Sondaj de vaccinare Covid: ați fost vaccinat?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).

Sunteți vaccinat împotriva covid19?

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de ABC2019 » 20/08/21, 12:37

Janic a scris:cu excepția faptului că vaccinurile nu sunt acolo pentru nimic, cu excepția psihologic pentru hipocondriaci și bătrâni pe care unul îi sperie, dar pentru nimic pentru toți ceilalți este mai mult de 90%!

deci dacă cei nevaccinați sunt psihologic și fiziologic mult mai sănătoși decât cei vaccinați, de ce sunt de 10 ori mai spitalizați și de 10 ori mai mulți să moară în Franța atunci, Jeannotlapin?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 20/08/21, 12:38

dacă acest lucru se modifică bcp: limitează foarte puternic riscul de spital / rea / moarte / saturație a sistemului de sănătate. Fie: cea mai mare parte a problemei.
datorită respingerii altor metode de prevenire care reduc drastic aceste ultime cazuri!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 20/08/21, 12:43

ABCon »20/08/21, 12:37
Janic a scris:
cu excepția faptului că vaccinurile nu sunt acolo pentru nimic, cu excepția psihologic pentru hipocondriaci și bătrâni pe care unul îi sperie, dar pentru nimic pentru toți ceilalți este mai mult de 90%!
deci dacă cei nevaccinați sunt psihologic și fiziologic mult mai sănătoși decât cei vaccinați, de ce sunt de 10 ori mai spitalizați și de 10 ori mai mulți să moară în Franța atunci, Jeannotlapin?
gând idiot ca de obicei. Ne trimiteți grafice în care există doar 6 cazuri în plus decât cele vaccinate, fără a specifica că printre cei nevaccinați aceștia includ vaccinarea doar o singură doză neprotejată. Înșelarea obișnuită pentru o lungă perioadă de timp, jeannette iepure eșuată!
.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de sicetaitsimple » 20/08/21, 12:49

pedrodelavega a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Pentru ce, deoarece vaccinurile nu induc imunitatea promisă? Deoarece nu previn infecția, deoarece nu previn contagiunea, deoarece gesturile de barieră sunt încă necesare, din moment ce și măștile, întrucât în ​​cele din urmă asta nu schimbă nimic?
si ça change bcp: care limitează foarte puternic riscul spitalului / rea / decesului / saturației sistemului de sănătate. Fie: cea mai mare parte a problemei.


Postat în această dimineață pe firul „hărți, statistici, analize ....”:

Noul studiu DREES:

"Între 2 și 8 august, creșterea internărilor în spitale pentru îngrijiri critice, precum și spitalizarea convențională este determinată în principal de persoane nevaccinate. Prin compararea numărului cu populația fiecărui statut de vaccinare, internările în îngrijiri critice se ridică la 27 de pacienți la 1 milion nevaccinat și la 2,4 pacienți la 1 milion complet vaccinați. Astfel, pentru o populație comparabilă, există de 11 ori mai multe intrări în îngrijirea critică în rândul celor nevaccinați decât în ​​rândul celor complet vaccinați.

În ceea ce privește internările în spitale convenționale, acestea se ridică la 82 de pacienți la 1 milion de persoane nevaccinate și la 14 pacienți la 1 milion de persoane complet vaccinate.
"

https://drees.solidarites-sante.gouv.fr ... introduce
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de ABC2019 » 20/08/21, 12:52

Janic a scris:gând idiot ca de obicei. Ne publicați grafice în care există doar 6 cazuri mai multe decât cele vaccinate,

cu excepția faptului că este redus la 10 milioane de locuitori, deci trebuie să vă înmulțiți cu aproximativ 3 și că este pe zi, deci trebuie să vă înmulțiți cu numărul de zile. Și că, în plus, a fost pe 1 august și că, din moment ce a fost înmulțit din nou cu 3. Pe scurt, puteți înmulți deja cu 100.

Dar, deoarece aveți probleme cu regulile de 3, aș dori să vă reamintesc că este întotdeauna de 10 ori mai mare, în orice caz.

fără a specifica că printre cei nevaccinați aceștia includ vaccinați o singură doză neprotejată. Înșelarea obișnuită pentru o lungă perioadă de timp, iepurele Jeannette eșuat!

tu evalues à combien les vaccinés une dose dans les 90 % de non vaccinés ?

și oricum de ce cele două doze vaccinate ar trebui să moară de 2 ori mai puțin decât doza vaccinată dacă vaccinul este periculos?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Obamot » 20/08/21, 13:02

Bla-bla-bla și bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, nimeni nu știe nimic despre asta, toate cuvintele ... cuvinte luate dintr-o pălărie ...
ABC2019 a scris:
Obamot a scris:
ABC2019 a scris:nu pentru poliomielită. Pentru Covid, l-am recunoscut, nu suntem acolo.
Va trebui să-mi spui ce să fac eh ...

Încetăm vaccinarea atunci, deoarece riscurile depășesc beneficiul (care este inexistent) în cazul Angliei, etc ...?

minciuna și manipularea, cifrele arată că în Franța vaccinurile previn în prezent aproximativ 90% (nu mă enerva cu 85% ...) spitalizări și decese, în timp ce excesul de mortalitate datorat vaccinurilor nu este măsurabil statistic.
Faux, on n’en saura jamais rien puisque l’on est incapable de dire “qu’est-ce qui est dévolu à quoi et valable pour combien de temps...?” Așteptam să-mi spui, îți mai dau o șansă: bilanțul beneficiilor împotriva riscurilor vaccinului pe termen scurt, cui îi pasă ... Varianta Delta este doar o răceală rea, nu e de mirare că totul s-a liniștit ... Așteptăm un raport complet al unei balanțe de XNUMX ani, care prevede riscul VS ...

Anul trecut, îmi amintesc foarte bine că v-am întrebat dacă, odată ce vaccinările au fost avansate, am putea renunța la gesturile de barieră, măștile și toate hoopla ... ÎNCĂ AȘTEPT ...

ABC-blablabla a scris:
Obamot a scris:Sau încetăm să purtăm măști, să ne distanțăm, să înghețăm, deoarece invers (așa-numita) vaccinare ar funcționa ...?
Sau oprim vaccinarea pentru că a fost o imensă farsă politico-economică?

Ce ar trebui să facem Chef? : Wink:

deoarece nimic nu este suficient, dar totul contribuie, continuăm să facem toate acestea până când imunitatea datorată fie vaccinurilor, fie persoanelor contaminate este suficientă pentru ca epidemia să regreseze spontan (fără deltă, am fi acolo deja).
Bla-bla-bla și bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, nimeni nu știe nimic despre asta, toate cuvintele ... cuvinte luate dintr-o pălărie ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14822
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4301

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de GuyGadeboisTheBack » 20/08/21, 13:18

(Schiță nouă de Bozo (muzică de circ): „Este pentru 10 milioane de locuitori, așa că adăugați atât de mult, mai rău ca de la 1 august, deci înmulțiți cu 3 pentru a vă înmulți cu 100, rezultatul este de încă 10 ori!” Râs asigurat, din nou!)
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de ABC2019 » 20/08/21, 13:21

Obamot a scris:Bla-bla-bla și bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, nimeni nu știe nimic despre asta, toate cuvintele ... cuvinte luate dintr-o pălărie ...
ABC2019 a scris:
Obamot a scris:Va trebui să-mi spui ce să fac eh ...

Încetăm vaccinarea atunci, deoarece riscurile depășesc beneficiul (care este inexistent) în cazul Angliei, etc ...?

minciuna și manipularea, cifrele arată că în Franța vaccinurile previn în prezent aproximativ 90% (nu mă enerva cu 85% ...) spitalizări și decese, în timp ce excesul de mortalitate datorat vaccinurilor nu este măsurabil statistic.
Faux, on n’en saura jamais rien puisque l’on est incapable de dire “qu’est-ce qui est dévolu à quoi et valable pour combien de temps...?” Așteptam să-mi spui, îți mai dau o șansă: bilanțul beneficiilor împotriva riscurilor vaccinului pe termen scurt, cui îi pasă ... Varianta Delta este doar o răceală rea, nu e de mirare că totul s-a liniștit ... Așteptăm un raport complet al unei balanțe de XNUMX ani, care prevede riscul VS ...


ați spus mesaj text „beneficiul (care este inexistent)” și vă reamintesc că există de 10 ori mai puține spitalizări și decese în rândul celor vaccinați decât în ​​rândul celor nevaccinați. Acestea sunt cifre, după ce ai pus blah-ul pe care îl dorești.

De-a lungul celor 10 ani, în mod evident, nu se știe nimic, dar în țările care au vaccinat mult, dar cu foarte puțini covizi, cum ar fi Norvegia sau Islanda, există un exces de mortalitate zero pentru moment, după site-ul pe care îl cunoașteți bine, euromomo.

Anul trecut, îmi amintesc foarte bine că v-am întrebat dacă, odată ce vaccinările au fost avansate, am putea renunța la gesturile de barieră, măștile și toate hoopla ... ÎNCĂ AȘTEPT ...

Nu sunt Madame Soleil, deci nu răspund la întrebări unde nu am răspunsul. În mod evident, va depinde de evoluția epidemiei, de variante, de durata eficacității vaccinului ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14822
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4301

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de GuyGadeboisTheBack » 20/08/21, 13:26

(LOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Obamot » 20/08/21, 13:51

ABC2019 a scris:
Obamot a scris:Bla-bla-bla și bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, bla-bla-bla, nimeni nu știe nimic despre asta, toate cuvintele ... cuvinte luate dintr-o pălărie ...
ABC2019 a scris:minciuna și manipularea, cifrele arată că în Franța vaccinurile previn în prezent aproximativ 90% (nu mă enerva cu 85% ...) spitalizări și decese, în timp ce excesul de mortalitate datorat vaccinurilor nu este măsurabil statistic.
Faux, on n’en saura jamais rien puisque l’on est incapable de dire “qu’est-ce qui est dévolu à quoi et valable pour combien de temps...?” Așteptam să-mi spui, îți mai dau o șansă: bilanțul beneficiilor împotriva riscurilor vaccinului pe termen scurt, cui îi pasă ... Varianta Delta este doar o răceală rea, nu e de mirare că totul s-a liniștit ... Așteptăm un raport complet al unei balanțe de XNUMX ani, care prevede riscul VS ...


ați spus mesaj text „beneficiul (care este inexistent)” și vă reamintesc că există de 10 ori mai puține spitalizări și decese în rândul celor vaccinați decât în ​​rândul celor nevaccinați. Acestea sunt cifre, după ce ai pus blah-ul pe care îl dorești.

De-a lungul celor 10 ani, în mod evident, nu se știe nimic, dar în țările care au vaccinat mult, dar cu foarte puțini covizi, cum ar fi Norvegia sau Islanda, există un exces de mortalitate zero pentru moment, după site-ul pe care îl cunoașteți bine, euromomo.

Anul trecut, îmi amintesc foarte bine că v-am întrebat dacă, odată ce vaccinările au fost avansate, am putea renunța la gesturile de barieră, măștile și toate hoopla ... ÎNCĂ AȘTEPT ...

Nu sunt Madame Soleil, deci nu răspund la întrebări unde nu am răspunsul. În mod evident, va depinde de evoluția epidemiei, de variante, de durata eficacității vaccinului ...

Ascultă vechiul meu ABCnounet, nu am spus asta, ți-am dat o ultimă șansă ca tu să ne demonstrezi afirmațiile fanteziste, nu le avem => CQFD ... (Nu direct „tes”Acuzații eh ... cele care ne sunt comunicate de autorități). Așadar, nu jucați „Mme Soleil”, plasându-vă în situația ei!

Ne spui:

ABC2019 a scris: deoarece nimic nu este suficient, dar totul contribuie, continuăm să facem toate acestea până la imunitatea datorată vaccinurilor, fie la cei contaminați, este suficient pentru ca epidemia să regreseze spontan (fără deltă, am fi deja acolo).
Acolo într-adevăr mergem înainte, dar ar fi trebuit să te dezvolți, pentru că va trebui să le explici celorlalți 3 oameni amuzanți că „cei contaminați” au un sistem imunitar care a răspuns ...

De asemenea, va trebui să recunoașteți că tot ceea ce nu a fost făcut în perspectivă cu „contaminare’ est bon pour la benne) comme tous tes posts de l’an dernier...

Mergem înainte pentru că nici permisul de sănătate nu a ținut cont de faptul că contaminările au stimulat imunitatea cazurilor de contact .... Este un fel de negare care dovedește că problema nu este „covidul”, ci o sete pentru constrângere și control nelegiuit. Și, desigur, nu se pune problema de a permite guvernului să instaleze astfel de „lucruri” în timp! Dacă marionetele care ne guvernează ar fi folosit atacurile de la Paris ca pretext la acea vreme, nici măcar nu este sigur că ar fi fost posibil, atunci acum ...

Mergem înainte, dar la jumătatea drumului, pentru că nimeni nu este capabil să ofere o rată corectă de propagare.

Pe scurt, toate acestea le spun de luni de zile, iar acum începi să te strânge în jurul cuvintelor mele: ei bine, atunci este simplu, mergi până la capăt!
Dernière édition alin Obamot 20 / 08 / 21, 14: 10, editate 1 ori.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 225