239) » 25/09/20, 16:33

pedrodelavega a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:
pedrodelavega a scris:Iar cei care s-au prefăcut în delir că se îngrijorează de „3 chinezi care mor”, care au prezis sfârșitul epidemiei în luna mai.


Cine a fost?

Dr. Raoult


Unde?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Christophe » 25/09/20, 16:34

Ptin nu o să începi din nou aici ???? : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Adrien (ex-nico239) » 25/09/20, 16:35

Christophe a scris:Ptin nu o să începi din nou aici ???? : Evil: : Evil: : Evil:


Nu am început bucătar ... Imagine

Îmi pare rău, dar, din moment ce nu are nimic de spus, își relansează obsesia Imagine este involuntar și incontrolabil
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Adrien (ex-nico239) » 25/09/20, 16:37

Christophe a scris:Ptin nu o să începi din nou aici ???? : Evil: : Evil: : Evil:


Și apoi așa cum îi știi forums conspiratorii trebuie să fie „împrăștiați ca un puzzle” Imagine deci funcționează neobosit pentru a arăta micii tovarăși. Imagine
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 224