Gesturile de barieră respectate ... sau nu

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79119
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Christophe » 26/02/21, 09:11

Nu este macro semnificativ!

Familia șefului tău bea FOD și mănâncă păcură grea! : Mrgreen:
0 x
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Rajqawee » 26/02/21, 09:17

Am decis că ne adaptăm în funcție de ceilalți: dacă ei vor respect pentru gesturi, atunci o facem. Dacă nu le pasă, nu ne pasă și nouă.

Recunosc că dintr-o dată, îmi petrec în principal timp cu oameni, în aer liber, care sunt tineri și cu o sănătate bună ... ceea ce este și cazul nostru.

Numai la locul de muncă port masca (și când merg la un magazin, dar hei, se întâmplă de două ori pe lună), altfel nu o port niciodată, nici măcar pe stradă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Macro » 26/02/21, 09:36

Sunt în timpul liber șofer de taxi .... Mă frec în umeri într-un mediu restrâns ... O mulțime de oameni din toate categoriile de viață ... Sunt și sunt întotdeauna mascați .... Îmi manipulez bagajele cu mâinile goale nu trec niciodată pe lângă mine ca să nu spun niciodată hidro gel pe mâini, vehiculele sunt curățate cu produse de curățare convenționale (dezinfectanții fierb totul) .... Niciun caz covid pentru cei 9 oameni ai companiei ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de ABC2019 » 26/02/21, 09:38

Macro a scris:Sunt în timpul liber șofer de taxi .... Mă frec în umeri într-un mediu restrâns ... O mulțime de oameni din toate categoriile de viață ... Sunt și sunt întotdeauna mascați .... Îmi manipulez bagajele cu mâinile goale nu trec niciodată pe lângă mine ca să nu spun niciodată hidro gel pe mâini, vehiculele sunt curățate cu produse de curățare convenționale (dezinfectanții fierb totul) .... Niciun caz covid pentru cei 9 oameni ai companiei ...

Cred că o mulțime de contaminare se întâmplă în timpul meselor luate împreună, unde inevitabil îți dai jos masca și vorbești cu ceilalți la mică distanță. Probabil că faceți asta rar cu clienții ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Macro » 26/02/21, 09:44

ABC2019 a scris:Cred că o mulțime de contaminare se întâmplă în timpul meselor luate împreună, unde inevitabil îți dai jos masca și vorbești cu ceilalți la mică distanță. Probabil că faceți asta rar cu clienții ...


Sâmbăta trecută .... Am transportat 6 persoane de origine africană timp de 4 ore într-un Skoda Kodiac ... Ambalat ca sardinele ... Toate cu măști de casă aproximative ....

Uneori beau o cafea cu ei în timpul unei mici opriri de repatriere îndelungată ....

În ceea ce privește mâncarea .... Cu curfew-ul actual ... Ar trebui să găsesc deja ceva de mâncare .... Chiar și unele autostrăzi închid cortina ... Unitățile de maccrado și altele nu livrează mai mult decât "la deliveroo și ubereat .... Și bietul tip care are 5 ore de drum să meargă acasă ... Păi dacă nu-și are cutia de mizerie în jalopy ... Le face pe stomacul gol ....
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de ABC2019 » 26/02/21, 10:21

Macro a scris:
ABC2019 a scris:Cred că o mulțime de contaminare se întâmplă în timpul meselor luate împreună, unde inevitabil îți dai jos masca și vorbești cu ceilalți la mică distanță. Probabil că faceți asta rar cu clienții ...


Sâmbăta trecută .... Am transportat 6 persoane de origine africană timp de 4 ore într-un Skoda Kodiac ... Ambalat ca sardinele ... Toate cu măști de casă aproximative ....

Trebuie să vă amintiți că există doar aproximativ 1% dintre persoanele infectate în medie, astfel încât, chiar și fără precauție, aveți șanse de 99% să nu aveți nimic. Problema este că 1% se răspândește ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Janic » 26/02/21, 13:24

Trebuie să vă amintiți că există doar aproximativ 1% dintre persoanele infectate în medie, așa că, chiar și fără măsuri de precauție, aveți șanse de 99% să nu aveți nimic. Problema este că 1% se răspândește ...
vreau pe cineva chiar mai rău decât mine în aritmetică!
Taxiurile nu cer niciun pașaport de vaccin, așa că iau clienții fără să întrebe sau să știe dacă sunt liberi sau contaminați și înainte ca partea minimă a provaccinelor să fie vaccinată (câteva luni sau chiar câțiva ani, 1% poate deja să fie de 10,100 de ori mai mare, nimeni nu știe cu adevărat.
mai mult, pentru a avea presupusele 70% din contaminate pentru a obține o protecție de grup (contradictoriu, în afară de dogma obișnuită, care dorește ca aceasta să facă cel puțin 95% din populație vaccinată pentru o protecție de grup, dar nu sunt decât atât!) este nevoie de multe contaminat. Nu este domnul de la Palice?!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Obamot » 03/03/21, 00:12

E376C7F1-81DA-45E7-BCEE-60EC96D59F4E.png
E376C7F1-81DA-45E7-BCEE-60EC96D59F4E.png (425.83 Kio) Consulté 2063 fois


Câteva răspunsuri aici: sănătate-prevenirea-poluării / covid-19-list-of-effective-vaccins-t16510-1160.html # p434049
2 x
Julien1130
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 25/05/21, 14:05

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Julien1130 » 07/06/21, 10:19

Doar luați metroul pentru a ști că gesturile de barieră nu influențează răspândirea virusului
0 x
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Gesturile barierei respectate ... sau nu




de Grădinar » 08/06/21, 15:13

HS sau nu președintele a plesnit într-o plimbare! Dar de ce nu a avut o coajă de pizza pentru ocazie?
Sau este orchestrat.

Ei bine, în orice caz există un supraviețuism mocnit.

Corectez și confirm că Macron numește palmă și afirmație, limbajul corpului nu înșală, de unde și îndoielile mele
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 323