Recenzii ale celor mai bune whisky-uri: Bruichladdich, Ardbeg, Bunnahabhain ...

A cumpăra bine și a alege un produs sau un serviciu bine înseamnă, pe lângă faptul că sunteți mulțumiți, consumați mai puțin și conservați planeta, este esențial în 2021 să cumpărați mai bine! De asemenea, schimbul de informații și experiențe face posibilă evitarea diferitelor escrocherii și escroci. În 2021, este esențial să vă schimbați experiențele de utilizare, pozitive sau negative, deoarece piața produselor și serviciilor destinate consumatorului nu a fost niciodată atât de abundentă în istoria omenirii. Ajutarea la alegerea mai bună este esențială, deoarece a cumpăra mai bine înseamnă a cumpăra durabil!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de Christophe » 24/06/21, 13:29

Pentru a muri cu whisky-uri turbate de această calitate ... trebuie să fii bogat !!

Pe scurt, cred că Kro ucide mai mult decât turbă! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14982
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de GuyGadeboisTheBack » 24/06/21, 13:33

Christophe a scris:Pentru a muri cu whisky-uri turbate de această calitate ... trebuie să fii bogat !!

Bof ... cu atât mai puțin că un degetar de acest tip de băutură este suficient pentru a aprecia aromele pentru minute foarte foarte lungi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de Christophe » 24/06/21, 13:36

Asta e bine keskeje spune! : Cheesy:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de Janic » 24/06/21, 14:04

Bof ... cu atât mai puțin că un degetar de acest tip de băutură este suficient pentru a aprecia aromele pentru minute foarte foarte lungi.
asta spun toți consumatorii de droguri ... la început! Deoarece întrebarea nu este cea a cantității, (toate nu abuzează), ci producerea acestui tip de produs, ca și altele, produce alte droguri pe care societatea le condamnă.
Sunt pur și simplu uimit de faptul că părinții, adesea ei înșiși consumatori, își conferă copiii atunci când devin dependenți. Exemplul vine de la aceștia mai întâi, nu de la restul societății.
Nu condamn, am făcut la fel! Am băut ca să fiu ca ceilalți, am fumat ca să fiu ca ceilalți, am mâncat junk pentru a fi ca ceilalți, am fost vaccinat ca ceilalți și am fost bolnav (sau victimă) ca celelalte evident! Există un moment în care trebuie să spargi acest lanț cultural a distrugerii de sine și a succesorilor cuiva atât de mult încât creează nenorocire sau de a lua un gând biblic- (da) " că regele nu consumă băuturi alcoolice pentru a putea face distincția între bine și rău, lăsați asta pe nefericiți pentru a-și uita mizeria ”. Noțiunea noastră actuală de a ne îneca problemele în alcool!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14982
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de GuyGadeboisTheBack » 24/06/21, 14:24

Nu am făcut toate astea „ca să fiu ca ceilalți”, ci pentru că îmi place. Ceea ce nu-mi place, nu-mi place.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de Janic » 24/06/21, 14:41

GuyGadeboisLeRetour »24, 06:21
Nu am făcut toate astea „ca să fiu ca ceilalți”, ci pentru că îmi place. Ceea ce nu-mi place, nu-mi place.
Sau mai bine zis, ai început să-ți placă ca toți ceilalți, după ce l-ai consumat, nu invers. Am auzit aceeași discuție cu fumătorii pe care îi ajutam să renunț: "Fum din plăcere, un trabuc bun, o țigară bună după masă, etc ..."dar cine a recunoscut, după renunțare că aceasta nu a fost realitatea, ci o scuză pentru a continua și fericit că am renunțat în cele din urmă la acest medicament.
Am povestit deja anecdota unei participări la o întâlnire a asociației pe tema sănătății, unde fiecare a mers cu calico-ul și, în mod ciudat, 2 calicots erau identici, cu excepția laius-ului sau într-unul era să oprească tutunul și celălalt alcool. Așa că am arătat această ciudățenie la cabina anti-alcool și i-am întrebat unde este diferența, deoarece toți afișează numărul victimelor - (chiar dacă de fapt fumează) și răspunsul lor, confuz, a fost: "nu putem priva totul, trebuie să te distrezi! "În mod clar, s-au simțit în ciuda a tot ceea ce a oprit băutura și a rămas privarea, nu o eliberare, și au încercat să compenseze cu un alt medicament substitut. Aceasta este natura umană, este plină de contradicții!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14982
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de GuyGadeboisTheBack » 24/06/21, 15:21

Janic a scris: Sau mai bine zis, ai început să-ți placă ca toți ceilalți, după ce l-ai consumat, nu invers.

Ei bine, nu, exact. Am spus-o deja mai sus. Dar preferați să vă fixați teoriile pe toată lumea când vă pare rău, nu funcționează întotdeauna așa cum spuneți.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de Macro » 24/06/21, 15:23

nu are rost sa adaugi ani la viata .... Mai bine sa adaugi viata la ani ....
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de Janic » 24/06/21, 15:33

de GuyGadeboisLeRetour »24/06/21, 15:21
Janic a scris:
Sau mai bine zis, ai început să-ți placă ca toți ceilalți, după ce l-ai consumat, nu invers.
Ei bine, nu, exact. Am spus-o deja mai sus. Dar preferați să vă fixați teoriile pe toată lumea când vă pare rău, nu funcționează întotdeauna așa cum spuneți.
Nu teoretizez, mă întreb cum ne poate plăcea, a priori, ceva ce nu am gustat niciodată. La fel ca spanacul care nu-i place copiilor fără să-l guste, de exemplu. Dar dacă oamenilor le place alcoolul este alegerea lor și eu îl respect (dar am văzut efectele din jurul meu), deoarece altora le place să fie vaccinați pentru a face o comparație topică și este și alegerea lor? Și totuși nu îi ești mai favorabil decât mine și din aceleași motive: pericolul și inutilitatea lor.

Dar la sfârșitul interludiului, nu vom discuta despre gusturi : Cheesy: și culori!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14982
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Recenzii ale celor mai bune whisky-uri turbate




de GuyGadeboisTheBack » 24/06/21, 15:41

Janic a scris:Mă întreb cum ne poate plăcea, a priori, ceva ce nu am gustat niciodată.

Am gustat whisky în tinerețe, nu mi-a plăcut niciodată, nu l-am băut. Idem pentru majoritatea alcoolilor puternici, am gustat, nu mi-a plăcut, nu am băut, la fel pentru vinuri, etc, etc ... mazăre conservată, prietenii mei au iubit, am urât. Apoi am gustat mazăre din grădină, mi-a plăcut, nu avea nicio legătură cu asta. Același lucru este valabil și pentru restul.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Recenzii și teste de produse și servicii”. Oferte bune, escrocherii și escrocherii. Ce să alegi, recenzii și teste de cumpărare pentru a alege mai bine! "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 45