Ștergerea contului din forum (din cauza lui Obamot)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de Christophe » 08/03/21, 13:51

Rajqawee a scris:Dacă tipul are dreptul să șteargă conținutul de care este autor, contul este șters fără a pune întrebări.


Ceea ce este legiferat sunt informatie personala că este necesar să ștergeți bazele de date, să nu publicați și să nu revindeți (este foarte bine: de ce primesc în continuare +50 de e-mailuri spam pe zi în 2021?).

Mesajele publice au fost postate de autor cu cunoștințe despre utilizarea unui forum accesul publicului după acceptarea condițiilor de utilizare la înregistrare.

Este posibilă o anonimizare a poreclei sale, dar la ce bun 1360 nu este cu adevărat o dată cu caracter personal și este deja anonim nu? :şoc:

Contul este blocat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de Christophe » 08/03/21, 13:53

Biobombe a scris:Mi se pare că CNIL poate forța „ștergerea” unui cont la cererea inițiatorului său, înlocuindu-i porecla cu „membru șters”.


Nu am nicio problemă să fac asta!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de Exnihiloest » 08/03/21, 18:29

Christophe a scris:...
Moderația trebuie să fie cât se poate de neutră, dar cu toții suntem oameni! Deci, nu există neutralitate perfectă!
...

De acolo pentru a trimite un avertisment pentru că am scris:
"Desigur, trebuie să vă deschideți mintea, dar nu ca un coș de gunoi", care este doar bun simț, există încă o marjă.

Un avertisment de asemenea, pentru că a adăugat ironic la un comentariu de la enerc care spunea „Îngheațăm pâinile astăzi ...”:
"Este adevărat că 21 ° în Royan pe 14 august, este greu".

Această moderație nu este „reacții umane foarte neutre”, ci „reacții partizane sincer nelegiuite”, alături de care remarc mai multă mulțumire față de micii săi prieteni care merg în direcția în care suflă acest site și dintre care unii li se permite în mod clar să folosească un limbaj mult mai vehement și necinstit, cum ar fi atacul personal, insulta sau calomnia.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de Christophe » 08/03/21, 18:41

Ce amintire !! Ai luat lecții la Obamot?

Primul îmi amintesc, nu al 1-lea ... nu era al meu!

Mai vrei alta? Pentru că calomnia este în mijlocul cuvintelor tale despre moderare ...

Și în genul „creator de subiecte anti-ecologice pipolemiste” minciunați, sunteți și voi destul de puternic ... După negarea voastră amară a încălzirii globale, vă confruntați acum cu defrișările: CO2-schimbare-climatică / remarcabilă-re-ecologizare-a-planetei-t16781.html

O pajiște este verde, dar nu este deloc la fel de interesantă ca o pădure virgină sau primară (pentru puținii care rămân ...) !!

Articolul din lume al lui Guy este foarte bine făcut.

ps: deci poți insulta în numele „bunului simț”, dar ceilalți nu? : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de GuyGadeboisTheBack » 08/03/21, 18:49

Bunicul face rezistență ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de Exnihiloest » 09/03/21, 19:28

Christophe a scris:Ce amintire !! Ai luat lecții la Obamot?

Primul îmi amintesc, nu al 1-lea ... nu era al meu!

Mai vrei alta? Pentru că calomnia este în mijlocul cuvintelor tale despre moderare ...
...


Am prezentat fapte. Am găsit aceste mesaje de avertizare săptămâni după ce au fost trimise, cu greu mă uit la PM și le-am păstrat pentru că sunt cu adevărat perle de moderare. În ceea ce privește mesajele mult mai rele, dar acceptate, deoarece venind de la colaboratori dedicați cauzei, le pot prezenta și dacă într-adevăr continuați să vorbiți despre calomnie când prezint faptele. Sper că nu pentru că nu au interes și nimeni nu are timp de pierdut.

Cu toate acestea, v-ați fi putut cere scuze, pentru că toată lumea a înțeles cât de inofensive erau postările mele, oricât de reprimate ar fi.
Dar nu.
Cel puțin este clar, o putem vedea în răspunsul dvs., este faptul că vreau să dezbat ideile primite de ecologism, care merită remarcate pentru mine. Prezentarea de studii științifice cu privire la ecologizarea planetei, cu privire la măsurile ecologice contraproductive, la inofensivitatea glifosatului sau la falsitatea previziunilor anterioare ale IPCC, care poate semăna cu siguranță îndoieli în mintea turmelor ecologismului care încă au o un pic de minte critică.
Dacă în plus există puțin umor, ne găsim în problema lui Umberto Eco în Numele trandafirului: râsul poate destabiliza Biserica și slăbi credința în Dumnezeu. În cartea sa, acest râs a fost combătut de asasinat. Din fericire, nu suntem acolo cu moderație, metodele sunt mai moi, dar motivele nu s-au schimbat prea mult. Guillaupe de Baskerville! Cu mine ! : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de GuyGadeboisTheBack » 09/03/21, 19:54

Exnihiloest a scris: Guillaumeme din Baskerville! Cu mine ! : Lol:

Imagine

Ps: Corespundeți mai mult lui Bernardo Gui decât lui Guillaume de Baskerville ....
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de Exnihiloest » 09/03/21, 20:00

GuyGadeboisLeRetour a scris:
Exnihiloest a scris: Guillaumeme din Baskerville! Cu mine ! : Lol:

Imagine


Și trebuie să răspund cu o fotografie a lui Stalin?
Din ce în ce mai jos și din ce în ce mai prost.
Moderarea o va lăsa să plece? Nici măcar suspans!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de GuyGadeboisTheBack » 09/03/21, 20:05

Fără umor, vechiul tehnofascist frenetic. : Mrgreen:
După aceea, poți să-l postezi pe Stalin, Pol Pot sau pe oricine vrei, nu-mi pasă ... după ce ne-a numit Khmer Green, și ce nu, este destul de inofensiv și se potrivește perfect cu reacția ta "Guillaume de Baskerville. Cu mine!"
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Ștergeți contul din forum (din cauza lui Obamot)




de Exnihiloest » 09/03/21, 20:09

GuyGadeboisLeRetour a scris:Fără umor, vechiul tehnofascist frenetic. : Mrgreen:

Nu există umor în această imagine, la fel ca atacurile personale asupra ABC în secțiunea umor. Din calomnia urâtă a unui vechi stângaci răzbunător.
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 133