Fabrica ignoranței (Arte Reportage)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14958
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de GuyGadeboisTheBack » 26/02/21, 19:27

ABC2019 a scris:de bună voie, mergi acolo?

Și hameți, încă o naibii ... Biata mea ... :(
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 26/02/21, 19:30

GuyGadeboisLeRetour a scris:
ABC2019 a scris:de bună voie, mergi acolo?

Și hameți, încă o naibii ... Biata mea ... :(

de la tine da, promite, promite mereu ... : Roll:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 26/02/21, 19:32

de ABC2019 "26/02/21, 20:08
Janic a scris:
și la urma urmei, indivizi naivi și creduli care refuză să-și verifice, de la sine, validitatea ... așa că tu! :x
Ei bine, cum putem verifica, deoarece spuneți că toate verificările sunt părtinitoare și, prin urmare, nu sunt valide ... : Roll:
Ah ah ah; și răsculați-vă în fanteziile voastre. Sau du-te înapoi la școală pentru analiza textului. :?
dacă vreau să știu dacă un mecanic este competent, îl voi vedea la recomandarea celor care l-au folosit deja și judec pe loc dacă într-adevăr este, prin rezultatele sale, nu cu răvășirile așa-numiților cunoscători în teorie. Însă nu te bagi în seama abilităților, preferi ceea ce spun așa-zișii cunoscători care nu știu nimic despre asta și, evident, refuzi să o verifici. Cu aceasta nu sunteți aproape de a vă lua CT. :?
Deci, sunteți pe două niveluri, vă bazați pe abilități atunci când vi se potrivește și le negați când nu vi se potrivește! :şoc:
Dernière édition alin Janic 26 / 02 / 21, 19: 39, editate 1 ori.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 26/02/21, 19:38

Janic a scris:de ABC2019 "26/02/21, 20:08
Janic a scris:
și la urma urmei, indivizi naivi și creduli care refuză să-și verifice, de la sine, validitatea ... așa că tu! :x
Ei bine, cum putem verifica, deoarece spuneți că toate verificările sunt părtinitoare și, prin urmare, nu sunt valide ... : Roll:
Ah ah ah; și răsculați-vă în fanteziile voastre. Sau du-te înapoi la școală pentru analiza textului. :?
dacă vreau să știu dacă un mecanic este competent, îl voi vedea la recomandarea celor care l-au folosit deja și judec pe loc dacă într-adevăr este, prin rezultatele sale,


Deci, așa cum v-am spus, excludeți pe principiu că pot exista escroci și naivi?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 26/02/21, 19:50

Deci, așa cum v-am spus, excludeți pe principiu că pot exista escroci și naivi?
dovadă că nu, din moment ce asta spun despre escroci și zetetici naivi și despre tine cu prioritate. Neavând nicio competență în R, ca și în H, vă excludeți automat, deoarece un non-mecanic este exclus în principiu din mecanică unde nu știe nimic despre asta. În plus, mă îndoiesc că și tu vei avea mașina reparată de oameni care nu știu nimic despre asta.
Deci, dacă nu doriți să sunați ca un escroc și naiv, aflați mai întâi despre fiecare disciplină în cauză de la oameni cu adevărat competenți, lor!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 26/02/21, 19:55

Janic a scris:
Deci, așa cum v-am spus, excludeți pe principiu că pot exista escroci și naivi?
dovadă că nu, din moment ce asta spun despre escroci și zetetici naivi și despre tine cu prioritate.

și de ce n-ar fi invers?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 26/02/21, 19:58

Janic a scris:Deci, dacă nu doriți să sunați ca un escroc și naiv, aflați mai întâi despre fiecare disciplină în cauză de la oameni cu adevărat competenți, lor!

tocmai nu știu vreun domeniu științific care să nu aibă o abundență de referințe disponibile pe internet, iar cei care le apără nu ezită să le indice atunci când li se cere, în loc să le spună oamenilor să meargă și să le cerceteze. da - pentru că asta, așa cum ți-am explicat, este singura atitudine care ți-a rămas dacă ești doar un mare mincinos și un pipoteur complet.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14958
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de GuyGadeboisTheBack » 26/02/21, 20:04

Janic a scris: prin rezultatele sale

Nu, dar bietul meu om, te duci pe șine ... pentru acest tip de tip, rezultatele nu contează ... : Mrgreen:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 26/02/21, 20:06

GuyGadeboisLeRetour a scris:
Janic a scris: prin rezultatele sale

Nu, dar bietul meu om, te duci pe șine ... pentru acest tip de tip, rezultatele nu contează ... : Mrgreen:

Ei bine, dacă dimpotrivă, aștept doar să dai referințe cu privire la aceste rezultate în loc să spun să mergi să le iei singur, ceea ce ar fi singurul lucru care ți-ar mai rămâne de făcut dacă ești complet pipeauter.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14958
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de GuyGadeboisTheBack » 26/02/21, 20:09

ABC2019 a scris:Blablaaaaah blaaaaahhhhh

Nu te înșeli decât pe tine. : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 253