Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Janic » 03/07/21, 18:00

Absolut. Și trebuie să spun că, dacă am devenit expert, este datorită unor oameni precum J'anus, care îmi hrănesc zilnic datele despre practica rahatului și îmi permit să-mi rafinez analizele statistice.
același lucru în cealaltă direcție. Experiența în rahaturi pe care o solicită intervențiile tale, ca și pentru clonele tale sau clovni, a fost extrem de utilă
Am apreciat astăzi în mod deosebit binaritatea ultimului său rahat „termenul alcoolic nu are o conotație culturală, ci științifică ©”. Marea artă, deși involuntară, desigur, tot râd despre asta. Zola trebuie să se fi întors în mormânt ...
foarte de înțeles atunci când interlocutorul trăiește pe o cultură în mare măsură depășită. și de ce nu mai degrabă cromagnon decât Zola. : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Exnihiloest » 04/07/21, 23:00

„Termenul alcool nu are o conotație culturală, ci una științifică ©”, Zola „depășit ©”, „de ce nu cromagnon ©”, ceea ce este bine cu cei care rostesc tâmpenii este că nu simt că îl produc. Prin urmare, le revendică cu mândrie, adăugând mai multe.
Mulțumesc J'anus, dar nu este nevoie să insiste, toată lumea a înțeles.

© J'anus 03/07/21 și 04/07/2021
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Obamot » 04/07/21, 23:08

Exnihiloest a scris:[...] Anus [...]


Ce este al tău "anus" Apropo ? Fixare? : Mrgreen: Este o discuție decentă și rezonabilă? :şoc:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Exnihiloest » 05/07/21, 15:09

Obamot a scris:
Exnihiloest a scris:[...] Anus [...]


Ce este al tău "anus" Apropo ? Fixare? : Mrgreen: Este o discuție decentă și rezonabilă? :şoc:

Al meu face ceea ce se așteaptă de obicei din acest tip de gaură.
Dar pentru unii, este gaura neagră prin care își exprimă obscurantismul. Nu vă voi desena o imagine, nu vreau să mă agit cu moderatorii pentru moralitatea insultătoare. : Lol:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Janic » 05/07/21, 18:30

Exnihiloest a scris:
[...] Anus [...]
Care este „anusul” tău oricum? Fixare? : Mrgreen: Este o discuție decentă și rezonabilă? :şoc:
Trebuie să facem aluzie la starea anusului său după orgiile sale cu nebunii mari! Mi-am spus și eu!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Obamot » 06/07/21, 00:29

Are o latură rațională, câteodată mă întreb cât de mult este ceruit. : Cheesy:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de izentrop » 06/07/21, 01:20

GuyGadeboisLeRetour a scris:ACEASTA NU ESTE O ASERTARE! E UN GAG! O GLUMĂ! DELICII IRONICE! WJB Rockabilly III nu există !!!
La fel ca acest subiect pe care nu l-am observat, care este bine să arunc la gunoi, deoarece explicațiile lui Rajawee și ABC nu au schimbat nimic în doxa celor mai virulenți protagoniști ai forum.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Obamot » 06/07/21, 01:48

El, timp de zeci de ani în licker-ul sistemului, nu este ceruit, este lacheu ca o rață _ Imagine

: Mrgreen:
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de GuyGadeboisTheBack » 06/07/21, 02:09

izentrop a scris:Euahhhh ... ghhh ...

Ce-ar fi dacă ai avea să te arăți, Izy? 8)
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Fabula superiorității studiilor randomizate nu mai rezistă realității studiilor observaționale




de Janic » 06/07/21, 08:56

Ce-ar fi dacă ai avea să te arăți, Izy? 8)
si anusul? Până la urmă este plictisitor! 8)
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 265