Corupția industrială și politică condamnată puternic în Coreea ... și răsplătită aici?

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14980
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Corupția industrială și politică condamnată puternic în Coreea ... și răsplătită aici?




de GuyGadeboisTheBack » 25/01/21, 14:12

econo-misoni au scris:bonjour,
Am văzut mesajul privind medicii și profesorii pentru criza sănătății, sunt revoltat! acest tip de nelegiuire este expus, dar acești oameni scapă fără a fi răniți, fără griji? este cu adevărat rușinos, cum ar fi ceea ce industria farmaceutică are în continuare un viitor strălucit, cu toate manipulările neîncetate. Se pare că soțul ministrului sănătății este și director al unui grup farmaceutic? Nu mai știu numele și nu găsesc linkul.

Nu, nu este (din câte știu eu) directorul unui grup farmaceutic. Pe de altă parte, a fost concediat oficial de la Institutul Pasteur pentru mai multe funcții, dar:
„Manu militari” reînnoit

Scutit de activitatea plătită la prestigiosul Institut, Jérôme Salomon trebuie să se hotărască și să opteze pentru concediere, indică Le Parisien care specifică că după ce a predat insigna, cheile biroului, carnetul de cecuri și cardurile bancare, este „reînnoit manu militari de un agent al securității fundației private ”. În cele din urmă, domnul Salomon a fost demis cu plăți de concediere negociate în timpul ședinței de conciliere a tribunalului industrial.

Următoarele:
https://fr.sputniknews.com/france/20210 ... teur-pose/
Adăugați la asta tratarea catastrofală a pandemiei, războiul său pentru putere împotriva lui Raoult și aveți chiar prototipul unei persoane care ar trebui să fie șomeră (dacă nu în închisoare) în loc să ocupe funcții înalte.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 174