Vaccinarea covid este pozitivă pentru testele anti-covid?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Vaccinarea covid este pozitivă pentru testele anti-covid?




de Christophe » 31/12/20, 15:06

Totul este în titlu ... acesta va fi cu siguranță ultimul mare subiect al anului ...

a) un vaccin creează anticorpi ... adevărat sau fals?
b) acești anticorpi pot fi deci detectați printr-un test anti-covid ... adevărat sau fals?
c) face ca vaccinatul să fie pozitiv pentru aceste teste ... adevărat sau fals?

Cum să urmărim epidemia și să distingem vaccinații de cei bolnavi?

Celelalte vaccinuri (în general) nu sunt însoțite de campanii masive de screening, așa că nu apare întrebarea ...

Sau există o subtilitate pe care nu am înțeles-o ... Deci, ce este concret?

Ce vaccinuri fac pozitive pentru ce teste? Atât de pozitive fac ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de GuyGadeboisTheBack » 31/12/20, 15:11

Christophe a scris:Ce vaccinuri fac pozitive pentru ce teste? Atât de pozitive fac ...

Toți, toți sau unii, atât de pozitivi se întorc. : Mrgreen: : Roll:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de Christophe » 31/12/20, 15:14

Spuneți că un vaccin care nu dă rezultate pozitive nu va funcționa? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de GuyGadeboisTheBack » 31/12/20, 15:23

Christophe a scris:Spuneți că un vaccin care nu dă rezultate pozitive nu va funcționa? : Mrgreen:

Spun că nu (ca tine) dau dracu. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 880
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de Gildas » 31/12/20, 16:12

Înapoi la elementele de bază? Injecție de apă : Cheesy:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13716
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1525
A lua legatura cu:

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de izentrop » 31/12/20, 16:33

Christophe a scris:a) un vaccin creează anticorpi ... adevărat sau fals?
b) acești anticorpi pot fi deci detectați printr-un test anti-covid ... adevărat sau fals?
c) face ca vaccinatul să fie pozitiv pentru aceste teste ... adevărat sau fals?
Da și nu. : Twisted:
Pentru a afla dacă suntem infectați, facem un test PCR și pentru a afla dacă avem anticorpi facem un test serologic la cel puțin 10 zile de la infectare ... https://www.vidal.fr/actualites/24747-c ... aires.html Este nevoie de ceva timp pentru ca sistemul imunitar să fie funcțional și să lupte împotriva virusului. Prin urmare, este normal ca, dacă sunteți infectat înainte sau în timpul vaccinării, să primiți în continuare boala.

Nu știai asta? de ce intrebarea asta ?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de Christophe » 31/12/20, 17:03

izentrop a scris:Este nevoie de ceva timp pentru ca sistemul imunitar să fie funcțional și să lupte împotriva virusului. Prin urmare, este normal ca, dacă sunteți infectat înainte sau în timpul vaccinării, să primiți în continuare boala.

Nu știai asta? de ce intrebarea asta ?


Nu răspundeți deloc la întrebarea despre care vorbesc reactivitatea testului de vaccin... deci NEXT! (următorul este răspunsul rațelor, am decis să devin unul în 2021 ...)

Am întrebat dacă vaccinul a făcut testele pozitive... care, cu elementele de bază ale biologiei mele (vaccin = anticorp) și un test care detectează anticorpii, mi se pare a fi cazul ...

Dar am o îndoială cu privire la vaccinurile cu ARN?
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13716
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1525
A lua legatura cu:

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de izentrop » 31/12/20, 18:26

Christophe a scris:Am întrebat dacă vaccinul a făcut testele pozitive... care, cu elementele de bază ale biologiei mele (vaccin = anticorp) și un test care detectează anticorpii, mi se pare a fi cazul ...

Dar am o îndoială cu privire la vaccinurile cu ARN?
Același lucru și probabil mai eficient deoarece, în locul unei momeli de virus, este doar proteina caracteristică a virusului care provoacă reacția imună, a priori mai puține alarme false. Nu există suficientă retrospectivă pentru efecte pe termen lung https://www.infectiologie.com/UserFiles ... ec2020.pdf

PS: Pentru reacția la teste, a fost mai întâi necesar să specificăm care, deoarece există o rahat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de Christophe » 31/12/20, 18:35

izentrop a scris:PS: Pentru reacția la teste, a fost mai întâi necesar să specificăm care, deoarece există o rahat.


Citiți mesajele înainte de a le răspunde ???? Aceasta a fost întrebarea mea ...

Christophe a scris:Pentru ce vaccinuri sunt pozitive care testează ? Atât de pozitive fac ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Testul de vaccinare covid este pozitiv pentru anti-covid?




de GuyGadeboisTheBack » 31/12/20, 18:35

izentrop a scris:Publicitate de la Societatea de patologie infecțioasă în limba franceză

Site-ul TransparenceSanté și EuroforDocs ne permit să găsim următoarele informații: SPILF a primit 1,7 milioane de euro (cifră actualizată la 5 septembrie 2020) de la companiile farmaceutice, inclusiv 100 € de la Gilead între 000 și 2012, sume care au crescut în ultimii ani.
https://www.francesoir.fr/societe-sante ... -il-cacher

Acuzat de conflict de interese
„Toți au mult mai mult decât legături de interes cu anumite industrii farmaceutice”, a lansat duminică Martine Wonner, adjunct și psihiatru, declarând că SPILF a primit „peste 800.000 de euro de la industria farmaceutică pe parcursul mai multor ani, inclusiv 100.000 din Galaad ".
https://www.bfmtv.com/sante/les-infecti ... 70206.html

Un alt subiect, aceleași simptome:
SPILF - Société de Pathologie Infectieuse de Langue Française - a semnat un consens în 2006 (cu ajutorul laboratoarelor Abbott, Bayer, Pharma, Bristol Myers-Squibb, Chiron France, GlaxoSmithKline, Merck Scharp & Dohme, Pfizer, Roche, Sanofi aventis, Sanofi pasteur MSD, Wyeth Pharmaceuticals France), care este o tăietură și pastă a referințelor americane de la IDSA. Acestea tocmai au fost respinse în SUA din cauza caducității. Consensul din 2006 (conferință prezidată de prof. Daniel Christmann de la CNR - Centre National de Référence des Borrelia de Strasbourg) ar trebui, așadar, respins și în Franța, pentru a preveni continuarea situației impuse în țara noastră pentru diagnostice și tratamente. și nu se înrăutățește.
https://www.associationlymesansfrontier ... 0-juillet/
Vă mulțumim încă o dată, Izy pentru această „informație” de prim rang.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 344