#Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Christophe » 03/09/21, 15:39

ABC2019 a scris:Ți-am spus că mi-aș recunoaște greșeala dacă m-ai îndrepta către o postare de la mine, unde am spus că vaccinurile vor fi suficiente pentru a obține imunitatea colectivă, iar cele pe care mi le-ai scos nu au vorbit deloc despre asta , asta e tot.


Du-te să iei pastilele, ai spus:

ABC2019 a scris:vaccinarea va fi suficientă pentru a scăpa de virus


Și dacă, ați spus în esență că vaccinarea a funcționat foarte bine în EHPAD deoarece curbele (în mod miraculos) au devenit plate la sfârșitul campaniei de vaccinare (mulțumesc stagiarului?) vaccinarea a fost suficientă pentru a scăpa de (morții) virusului !

Ți-am spus deja despre al meu Bunica in caz contrar ? : Roll: : Roll: : Roll:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de ABC2019 » 03/09/21, 15:42

Christophe a scris:Și dacă, ați spus în esență că vaccinarea a funcționat foarte bine în EHPAD deoarece curbele (în mod miraculos) au devenit plate la sfârșitul campaniei de vaccinare, astfel încât vaccinarea a fost suficientă pentru a scăpa (de decese) de virus!

Ți-am spus deja despre bunica mea? : Roll: : Roll: : Roll:

în căminele de bătrâni, da, dar acest lucru nu este suficient în populație, având în vedere fracțiunea nevaccinată (tineri, filipotești, melenchoniști etc.) și faptul că măsurile de sănătate sunt probabil mult mai ușor de controlat în EHPAD decât în ​​populația generală.

Vaccinurile nu sunt suficiente, dar dau o mână mare, că eu o spun și o mențin. Și odată cu infecțiile reziduale, putem obține în cele din urmă imunitate colectivă, când suficient de recalcitrant anti-axx va fi imun, deoarece l-au prins ... sau au murit!
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de GuyGadeboisTheBack » 03/09/21, 16:05

„Vaccinurile nu sunt suficiente, dar dau o mare mână de ajutor"

Nu știu care idiot a scris asta, dar, fără îndoială, arată o rigoare științifică extraordinară. Spun asta, desigur, „cu oală”, „a judeca”, „la pif” și „potențial” ...
1 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Janic » 03/09/21, 16:20

abcon
Vaccinurile nu sunt suficiente, dar dau o mare mână de ajutor,
cat este o grasime? 10%!
Spun asta și o mențin.
ca toți proștii inculti, profesional, în medicină
Și cu infecțiile reziduale, putem obține în cele din urmă imunitate colectivă,
ouarf, ouarf, aici el a devenit doamna Irma care îi face preziceri cu pumnul. Prietenii tăi zetetici se vor rahat în pantaloni!
când suficient nonvaxx va fi imunizat de virusul sălbatic pentru viață și nu câteva săptămâni sau luni infectate cu puroi pe care le vor fi inoculat ... cu forța într-un vaccin care nu protejează, dar care ucide!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16093
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5233

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Remundo » 03/09/21, 20:33

Coronavirusul funcționează ca gripa, sezonier cu variații imprevizibile.

nu a existat niciodată imunitate colectivă împotriva gripei, pentru simplul motiv că acești viruși mută mult mai repede decât timpul necesar pentru stabilirea imunității colective.

În timpul primului val, mi-am spus că ar fi util să infectez mai degrabă tinerii fără consecințe decât cele bătrâne, dar am înțeles după aceea, odată cu apariția tuturor acestor variante rezistente, că a fost o căutare deșartă.

Cu toate acestea, persoanele în vârstă / fragile ar trebui să evite prinderea.
1 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Obamot » 03/09/21, 20:38

Janic a scris:
ABC2019 a scris:Vaccinurile nu sunt suficiente, dar ajută
cat este o grasime? 10%!
Mai puțin ! (Dacă pseudo-ccinul funcționează pentru formele severe ...) 0,2%, dar aproape jumătate vor muri oricum, din păcate.
Dernière édition alin Obamot 03 / 09 / 21, 20: 40, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de GuyGadeboisTheBack » 03/09/21, 20:38

Remundo a scris:În timpul primului val, mi-am spus că ar fi util să infectez mai degrabă tinerii fără consecințe decât cele bătrâne, dar am înțeles după aceea, odată cu apariția tuturor acestor variante rezistente, că a fost o căutare deșartă.

Da, dar în același timp, avem indicii care ne permit să bănuim că amânarea, vaccinările, utilizarea Remdesivir ... a anumitor factori de decizie ar fi putut favoriza apariția unor variante rezistente. Deci, ideea ta este probabil mult mai puțin rea decât ți se pare, mai ales că este din ce în ce mai evident că imunitatea dobândită în mod natural este mult superioară celei obținute prin vaccinare.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16093
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5233

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Remundo » 03/09/21, 21:00

întru totul
1 x
Imagine
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de izentrop » 04/09/21, 00:38

Christophe a scris:Cu toții merităm medalii vizionare !! cu excepția izy și abc ... : Cheesy:

Textul citat în pagina anterioară sante-prevenire-poluare / mutații-covid-și-variante-sars-cov2-evoluție-imunită-tratamente-vaccinuri-t16725-440.html # p465050 spune exact același lucru bunul meu Cristof, cu adăugarea soluției unui vaccin mai eficient în a treia doză.

În plus, experții pe care nu-i ascultați spuneau asta de mult timp https://www.santelog.com/actualites/cov ... -la-grippe
Dernière édition alin izentrop 04 / 09 / 21, 00: 44, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de GuyGadeboisTheBack » 04/09/21, 00:42

izentrop a scris:Textul citat în pagina anterioară spune exact același lucru bunul meu Cristof, cu adăugarea soluției unui vaccin mai eficient în a treia doză.

Cu excepția faptului că nu este vorba despre asta, biata mea Izy, ci că vorbim despre asta pe mass-media obișnuită și că această larvă Cohen o relatează. Și „extra” -ul tău este și el ridicol. 8)
Dernière édition alin GuyGadeboisTheBack 04 / 09 / 21, 00: 43, editate 1 ori.
1 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Remundo, sicetaitsimple și oaspeții 191