Sondaj de vaccinare Covid: ați fost vaccinat?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).

Sunteți vaccinat împotriva covid19?

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Obamot » 21/07/21, 12:26

ABC2019 a scris:
Obamot a scris:
ABC2019 a scris:problema este de a avea o acoperire suficientă pentru a evita răspândirea epidemiei.
Dar asta există doar în visele tale în situația actuală.

nu pentru poliomielită. Pentru Covid, l-am recunoscut, nu suntem acolo.
Va trebui să-mi spui ce să fac eh ...

Încetăm vaccinarea atunci, deoarece riscurile depășesc beneficiul (care este inexistent) în cazul Angliei, etc ...?
Sau încetăm să purtăm măști, să ne distanțăm, să înghețăm, deoarece invers (așa-numita) vaccinare ar funcționa ...?
Sau oprim vaccinarea pentru că a fost o imensă farsă politico-economică?

Ce ar trebui să facem Chef? : Wink:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de izentrop » 20/08/21, 10:49

Ei bine, e în regulă forum nu reflectă realitatea francezilor https://covidtracker.fr/vaccintracker/
jointes pièces
vaccin + 12.gif
vaccin + 12.gif (7.16 KiB) Vizualizat de 3303 de ori
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14821
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4301

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de GuyGadeboisTheBack » 20/08/21, 11:43

Pentru ce, deoarece vaccinurile nu induc imunitatea promisă? Deoarece nu previn infecția, deoarece nu previn contagiunea, deoarece gesturile de barieră sunt încă necesare, din moment ce și măștile, întrucât în ​​cele din urmă asta nu schimbă nimic?
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de izentrop » 20/08/21, 11:55

Puteți vedea că părerea dvs. restrânsă nu reflectă majoritatea : Twisted:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14821
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4301

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de GuyGadeboisTheBack » 20/08/21, 12:06

Aceasta nu este o „opinie restrânsă”, ci realitatea. Ce este în neregulă cu ceea ce am scris?

Ps: Ce înseamnă „reflectă majoritatea”? Ce reflectă? Majoritatea a ce?
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de ABC2019 » 20/08/21, 12:11

Obamot a scris:
ABC2019 a scris:
Obamot a scris:Dar asta există doar în visele tale în situația actuală.

nu pentru poliomielită. Pentru Covid, l-am recunoscut, nu suntem acolo.
Va trebui să-mi spui ce să fac eh ...

Încetăm vaccinarea atunci, deoarece riscurile depășesc beneficiul (care este inexistent) în cazul Angliei, etc ...?

minciuna și manipularea, cifrele arată că în Franța vaccinurile previn în prezent aproximativ 90% (nu mă enerva cu 85% ...) spitalizări și decese, în timp ce excesul de mortalitate datorat vaccinurilor nu este măsurabil statistic.

Sau încetăm să purtăm măști, să ne distanțăm, să înghețăm, deoarece invers (așa-numita) vaccinare ar funcționa ...?
Sau oprim vaccinarea pentru că a fost o imensă farsă politico-economică?

Ce ar trebui să facem Chef? : Wink:

deoarece nimic nu este suficient, dar totul contribuie, continuăm să facem toate acestea până când imunitatea datorată fie vaccinurilor, fie persoanelor contaminate este suficientă pentru ca epidemia să regreseze spontan (fără deltă, am fi acolo deja).
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14821
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4301

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de GuyGadeboisTheBack » 20/08/21, 12:24

ABC2019 a scris: (fără delta, am fi deja acolo).

Și da ... numai că este ficțiune. Delta este aici și acolo. Deci, vă pot lua o a treia doză înainte de a patra? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Macro » 20/08/21, 12:28

GuyGadeboisLeRetour a scris:
ABC2019 a scris: (fără delta, am fi deja acolo).

Și da ... numai că este ficțiune. Delta este aici și acolo. Deci, vă pot lua o a treia doză înainte de a patra? : Mrgreen:


Ba da ... Pune-mă în două imediat ... Nu o să începem din nou pe 3 picioare ... : Cheesy:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 20/08/21, 12:32

Încetăm vaccinarea atunci, deoarece riscurile depășesc beneficiul (care este inexistent) în cazul Angliei, etc ...?
abcon
minciuna și manipularea, cifrele arată că în Franța vaccinurile previn în prezent aproximativ 90% (nu mă enerva cu 85% ...) spitalizări și decese, în timp ce excesul de mortalitate datorat vaccinurilor nu este măsurabil statistic.
minciuna și manipularile lui Bozo, care crede că e rahat doar la ordinele laboratoarelor de către maniac-vaccinaliști, prin urmare = gunoi
Sau încetăm să purtăm măști, să ne distanțăm, să înghețăm, deoarece invers (așa-numita) vaccinare ar funcționa ...?
Sau oprim vaccinarea pentru că a fost o imensă farsă politico-economică?

abc
deoarece nimic nu este suficient, dar totul contribuie, continuăm să facem toate acestea până când imunitatea datorată fie vaccinurilor, fie persoanelor contaminate este suficientă pentru ca epidemia să regreseze spontan (fără deltă, am fi acolo deja).
cu excepția faptului că vaccinurile nu sunt acolo pentru nimic, cu excepția psihologic pentru hipocondriaci și bătrâni pe care unul îi sperie, dar pentru nimic pentru toți ceilalți este mai mult de 90%!
fără delta, am fi deja acolo
visatorul En Marche, ce naivitate, și celelalte variante care vor veni, ce faci cu ei?
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de pedrodelavega » 20/08/21, 12:34

GuyGadeboisLeRetour a scris:Pentru ce, deoarece vaccinurile nu induc imunitatea promisă? Deoarece nu previn infecția, deoarece nu previn contagiunea, deoarece gesturile de barieră sunt încă necesare, din moment ce și măștile, întrucât în ​​cele din urmă asta nu schimbă nimic?
dacă acest lucru se modifică bcp: limitează foarte puternic riscul de spital / rea / moarte / saturație a sistemului de sănătate. Fie: cea mai mare parte a problemei.
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 284