Vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de ABC2019 » 23/09/21, 14:43

Christophe a scris:Este suficient să găsim mortalitatea acestei grupe de vârstă în perioade normale.

Ți-e frică de adevăr?

Ei bine, nu, asta este treaba de farmacovigilență, de ce să mă tem? ceea ce vă spun doar este că rapoartele nu sunt excesul de mortalitate, atât.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de Christophe » 23/09/21, 18:23

ABC2019 a scris:Ei bine, nu, asta este treaba de farmacovigilență, de ce să mă tem? ceea ce doar iti spun, este că rapoartele nu reprezintă excesul de mortalitate, asta e tot.


:şoc: :şoc: :şoc: :şoc:

Ai dreptate, cred că este o natalitate! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Doamne, daunele proteinei spike asupra neuronilor tăi sunt mai grave decât am crezut ...
2 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de pedrodelavega » 23/09/21, 20:42

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:Ei bine, nu, asta este treaba de farmacovigilență, de ce să mă tem? ceea ce doar iti spun, este că rapoartele nu reprezintă excesul de mortalitate, asta e tot.


:şoc: :şoc: :şoc: :şoc:

Ai dreptate, cred că este o natalitate! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Doamne, daunele proteinei spike asupra neuronilor tăi sunt mai grave decât am crezut ...


Ceea ce spune abc2019 este raportat pe toate portalurile de farmacovigilență.
Datele trebuie luate cu un bob de sare. Legăturile cauzale nu sunt stabilite. (Uneori da și se raportează).

Dacă ar exista decese din cauza vaccinului pentru a acoperi, vă puteți imagina că nu ar elibera numerele ...
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de ABC2019 » 23/09/21, 20:56

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:Ei bine, nu, asta este treaba de farmacovigilență, de ce să mă tem? ceea ce doar iti spun, este că rapoartele nu reprezintă excesul de mortalitate, asta e tot.


:şoc: :şoc: :şoc: :şoc:

Ai dreptate, cred că este o natalitate! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Doamne, daunele proteinei spike asupra neuronilor tăi sunt mai grave decât am crezut ...

nu, nu există nici o alunecare, repet: numărul de rapoarte de decese, nu este egal cu excesul de mortalitate. Acesta este numărul total, din care trebuie să scădem mortalitatea normală (în funcție de tipul decesului, deoarece este probabil ca, dacă există efecte ale vaccinurilor pe care le joacă asupra unor patologii, nu pe toate).
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
jean.caissepas
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 01/12/09, 00:20
Locul de amplasare: R.alpes
x 423

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de jean.caissepas » 24/09/21, 00:50

ABC2019 a scris:nu, nu există nici o alunecare, repet: numărul de rapoarte de decese, nu este egal cu excesul de mortalitate. Acesta este numărul total, din care trebuie să scădem mortalitatea normală (în funcție de tipul decesului, deoarece este probabil ca, dacă există efecte ale vaccinurilor pe care le joacă asupra unor patologii, nu pe toate).


Să vorbim despre decesele COVID:
Un prieten care lucrează în sectorul medical mi-a spus că fiecare spital primește o primă de 3000 EUR pentru acoperirea deceselor provocate de COVID (informații de la o persoană care lucrează într-un spital)
Ghici ce i-au făcut bunicului unui prieten care a murit în urma unui infarct: l-a pus într-o pungă cu o etichetă frumoasă COVID pe ea! : Evil:

Deci excesul de mortalitate extrem de sever din cauza COVID arată ca o farsă uriașă (a avut loc, dar în proporții mult mai mici).

Mi s-a spus că Spitalul Lyonnais din Edouard Heriot ar fi câștigat mult mai mult în 2020 decât în ​​2019, când multe operații au fost deprogramate! :şoc:
Găsiți eroarea ...
1 x
Obiceiurile trecutului trebuie să se schimbe,
pentru că viitorul nu trebuie să moară.
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de izentrop » 24/09/21, 01:20

jean.caissepas a scris:Un prieten care lucrează în sectorul medical mi-a spus că fiecare spital primește o primă de 3000 EUR pentru acoperirea deceselor provocate de COVID (informații de la o persoană care lucrează într-un spital)
Nu mai degrabă pe rețelele de socializare ar fi găsit asta : Mrgreen: : Mrgreen: În plus, ea a greșit, este de 5000 € https://www.20minutes.fr/societe/285754 ... s-covid-19
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de Obamot » 24/09/21, 02:15

izentrop a scris:Nu mai degrabă pe rețelele sociale ar fi constatat că [...]
Trebuie să spun că vă cunoașteți, sursele FAKES ale „rețelelor sociale” eh BUZZ-FEED ... le c @ nnard Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de Christophe » 24/09/21, 08:51

izentrop a scris:
jean.caissepas a scris:Un prieten care lucrează în sectorul medical mi-a spus că fiecare spital primește o primă de 3000 EUR pentru acoperirea deceselor provocate de COVID (informații de la o persoană care lucrează într-un spital)
Nu mai degrabă pe rețelele de socializare ar fi găsit asta : Mrgreen: : Mrgreen: În plus, ea a greșit, este de 5000 € https://www.20minutes.fr/societe/285754 ... s-covid-19


Nu ați înțeles, delta de 2000 € merge direct în buzunarul Dirlo! : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de ABC2019 » 24/09/21, 10:14

Christophe a scris:
izentrop a scris:
jean.caissepas a scris:Un prieten care lucrează în sectorul medical mi-a spus că fiecare spital primește o primă de 3000 EUR pentru acoperirea deceselor provocate de COVID (informații de la o persoană care lucrează într-un spital)
Nu mai degrabă pe rețelele de socializare ar fi găsit asta : Mrgreen: : Mrgreen: În plus, ea a greșit, este de 5000 € https://www.20minutes.fr/societe/285754 ... s-covid-19


Nu ați înțeles, delta de 2000 € merge direct în buzunarul Dirlo! : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:


un alt fals falsificat de „Am un prieten foarte bun care mi-a spus asta” ..... Și asta vine după ce am dat lecții de integritate ...: Roll:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: vaccinuri COVID, VIDAL condamnă utilizarea în afara etichetei. Avizul CNRS și CRIIGEN. O tempora! O mores!




de GuyGadeboisTheBack » 24/09/21, 10:33

ȘTIRILE FALSE

O publicație virală pe rețelele de socializare declară că spitalele falsifică certificate de deces pentru a adăuga „o mențiune Covid-19” pentru că ar primi „o subvenție de 5 de euro pentru fiecare deces din cauza virusului”. Instituțiile ar avea astfel tot interesul să falsifice certificatele de deces ale pacienților lor.

RĂSPUNSUL

E greșit. Nu se plătește nicio primă în funcție de numărul de pacienți care decedează din cauza Covid-19. Olivier Véran, ministrul solidarității și sănătății, răspunde la acest zvon care circulă de câteva săptămâni: vezi videoclipul

Statul sprijină sistemul nostru de sănătate grav afectat de la începutul epidemiei. 475 de milioane de euro au fost deja plătite spitalelor pentru a face față creșterii majore a activității și Au avut loc „bonusuri Covid”, care ar putea ajunge la 1 de euro pentru profesioniștii care lucrează în departamentele cele mai afectate în timpul primului val. În cele din urmă, în această vară, ca parte a Ségur de la Santé, au fost eliberați 8 miliarde de euro pentru a actualiza în mod durabil carierele și salariile personalului medical.

https://en-marche.fr/desintox/les-hopit ... u-Covid-19
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 309