Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de ABC2019 » 06/03/21, 18:21

sicetaitsimple a scris:
Obamot a scris:U
Aceste zone de concurență între viruși sunt fascinante, se pare că duce la următorul scenariu: fie gripa este dispărută și înlocuită de covid, fie covidul va pleca odată cu apariția unei tulpini virale de gripă care va prevala în locul său. Sau (și aceasta este o tendință majoră) covidul este o formă de gripă care va coexista cu alte forme.

Este puternic! Fie este una, fie este cealaltă, fie este între ......

cu excepția cazului în care, desigur, este opusul : Mrgreen:

Desigur, gripa nu a dispărut, ci doar din cauza măsurilor de distanțare pe care nu le-a dezvoltat. Dacă vă reluați viața normală după ce vaccinurile au fost administrate suficient de mult, gripa va reveni. Dacă este, chiar și cu o epidemie mare, pentru că nu vom avea imunitatea anului precedent.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de GuyGadeboisTheBack » 06/03/21, 18:30

sicetaitsimple a scris:Este puternic! Fie este una, fie este cealaltă, fie este între ......

CQFD ca în celălalt post. Lipsind complet punctul într-un mod șmecher și înșelător, întrucât, din moment ce nu știm nimic despre asta, ne întrebăm de unde vine „sau altfel”.
Ps: Și neantul intelectual Bozo, pe furiș, profită de ocazie pentru a putrezi aceste întrebări, oricât de interesante ar fi aceste zile. "Poate".
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de sicetaitsimple » 06/03/21, 18:40

GuyGadeboisLeRetour a scris:
sicetaitsimple a scris:Este puternic! Fie este una, fie este cealaltă, fie este între ......

.... întrucât, din moment ce nu știm nimic, ne întrebăm unde este „sau”.


Adică nu pentru că nu avem nimic de spus că trebuie să închidem gura?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de GuyGadeboisTheBack » 06/03/21, 18:45

sicetaitsimple a scris:Adică nu pentru că nu avem nimic de spus că trebuie să închidem gura?

Mergeți mai departe, trunchiați, înclinați, batjocurați, delirul. Nimeni nu este păcălit. "Ai dreptate".
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de ABC2019 » 06/03/21, 18:53

sicetaitsimple a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:
sicetaitsimple a scris:Este puternic! Fie este una, fie este cealaltă, fie este între ......

.... întrucât, din moment ce nu știm nimic, ne întrebăm unde este „sau”.


Adică nu pentru că nu avem nimic de spus că trebuie să închidem gura?


guru este supărat se pare : Mrgreen:

zen, guitounet, zen, ia o pastilă HCQ, sigur îți va face bine, vindecă totul.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de Obamot » 06/03/21, 19:43

Dar nu, nu, Kiki ... Nu neapărat ... există diferite teorii despre acest subiect și sunt doar aparent simetrice. Nu e mare lucru ... Nu părerea ta îi interesează pe toți, toată lumea se lasă pe tăiței, cum ar fi seismologia japoneză privind energia geotermală.

Așadar, răspândiți-vă tsunami-ul cu logoree în altă parte (și sunt politicos după publicarea unui autoportret ejaculând ...) pentru că încă o dată, nu ați înțeles absolut nimic despre mine pentru că sunteți un spirit dăunător și otrăvitor.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de Obamot » 06/03/21, 20:07

ABC2019 a scris:
sicetaitsimple a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:.... întrucât, din moment ce nu știm nimic, ne întrebăm unde este „sau”.


Adică nu pentru că nu avem nimic de spus că trebuie să închidem gura?


guru este supărat se pare : Mrgreen:

zen, guitonet, zen, luați o pastilă HCQ, sigur îți va face bine, vindecă totul.
Nu are absolut nevoie de el atâta timp cât merge în aer liber - un moral ridicat, un metabolism bun al calciului datorită vitaminei D suficiente, un bolus alimentar cu suficiente "baze" - (echilibru "acid-bază" la pH favorabil) ceea ce în acest caz reduce drastic nevoia de HCQ - și din câte știu, condițiile sale sunt îndeplinite acasă. Am întrebat despre starea lui de sănătate nu acum, batjocorind ca tine, ci acum un an ...
Dernière édition alin Obamot 06 / 03 / 21, 20: 11, editate 1 ori.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de ABC2019 » 06/03/21, 20:09

Obamot a scris:
ABC2019 a scris:
sicetaitsimple a scris:
Adică nu pentru că nu avem nimic de spus că trebuie să închidem gura?


guru este supărat se pare : Mrgreen:

zen, guitonet, zen, luați o pastilă HCQ, sigur îți va face bine, vindecă totul.
El nu are absolut nevoie de el atâta timp cât merge în aer liber - un moral excelent, un metabolism bun al calciului datorită cantității suficiente de vitamina D, a menținut un comportament în bolus alimentar suficient de "baze" - echilibru acido-bazic "la un pH favorabil, ceea ce în acest caz reduce drastic nevoia de HCQ - și din câte știu, condițiile sale sunt îndeplinite în el.


Ah, da? ca să văd cum se enervează, mă temeam de o anumită aciditate a sângelui pe mine ....
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de Obamot » 06/03/21, 20:13

O altă dovadă a incompetenței dvs. în materie, pH-ul din sânge este absolut stabil, altfel puteți muri. Sângele este în general slab bazic, cu un pH care variază între 7,35 și 7,45 în cel mai bun caz. Corpul menține regulat pH-ul sângelui în jurul valorii de 7,40. PH-ul care poate varia este pH-ul urinar ... Ar fi bine dacă se apropie cât mai mult de 6,5 (foarte puțin acid)
Dernière édition alin Obamot 06 / 03 / 21, 20: 21, editate 1 ori.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Covid-19 și gripa spaniolă: am învățat lecțiile din 1920?




de ABC2019 » 06/03/21, 20:19

Obamot a scris:O altă dovadă a incompetenței dvs. în materie, pH-ul din sânge este absolut stabil, altfel puteți muri. PH-ul care poate varia este pH-ul urinei ...

ah ok, asta trebuie să fie, atunci, pisică-oțet ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 296