Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de ABC2019 » 28/08/21, 08:08

așa că repet pentru idioti neînţelegere

ABC2019 a scris:nu există un exces de mortalitate vizibil în rândul persoanelor în vârstă din țările care au vaccinat masiv fără a fi avut un val covid (Norvegia, Danemarca), în timp ce este foarte vizibil în valuri covide, cum ar fi în Franța.

Pe site-ul euromomo știți perfect.

Deci, dacă există, este cu siguranță mult mai mic.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Janic » 28/08/21, 08:34

așa că repet pentru prostul neînțelegere
Videoclipul privește armata americană, nu ombilicul dvs., care este un fel de stat din stat și care nu face guili guili lobby-urilor care influențează guvernele; și nici chiar noul lor președinte ales nu se poate abține. Așadar, rămâneți în acest punct în loc să vă abateți după obiceiul dvs. fugar!
acest medic (nu sunteți) amintește că, în cazuri mult mai puțin grave și caracteristice, statul a știut cum să oprească masacrul inocenților, cel puțin în armate, în momentul în care laboratoarele și statul erau responsabile din punct de vedere juridic și financiar pentru această pagubă.
Dar vă putem cere serios să gândiți un întreg, totul, puțin în afara sectei voastre?
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de ABC2019 » 28/08/21, 08:44

nu, nu ai spus asta, ai spus că va fi mult mai grav în vechime și ți-am spus că nu a existat un exces de mortalitate observat în vechiul vaccinat (spre deosebire de cazurile covide)
: Arrowd: : Arrowd:
Janic a scris:Deci, dacă este deja grav la tinerii sănătoși, poate fi mult mai rău doar la persoanele bolnave sau diminuate de vârstă.


despre tineri, am spus deja că trebuie să analizăm problema, desigur, dar cu rapoarte serioase, nu cu discursuri neverificabile postate pe twitter.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Obamot » 28/08/21, 09:18

ABC2019 a scris:
Pe site-ul euromomo știți perfect.
Ah, deci recunoașteți scorul euromomo z ca relevant!

Ei bine ... ei bine ...

Deci, tot ce ai postat până acum:
Fake-News => la tomberon!


Imagine

9B7DEC5C-5093-4EC4-BAB9-38A9C39ECD8A.gif
9B7DEC5C-5093-4EC4-BAB9-38A9C39ECD8A.gif (1.88 Mio) Consulté 23550 fois
Dernière édition alin Obamot 28 / 08 / 21, 09: 22, editate 1 ori.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de ABC2019 » 28/08/21, 09:21

Obamot a scris:
ABC2019 a scris:
Pe site-ul euromomo știți perfect.
Ah, deci recunoașteți scorul euromomo z ca relevant!

Nu am spus niciodată că este irelevant, am spus că nu măsoară ceea ce păreai să crezi (NU măsoară numărul absolut al excesului de mortalitate în număr de decese), ci semnificația excesului, care este un lucru diferit (pentru că divizi acel număr prin variabilitatea anuală obișnuită).

Dar, desigur, asta are un sens, organizațiile oficiale nu sunt stupide, ele publică lucruri care au un sens. Încă trebuie să înțelegem care.

Nu schimbă nimic din ce am spus înainte, desigur.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Obamot » 28/08/21, 09:24

Bineînțeles că nu, nu ați recunoscut întotdeauna euromomo ca fiind relevant și, în același timp, ați continuat intoxicația ...
Fake-News => la tomberon!
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de ABC2019 » 28/08/21, 09:34

Obamot a scris:Bineînțeles că nu, nu ați recunoscut întotdeauna euromomo ca fiind relevant și, în același timp, ați continuat intoxicația ...
Fake-News => la tomberon!

Nu am spus nimic altceva decât ceea ce am spus acolo, chiar am citat Euromomo de mai multe ori pentru a spune că vaccinurile nu au prezentat niciun exces de mortalitate observabil, este bine că cred că este relevant!

Tocmai am spus că curbele nu arătau excesul de mortalitate ABSOLUTĂ, atâta tot, și este adevărat.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Janic » 28/08/21, 10:03

ABCon »28/08/21, 08:44
nu, nu ai spus asta, ai spus că va fi mult mai grav în vechime și ți-am spus că nu a existat un exces de mortalitate observat în vechiul vaccinat (spre deosebire de cazurile covide)

Janic a scris:
Deci, dacă este deja grav la tinerii sănătoși, poate fi mult mai rău doar la persoanele bolnave sau diminuate de vârstă.

recitește-mă corect, cu deficiențe psihice, întrebarea este despre armată, nu despre Franța sau orice altă țară. Înțelegi în sfârșit? Deci, în loc să fugiți, rămâneți pe acest punct precis!
despre tineri, am spus deja că trebuie să analizăm problema, desigur, dar cu rapoarte serioase, nu cu discursuri neverificabile postate pe twitter.
A trecut mai bine de un an și jumătate că s-a primit confirmarea de pretutindeni că tinerii sunt greu afectați de virusul sălbatic, chiar și în variantele sale, și acesta este virusul vaccinului. Dar acest discurs video este ținut de către un ofițer medical al armatei americane care nu glumește, pe acest gen de subiect și cifrele sunt cifrele, chiar dacă nu înțelegeți nimic ca de obicei.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de ABC2019 » 28/08/21, 10:13

Janic a scris:ABCon »28/08/21, 08:44
nu, nu ai spus asta, ai spus că va fi mult mai grav în vechime și ți-am spus că nu a existat un exces de mortalitate observat în vechiul vaccinat (spre deosebire de cazurile covide)

Janic a scris:
Deci, dacă este deja grav la tinerii sănătoși, poate fi mult mai rău doar la persoanele bolnave sau diminuate de vârstă.

recitește-mă corect, cu deficiențe psihice, întrebarea este despre armată, nu despre Franța sau orice altă țară.

bine, într-adevăr, nu era transparent, de ce pentru bolnavi sau diminuați de vârstă al Armatei ? in plus nu ar trebui sa fie multi activi !!!

dar argumentul rămâne valabil, dacă a cauzat un exces de mortalitate notabil într-o categorie de populație din armată, ar trebui să-l producă în aceeași categorie în toate țările lumii și nu este vizibil în statistici.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Janic » 28/08/21, 11:32

abcon
bine, într-adevăr, nu era transparent, de ce pentru bolnavi sau diminuat de vârsta armatei? in plus nu ar trebui sa fie multi activi !!!
și idiotul satului care se repede fără să se uite la subiect și care se agață încă o dată de ticăloșia lui obișnuită.
dar argumentul rămâne valabil, dacă a cauzat un exces de mortalitate notabil într-o categorie de populație din armată, ar trebui să-l producă în aceeași categorie în toate țările lumii și nu este vizibil în statistici.
încă atât de prost! Acesta este un scurt pasaj despre comparația dintre soldați, înainte și după vaccinuri, nu cu populația mondială, care demonstrează tot mai mult holocaustul vaccinului!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 282