Vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid de eficacitate a vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de Christophe » 03/09/21, 15:15

ABC2019 a scris:Ei bine, acum aplică-l, fără a înșela.


Ok să găsim numerele nu false ...
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de ABC2019 » 03/09/21, 15:17

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:Ei bine, acum aplică-l, fără a înșela.


Ok să găsim numerele nu false ...

ah, dar cum te aștepți să știi dacă nu sunt false?

ați început săriți pe cifre false (care au dat +11), evident o eroare de numărare, țipând scandal și spunând că a Dovedit că vaccinurile ucid oameni (în timp ce mai multe forumau exprimat nedumerirea lor), iar acum nu le mai luați când eroarea a fost corectată, dar vă anulează concluzia?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de Christophe » 03/09/21, 15:31

ABC2019 a scris:ați început săriți pe cifre false (care au dat +11), evident o eroare de numărare, țipând scandal și spunând că a Dovedit că vaccinurile ucid oameni (în timp ce mai multe forumau exprimat nedumerirea lor), iar acum nu le mai luați când eroarea a fost corectată, dar vă anulează concluzia?


Ești amuzant, tu!

Râdeți din nou:

Imagine

Dacă cifrele nu sunt verificate înainte de publicarea OFICIALĂ, inevitabil ... analizele OFICIALE care rezultă din aceasta sunt falsificate !! Am crezut că curbele au crescut constant până la 36 de morți ... cine nu s-ar fi gândit?

În toate cazurile există DISIMULAREA VOLUNTARĂ A UE A CIFRELOR OFICIALE DE CĂTRE STAT ...bunica mea ar fi spus: Am știut deja asta! : Evil: : Evil: : Evil:

Numai asta este de neiertat într-o democrație a sănătății!

O altă problemă este că corectarea de a doua zi, care mi se pare foarte falsă și prea perfectă ca să fiu sinceră! Decesele se opresc miraculos la sfârșitul campaniei de vaccinare : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Neuneus de felul tău crede în asta ... dar nu eu! Bunica mea ar fi spus: Am știut deja asta!

Vorbim despre Israel sau nu?

Vom vedea dacă cea de-a 3-a piață prinde contur în octombrie noiembrie ...

Am numărat 10 de decese în 000 2020 de decese în 15/000, o bună parte din acestea, după începerea campaniei de vaccinare ... dacă al treilea pas este cu aceeași creștere, putem prezice 2020 de decese în al treilea pas (ipotetic. ..)

Citește din nou ce am spus ... înainte de a face defăimarea!
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de ABC2019 » 03/09/21, 15:34

Christophe a scris:
O altă problemă este că rectificarea mi se pare foarte falsă și prea perfectă ca să fiu sinceră! Decesele se opresc miraculos la sfârșitul campaniei de vaccinare : Mrgreen: Vorbim despre Israel sau nu? Neuneus de felul tău crede în asta ... dar nu eu! Bunica mea ar fi spus: Am știut deja asta!

Vom vedea dacă a treia piață prinde contur în octombrie noiembrie ...

Citește din nou ce am spus.

Nu mi se pare deloc un miracol, cu siguranță EHPAD-urile au fost vaccinate mult mai bine decât întreaga populație (probabil mai mult de 90% față de mai puțin de 70% în Franța și Israel) și când vedeți viața într-un EHPAD, nu este mai ales un loc în care să facem mega-ouă cu 200 de persoane, rulând lopeți în colțuri : Mrgreen: . Am văzut cum a mers la mama mea, la cea mai mică alertă, o mică reținere, un test sistematic ... că, cu vaccinul, nu mă mir că nu mai avem aproape nici o mortalitate acum.

Sunt destul de încrezător că nu va exista un nou val ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de Janic » 03/09/21, 16:33

abcon
Sunt destul de încrezător că nu va exista un nou val.
iar bozo spune că acum, toți cei care au spus contrariul printre epidemiologi spun că va avea un al patrulea și poate alții după. dar mai presus de toate, el se teme, ca toți hipocondrii, că următoarele doze vor agrava și mai mult sănătatea fragilă a celor vaccinați. Oricum ne veți anunța când sunteți internat.
mi se pare deloc un miracol, EHPAD cu siguranță au a fost vaccinat mult mai bine decât populația generală (probabil mai mult de 90% față de mai puțin de 70% în Franța și Israel),
și acolo, percepem conținutul științific ridicat al discursului său!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de Christophe » 03/09/21, 16:42

ABC2019 a scris:Sunt destul de încrezător că nu va exista un nou val ...


Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de Christophe » 03/09/21, 16:43

Vaca aș fi făcut profitabil acest gif !!

Mulțumesc ABC sunt încă ptdr !!

Weekend-ul este la un început bun! : Mrgreen:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de Janic » 03/09/21, 16:52

hai Christophe, fii generos, dă-i înapoi toate weekend-urile pentru ca ... să-i poată supăra și pe cei dragi! : Cheesy:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de Christophe » 03/09/21, 17:03

Janic a scris:hai Christophe, fii generos, dă-i înapoi toate weekend-urile pentru ca ... să-i poată supăra și pe cei dragi! : Cheesy:


Nu nu nu nu weekendul acesta, m-a făcut să râd în după-amiaza asta!

Mergeți încă o dată pentru drum:

Imagine
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid al eficacității vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni




de ABC2019 » 03/09/21, 19:24

mai multa distractie pentru weekend : Mrgreen:

Imagine
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 283