Adevărat sau fals ? S-a terminat pandemia Covid?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Paul72
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 684
Înregistrare: 12/02/20, 18:29
Locul de amplasare: Sarthe
x 139

Re: Adevărat sau fals? S-a terminat pandemia Covid?




de Paul72 » 25/09/20, 17:32

Christophe a scris:Hei acolo ... vezi că am avut dreptate ieri (nianiania) .... asta oferă comportamentul tâmpitului și sfaturile tâmpitelor !! : Evil: : Evil: : Evil:

sante-pollution-prevent / les-cons-du-coronavirus-t16359-1390.html? hilit = asshole # p412113

Covid19. Opt copii sub 9 ani internați în terapie intensivă

Deși sunt mai rare, există forme grave la copii de contaminare cu coronavirusul Sars-CoV-2. Potrivit Public Health France, opt copii cu vârsta sub 9 ani se află în terapie intensivă.

(...)

Formele grave care necesită spitalizare sunt rare la cei mai tineri. "Dar cu cât virusul se răspândește, cu atât numărul cazurilor crește, cu atât situațiile excepționale se înmulțesc. Este matematic", a declarat Robert Cohen, vicepreședintele Societății Franceze de Pediatrie, intervievat de Le Parisien.

„Dovedește că Covid-19 afectează pe toată lumea, fără excepție și, prin urmare, fiecare dintre comportamentele noastre are un impact asupra întregii populații”, avertizează Yann Bubien, directorul general al Spitalului Universitar din Bordeaux, unde sunt internați patru minori sub 15 ani, dintre care doi sunt în terapie intensivă.


8 din 1000 adică 0.8% nu este mult, dar spuneți-le celor 16 părinți cărora le-am mințit și liniștiți în mod fals !! : Evil: : Evil: : Evil:


Intr-adevar ai dreptate (ei bine, nu imi pun zambetul, pentru ca acolo, totusi, nu trebuie sa te incurci)
De asemenea, ar fi interesant să știm dacă copiii afectați de forme severe au factori de risc anumiți (cum ar fi diabetul, obezitatea, imunodeficiența etc.).
0 x
Sunt alergic la idioți: uneori chiar am tuse.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 263