Vaccinarea Covid vs deces în EHPAD. Un test real și rapid de eficacitate a vaccinului la persoanele fragile din căminele de bătrâni

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Christophe » 14/03/21, 17:32

sicetaitsimple a scris:
Obamot a scris:- „Mi s-a spus peste ureche că în EHPAD / EMS, a fost distribuită gratuit HCQ + Az către toți cei care s-au înscris pentru vaccinare, ca mulțumire și pentru a preveni apariția riscurilor suportate în statistici.”
- "Dar cum să o demonstrez?"
- „Huh? Ce? Cum? 'Sau' Ce? Nu aud nimic cu aceste noi sisteme auditive ... ”


: Cheesy:


Este super amuzant.


Veți găsi ? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Obamot » 14/03/21, 17:55

Christophe a scris:
sicetaitsimple a scris:
Obamot a scris:- „Mi s-a spus peste ureche că în EHPAD / EMS, a fost distribuită gratuit HCQ + Az către toți cei care s-au înscris pentru vaccinare, ca mulțumire și pentru a preveni apariția riscurilor suportate în statistici.”
- "Dar cum să o demonstrez?"
- „Huh? Ce? Cum? 'Sau' Ce? Nu aud nimic cu aceste noi sisteme auditive ... ”


: Cheesy:


Este super amuzant.


Veți găsi ? : Mrgreen:
Deși făcută în semn de glumă, nu este comentariul tău deplasat după numeroasele mele rapoarte despre comportamentul său ostil? El se află pe lista mea de „ignorare” și am raportat hărțuirea sa de posturi derogatorii de multe ori fără succes, în ciuda cunoștințelor sale. A fost o vreme când a reușit să posteze în mod regulat cuvinte mai inteligente decât simples batjocuri, majoritatea posturilor sale de aici (în afară de intervențiile în general liniștitoare) sunt pentru a mă aborda. Un moderator care-și face treaba în mod corespunzător l-ar fi „răcit” deja (după multe avertismente), dar aparent pentru tine postarea unei caricaturi obscene cu un tip care se smulge este ceea ce ai fi căutat. forum? Este destul de îngrijorător și contrastează cu munca de moderare pe care Remundo o face în acest moment cu grijă.* A face mai rău ar fi dificil, așa că nu reveniți și spuneți „că oamenii nu ar participa suficient la forum cum doriți”, Făcându-se reciproc vinovați, eh ...: în cele din urmă ați aflat de ce.


* (la care m-am abonat imediat eliminând câteva postări pentru a merge în direcția ei ...).
Dernière édition alin Obamot 14 / 03 / 21, 18: 10, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Christophe » 14/03/21, 18:09

A luat un avertisment pentru desenul animat ...

Din fericire toți ceilalți membri nu sunt la fel de litigioși ca tine ... altfel moderarea ar înnebuni (niciun comentariu mulțumesc! : Mrgreen: )

Nici măcar nu poți râde de umorul tău? Este trist !

De cand a fost o glumă discursul tău fictiv de la EPHAD... altfel este defăimare sau dacă există o distribuție masivă a HCQ Az în EPHAD-urile post-vaccinare trebuie să fie dovedit ... un minim ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Obamot » 14/03/21, 18:15

Ok, nu comentez, fac doar calculele.

Dacă calculez corect, 3 avertismente pentru Simple +1 sunt 4 și acesta este un bilet ONE-WAY pentru „wouacances”.

Vedeți că am un bun simț al umorului! : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9774
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de sicetaitsimple » 14/03/21, 18:51

Obamot a scris:Ok, nu comentez, fac doar calculele.
Dacă calculez corect, 3 avertismente pentru Simple +1 sunt 4 și acesta este un bilet ONE-WAY pentru „wouacances”.


Există un „contor” de avertizare online? Nu știu...
Unde trebuie să dai clic?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Christophe » 17/03/21, 12:43

Copie lipită din: sănătate-prevenirea-poluării / covid-19-list-of-effective-vaccins-t16510-1370.html # p436992

Robob a scris:Ați văzut, fără îndoială, studiile israeliene transmise de toată presa, cum ar fi eficacitatea de 9X% în cazuri grave, decese, dar și contaminare:
https://www.leparisien.fr/societe/sante ... W42AVI.php
era 20:
"Ministerul israelian al Sănătății a declarat sâmbătă că injectarea celor două doze de vaccin Pfizer / BioNTech a fost eficientă la 95,8% împotriva contaminării cu coronavirus".

Sper că israelienii care vor vota pe 23 nu vor avea părinți în EHPAD din Equemauville:

Ei bine, da, pentru că acolo, din 138 de rezidenți, dintre care 80% sunt vaccinați, 33 au prins oricum couillonavirusul. Și din cei 70 de angajați care au fost, de asemenea, în mare parte vaccinați, cel puțin 27 sunt pozitivi. 95,8% spui? : Roll:

Știri din 9 martie în Ouest-Franța.
https://www.ouest-france.fr/normandie/d ... le-7187752

Dar totul este bine acum: „Suntem întotdeauna pe aceeași bifurcație. Aproximativ treizeci de rezidenți și treizeci de personal medical. "
Înțelegeți: crește, dar vom evita să vă oferim cifrele pentru a nu crea un val.

„Ce este liniștitor este acoperirea vaccinării rezidenților. Pacienții pozitivi și vaccinați au prezentat simptome mai mici. "
Înțelegeți: oricum, de acum înainte, dacă locuitorii clamează, vor fi bătrâneți (cu o răceală rea ca înainte), plus covid.
Înțelegeți 2: da, apropo, dacă toată lumea continuă să prindă virusul în ciuda vaccinului, pentru ce va fi folosit „pașaportul de vaccin”?
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Christophe » 02/09/21, 12:01

Iată cifrele mortalității (ale celor vaccinați) în EHPAD !!

E-RTkPkX0AIlYHA.jpg
E-RTkPkX0AIlYHA.jpg (210.47 KiB) Vizualizat de 679 ori


Cifrele păstrate secrete săptămâni *, pentru ca neuneii să nu se teamă și să-și ia piquouse-ul !! : Evil: : Evil: : Evil:



* după ce ÎNDRĂZĂNESC SĂ SPUNĂ CĂ NU ESTE PLOTĂ? : Mrgreen:
0 x
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Rajqawee » 02/09/21, 12:09

De unde vin aceste informații, Christophe, te rog?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Christophe » 02/09/21, 12:10

Sănătate publică Franța mi se pare, am văzut curba trecând cu câteva zile în urmă ...

Și chiar dacă este o „actualizare” a deceselor din spitale față de decesele prin EHPAD, așa cum susțin unii ... a existat încă acoperire și înșelăciune!
0 x
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Vaccinul Covid: testul real și rapid al eficacității la persoanele fragile, EPHAD, case de bătrâni și SME




de Rajqawee » 02/09/21, 12:14

Atunci putem avea un link către sursă? Tot ar fi surprinzător.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 299