Sondaj asupra boabelor Tarbais și eticheta sa IGP

Consumul si dieta durabile și responsabile sfaturi de zi cu zi, pentru a reduce consumul de energie și apă, deșeuri ... Mananca: preparate și rețete, găsi hrană, informații sănătoase de conservare locale și de sezon produse alimentare ...
FeliciePF
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 15/04/21, 10:33
x 1

Sondaj asupra boabelor Tarbais și eticheta sa IGP




de FeliciePF » 15/04/21, 10:40

Bonjour à tous,
Îmi iau libertatea de a vă întreba, deoarece realizez o teză de cercetare privind influența etichetei IGP asupra modului în care consumatorii percep fructele și legumele. Pentru a ilustra sondajul meu cu un exemplu concret, am ales fasolea Tarbais, un produs emblematic din regiunea sud-vest. Fie că nu ați mai auzit de asta până acum sau dacă sunteți deja un cunoscător al acesteia, opinia dumneavoastră mă interesează!

În timp ce mi-am lansat chestionarul în urmă cu ceva timp, am nevoie în principal de părerea bărbaților, deoarece multe femei m-au ajutat deja.

Chestionarul durează mai puțin de 3 minute, iar răspunsurile sunt complet anonime.
Vă mulțumesc pentru toate răspunsurile dvs. care mă vor ajuta să-mi tratez subiectul în cel mai bun mod posibil.

Iată linkul pentru a răspunde: https://emstrasbourg.eu.qualtrics.com/j ... 12dDZ6OyJE
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14928
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4343

Re: Sondaj privind boabele Tarbais și eticheta sa IGP




de GuyGadeboisTheBack » 15/04/21, 12:10

E gata. Bobul Tarbais te face să fart. Nu este indicat. : Mrgreen:
1 x
FeliciePF
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 15/04/21, 10:33
x 1

Re: Sondaj privind boabele Tarbais și eticheta sa IGP




de FeliciePF » 15/04/21, 13:22

GuyGadeboisLeRetour a scris:E gata. Bobul Tarbais te face să fart. Nu este indicat. : Mrgreen:

Multumesc mult pentru ajutorul tau ! Nu, mi-am spus că această caracteristică era evidentă în rândul cunoscătorilor și nu voiam să amân novicii : Cheesy:
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Consumul sustenabil: consum responsabil, alimente, sfaturi și trucuri"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 142