Încep în grădina mea de legume !!!

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
Annanjou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 03/11/20, 11:22
x 1

Re: Mă duc în grădina mea de legume !!!




de Annanjou » 09/08/21, 15:15

Doris a scris:Am vorbit despre asta cu foarte puțin timp în urmă pe firul dedicat cartofului, ar prefera să fie de origine bacteriană, dar să se uite la firul cartofului.

Mulțumesc că mă duc să văd!
0 x
jft78
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 41
Înregistrare: 16/04/19, 21:10
Locul de amplasare: Yvelines
x 6

Re: Mă duc în grădina mea de legume !!!




de jft78 » 09/08/21, 18:30

Annanjou a scris:
Doris a scris:Am vorbit despre asta cu foarte puțin timp în urmă pe firul dedicat cartofului, ar prefera să fie de origine bacteriană, dar să se uite la firul cartofului.

Mulțumesc că mă duc să văd!


Am postat două fotografii cu PdT afectate de această bacterie. Dacă aveți doar câteva rele, acesta este un rău mai mic. Pentru mine este cel puțin 30% :se încrunta:
0 x
Annanjou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 03/11/20, 11:22
x 1

Re: Mă duc în grădina mea de legume !!!




de Annanjou » 11/08/21, 14:06

Doris a scris:Am vorbit despre asta cu foarte puțin timp în urmă pe firul dedicat cartofului, ar prefera să fie de origine bacteriană, dar să se uite la firul cartofului.

Mulțumesc, am găsit și am deschis linkul lui Didier pe Iriis și bingo "elle (această bacterie) infectează numai tuberculii și infecțiile apar adesea atunci când un alt agent patogen a invadat deja țesuturile, cum ar fi boala târzie. ”Pfff tot norocul în acest an! : Lol:
0 x
Annanjou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 03/11/20, 11:22
x 1

Re: Mă duc în grădina mea de legume !!!




de Annanjou » 11/08/21, 14:08

Annanjou a scris:
Doris a scris:Am vorbit despre asta cu foarte puțin timp în urmă pe firul dedicat cartofului, ar prefera să fie de origine bacteriană, dar să se uite la firul cartofului.

Mulțumesc, am găsit și am deschis linkul lui Didier pe Iriis și bingo "elle (această bacterie) infectează numai tuberculii și infecțiile apar adesea atunci când un alt agent patogen a invadat deja țesuturile, cum ar fi boala târzie. ”Pfff tot norocul în acest an! : Lol:

De fapt, am găsit doar câteva, așa că este ok!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 308