De ce homeopatia sperie farma mare?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de Christophe » 01/12/20, 18:55

Janic a scris:orice ca de obicei! Ce cunoștințe și experiență personal ai niste? Unde este experiența ta de a face astfel de afirmații.


Ai de gând să te calmezi? Te apăr (notând metodele unui anti H) și mă ataci ... asta e o nebunie!

Ce experiență personală pe care nu o depășim în mod spontan? Uh moarte de exemplu ... Deși nu-mi amintesc ultima dată când am fost acolo! : Mrgreen:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de ABC2019 » 01/12/20, 18:55

Janic a scris:
cu excepția faptului că este, de asemenea, o chestiune de eficiență pentru vehiculele electrice, banane! : Lol:
un alt subiect în care nu știi nimic despre industrie ... nap!
dacă oamenii nu îl cumpără, este pentru că este mai puțin eficient la același preț sau mai scump pentru aceeași performanță. Oamenii încă nu sunt la fel de proști pe cât pareți să credeți.
singurul motiv pentru care oamenii nu o cumpără este că orice tehnologie nouă este mult mai scumpă decât alte tehnologii utilizate pe scară largă, cu amortizarea deja făcută.
Cu cât sunt mai multe achiziții, cu atât scad prețurile, deci nu este vorba de performanță, ci doar de tehnică. Tesla bate recorduri în ceea ce privește performanța, fiabilitatea, dar și costurile de fabricație, deoarece în serii mai mici decât vehiculele termice. mai mare, la un cost mai mic, dar în cele din urmă cu un beneficiu total mult mai mare. Astfel, EV-urile urmează și această logică care necesită timp de implementare.


cum este ceea ce spui tu contrar a ceea ce spun eu? Spun că oamenii nu le cumpără pentru că consideră că raportul performanță / cost este mai mic, atât.

și cei care nu iau H, este același motiv, deoarece consideră că raportul eficacitate / preț este mai puțin bun decât cel al medicamentelor standard (cel mai adesea, ei cred că este zero în făcut).
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de ENERC » 01/12/20, 19:25

Homeopatia și medicina „tradițională” nu trebuie opuse: sunt complementare.
H funcționează bine la dezechilibrele hormonale, acnee, bufeuri ... de fapt, tot ceea ce este legat de echilibrul corpului nostru.
Pe de altă parte, este zero pentru o infecție bacteriană gravă.

Complementar, dar nu competitiv.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de Janic » 01/12/20, 19:51

Christophe »01, 12:20
Ce experiență personală pe care nu o depășim în mod spontan?
Uh moarte de exemplu ... Deși nu-mi amintesc ultima dată când am fost acolo!
Ești sigur că răspunzi la ceva ce am spus? 8)
În rest, într-adevăr nu este cazul, dar niciun H nu ar spune o asemenea prostie, toți sunt doctori calificați după cei 9 ani de studii universitare convenționale.
Experiența personală se referă, așadar, la administrarea medicamentelor A sau H., sau FĂRĂ LUAȚI-L, cine poate ști dacă se vindecă sau nu se vindecă? altfel folosindu-l.
Deci, au existat cure spontane încă din zorii timpului și, în special, a bolilor din copilărie. De exemplu, rujeola, scarlatina, etc.

abc
cei care nu iau H, este același motiv, pentru că ei gândesc că raportul eficacitate / preț este mai puțin bun decât cel al medicamentelor standard (cel mai adesea, iei cred de fapt e de rahat)
ce criterii cred? Spun media TV, reclame de marketing?

ENERC
H funcționează bine la dezechilibrele hormonale, acnee, bufeuri ... de fapt, tot ceea ce este legat de echilibrul corpului nostru.
Pe de altă parte, este zero pentru o infecție bacteriană gravă.
o altă presupunere inexactă! Ce spune H.-ul tău?
Care sunt principalele boli bacteriene?
Multe infecții sunt cauzate de specii de bacterii care sunt prezente la majoritatea oamenilor fără a provoca boli.
Multe infecții sunt cauzate de specii de bacterii care sunt prezente la majoritatea oamenilor fără a provoca boli. Adesea, aceste bacterii devin patogene atunci când se află într-un loc al corpului în care nu ar trebui să fie prezente sau în număr anormal de ridicat în timpul declinului sistemului imunitar. Sau atunci când este un subtip (tulpină) de bacterii care te îmbolnăvește în mod sistematic (de exemplu, tulpini enterohemoragice ale bacteriei Escherichia coli).

NB: o infecție bacteriană gravă.
În general, infecțiile bacteriene nu sunt grave atunci când încep și sunt, prin urmare, ușor de vindecat în H! dar în ciuda numeroaselor aplicații, nici o practică medicală H sau A nu garantează un rezultat garantat.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de ABC2019 » 01/12/20, 20:36

Janic a scris:abc
cei care nu iau H, este același motiv, pentru că ei gândesc că raportul eficacitate / preț este mai puțin bun decât cel al medicamentelor standard (cel mai adesea, iei cred de fapt e de rahat)
ce criterii cred? Spun media TV, reclame de marketing?

trebuie să le întrebați ... dar poate lipsa cerinței pentru studii anterioare care și-au dovedit eficacitatea înainte de a le introduce pe piață? Nu pare oare un motiv admisibil pentru a crede că nu are niciun efect dovedit?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de ABC2019 » 01/12/20, 20:39

Janic a scris:În general, infecțiile bacteriene nu sunt grave atunci când încep și sunt, prin urmare, ușor de vindecat în H! dar în ciuda numeroaselor aplicații, nici o practică medicală H sau A nu garantează un rezultat garantat.

serios Janic, dacă ai prins holera sau ciuma și ți s-a dat de ales între H. și antibiotice A., ce ai lua? Cu sinceritate?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de Janic » 02/12/20, 07:37

serios Janic, dacă ai prins holera sau ciuma și ți s-a dat de ales între H. și antibiotice A., ce ai lua? Cu sinceritate?
Aș alege cea mai eficientă metodă! : Cheesy:
trebuie să le întrebați ... dar poate lipsa cerinței pentru studii anterioare care și-au dovedit eficacitatea înainte de a le introduce pe piață?
dacă ai fi studiat subiectul în loc să te ascunzi în spatele ignoranței tale, ai ști!
Nu pare oare un motiv admisibil pentru a crede că nu are niciun efect dovedit?
deoarece s-a dovedit că navele nu zboară? și că avioanele nu navighează?
ce face diferența între cred (deci nu știu) și pun în practică; este practica în domeniu; în situație reală.
Experiență, sursă unică de adevăr spuse Auguste Lumière
de aici și întrebarea fără răspuns: ați încercat-o singur?
Dernière édition alin Janic 02 / 12 / 20, 07: 46, editate 1 ori.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de ABC2019 » 02/12/20, 07:40

Janic a scris:
serios Janic, dacă ai prins holera sau ciuma și ți s-a dat de ales între H. și antibiotice A., ce ai lua? Cu sinceritate?
Aș alege cea mai eficientă metodă! : Cheesy:

și pe ce te bazezi pentru a judeca eficacitatea? dacă luați niște porcări de genul acesta, aveți doar câteva ore să vă hotărâți, atunci ce alegeți?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de Janic » 02/12/20, 07:53

și pe ce vă bazați pentru a judeca eficiența?
pe aceeași bază ca orice terapeut. Cum decide un medic că o astfel de metodă, un astfel de produs vor fi eficiente?
dacă luați niște porcări de genul acesta, aveți doar câteva ore să vă hotărâți, atunci ce alegeți?
Dacă asta se întâmplă o dată la un miliard și nu știu ce să fac (ceea ce nu știu) fac ca toți ceilalți ', mă cac în pantaloni, strig mămică, îmi cer un bine zeu care nu există și plâng toate lacrimile corpului meu! Sau altfel pun în practică ceea ce știu din faptul că l-am mai experimentat, fără să mă gândesc la asta.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: De ce homeopatia sperie farma mare?

de ABC2019 » 02/12/20, 07:59

Janic a scris:
și pe ce vă bazați pentru a judeca eficiența?
pe aceeași bază ca orice terapeut. Cum decide un medic că o astfel de metodă, un astfel de produs vor fi eficiente?

făcând teste controlate sau analizând rezultatele testelor deja făcute, dar în această situație, evident, nu aveți timp să faceți, pur și simplu consecințele cunoștințelor acumulate în viața voastră vor fi face să alegi. Deci, dacă obții asta, nu mai ai timp să te gândești, trebuie să te hotărăști cu cunoștințele tale ACTUAL.
dacă luați niște porcări de genul acesta, aveți doar câteva ore să vă hotărâți, atunci ce alegeți?
Dacă asta se întâmplă o dată la un miliard și nu știu ce să fac (ceea ce nu știu) fac ca toți ceilalți ', mă cac în pantaloni, strig mămică, îmi cer un bine zeu care nu există și plâng toate lacrimile corpului meu! Sau altfel pun în practică ceea ce știu din faptul că l-am mai experimentat, fără să mă gândesc la asta.

dacă nu iei nimic, ești sigur că mori, deci nu poate fi niciodată o decizie bună. Este mai bine să luați ceva, întrebarea este: ce luați?

Dacă sunteți în căutarea unui răspuns la întrebarea: de ce atât de mulți oameni nu cred în H. , Cred că tocmai ați dat unul: este pentru că până și cei mai îndrăzneți susținători ai lor refuză să spună că ar lua-o în caz de boală gravă : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: .
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 194