Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea în contaminare și în cazurile severe?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Obamot » 23/09/21, 16:28

Ce întrebări ați fi lăsat deoparte - aș spune omise - nu le mai numărăm, le cântărim ...

ABC2019: Bună ... Mă bucur să te cunosc, eu-I cé kilkoolooooooooollllllllllllllllllllllllllll : Cheesy:

Restul nu-mi pasă că nici măcar nu salută TD_c! : Cheesy: :D : Cheesy:
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 904
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1241

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Robob » 23/09/21, 16:46

pedrodelavega a scris:
Robob a scris:Mai este timp să ne îndoim. Imagine

Îl aplici pentru tine?

Da,
La sfârșitul lunii ianuarie, am postat aici că numărul deceselor din Israel nu se potrivea cu faptul că 80% dintre persoanele în vârstă erau deja vaccinate cu 2 doze.
În acel moment, un studiu israelian a ieșit, indicând o eficiență de 95%.
Nu aveam detaliile. La acea vreme, pe site-ul ministerului israelian nu existau, de asemenea, date pe grupe de vârstă.
Deși datele nu s-au adăugat, a fost posibil să se obțină acest tip de eficacitate dacă au existat mai multe decese la grupele de vârstă nevaccinate și un număr maxim de decese la vârstnici nevaccinați.
De asemenea, am aplicat calculul la datele franceze și da, a fost posibil ca vaccinul să fie eficient cu peste 80% în funcție de evoluția datelor franceze.

Întrucât Israelul are ideea bună de a da cifre între 60 și 60 de paranteze, acest lucru face posibilă verificarea faptului că ipoteza mea din ianuarie nu este exagerată. Nu este: ajungem la același lucru cu ceea ce se întâmplă acum. Adică numărul statisticilor israeliene de peste 60 de ani nevaccinați este suprarealist așa cum am arătat și în ciuda explicațiilor ABC (este posibil, dar acest lucru ar pune numărul deceselor la nivelul celor mai proaste țări ale planetelor, în cel mai rău moment al propriului lor vârf epidemic).

Idem pentru corelația foarte clară la momentul dintre vaccinarea în masă și o creștere a cazurilor de covid, prin urmare hospi apoi decese.
A fost deranjant în jurul lunilor ianuarie februarie, apoi s-a descorelat complet cu scăderea vaccinării.
În caz de îndoială, am crezut că creșterea cazurilor este mai probabil cauzată de iarnă, deoarece injecțiile au început în decembrie.
Lipsa potului atunci când israelienii vaccinează tinerii, apoi vaccinează masiv cea de-a treia doză, avem același fenomen de relansare a cazurilor, la mijlocul lunii august, în ciuda trecerii, măsurii distanțării etc.

Deci, înapoi la primul pătrat:
vaccinul nu funcționează așa cum spun studiile, deoarece numerele sunt încărcate. Poate lucrează puțin.
Dar, în acest caz, de ce există atât de mulți oameni în terapie intensivă atât în ​​Israel, cât și în majoritatea statelor americane (a se vedea curbele pentru a fi convinși)? Suntem la niveluri cel puțin la fel de ridicate ca în 2020.

Pe de altă parte, vaccinarea în masă aproape peste tot duce la o creștere a cazurilor: de ce? Ați auzit cu toții despre anticorpii facilitatori: ar putea fi timpul să aruncați o privire mai atentă.

Vom vedea ce oferă doza a 3-a în căminele de bătrâni din Franța: urmăriți presa locală în căutarea clusterelor. :|

Vom vedea, de asemenea, ce se întâmplă în această toamnă:
1- în țările provax și anti-restul
2- în regiuni precum Uttar-Pardesh sau ivermectina a fost utilizat pe scară largă și în care nu mai există covid. Dacă IVM nu funcționează, va începe din nou acolo ca în altă parte.

Și pentru Uttar Pradesh m-am îndoit: m-am îndoit că IVM este de fapt folosit, apoi am citit acest tweet prostesc:

Am răspuns chiar atât de mult încât mă aruncă în aer citând informații din răspunsurile tweet-ului original.
În aceste răspunsuri, este cea a guvernului de stat care confirmă utilizarea, și cea a OMS care confirmă (fără a cita medicul), cea a unui medic din domeniu care, pe 22 aprilie, înainte de vârful epidemiei, spune că folosesc IVM și că pentru el este sigur că va scădea în 2 săptămâni.
Vedem aici și prostia acestui gen de doctor pe platourile de televiziune: de ce vrei să-l doboare pe acest Médoc? Ce ascunde?
Prin urmare, mulțumesc lui Deray că mi-a adus aceste informații. : Mrgreen:

Deci da, mă îndoiesc, dar din ce în ce mai puțin, pentru că în fiecare zi faptele se înclină în partea mea.
Singura țară care se descurcă bine în acest moment pare a fi Anglia: este o prostie, mass-media noastră și guvernul au masacrat Aztracécaca, ne întrebăm de ce, nu?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Obamot » 23/09/21, 17:00

Robob a scris:
pedrodelavega a scris:
Robob a scris:Mai este timp să ne îndoim. Imagine

Îl aplici pentru tine?

Da,
[...]
Marea tehnică a lui Pédro este de a pune jos un turd care îi va face pe interlocutorii să vâslească la maxim, știind că își fac treaba corect.

A fost concediat de două-trei ori pentru asta. Și nu aduce nimic pozitiv.

Va trebui să examinăm situația în ceea ce îl privește, pentru că continuă ...
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 904
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1241

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Robob » 23/09/21, 17:10

ABC2019 a scris:
Robob a scris:
ABC2019 a scris:Slovénie
1 decembrie 2020: 716 decese la un milion de locuitori
1 ianuarie 2021: 1297 decese la un milion de locuitori

Total pentru luna decembrie: 581 decese la un milion de locuitori


La fel

totuși, dezinformări flagrante din partea dvs., la 31 decembrie, doar 0,6% din populația vaccinată a fost în Slovenia, iar vârful deceselor a avut loc pe 8 decembrie.

Manipulați și răsuciți realitatea pentru a o face să se lipească de obsesiile voastre și nici măcar nu verificați ceea ce afirmați.

Ei bine, da, sunt un conspirator urât, știi foarte bine.
Și dacă nu, un mic gând pentru pacienții cu terapie intensivă din Israel?

0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de ABC2019 » 23/09/21, 17:32

Robob a scris:
ABC2019 a scris:
Robob a scris:

La fel

totuși, dezinformări flagrante din partea dvs., la 31 decembrie, doar 0,6% din populația vaccinată a fost în Slovenia, iar vârful deceselor a avut loc pe 8 decembrie.

Manipulați și răsuciți realitatea pentru a o face să se lipească de obsesiile voastre și nici măcar nu verificați ceea ce afirmați.

Ei bine, da, sunt un conspirator urât, știi foarte bine.

da, piruetă jalnică pentru a încerca să-i faci pe oameni să uite că spui tâmpenii mari, în timp ce îi acuzi pe alții că o fac într-un mod destul de agresiv și neplăcut.

Și dacă nu, un mic gând pentru pacienții cu terapie intensivă din Israel?



Simpatizez cu cei care au făcut totul pentru a scăpa de el (vaccinații care au avut ghinion), dar și cu 90% dintre cei nevaccinați care ar fi putut scăpa de el, dacă nu ar fi ascultat felul de nebunii pe care le propagați în postările voastre

Imagine
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14937
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4351

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de GuyGadeboisTheBack » 23/09/21, 17:34

Robob a scris:[Gilbert două raze

Imagine
Un model pentru Végaz. : Mrgreen:
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 904
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1241

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Robob » 23/09/21, 17:36

ABC2019 a scris:dimpotrivă, mi se pare că sunt unul dintre puținii care încearcă să răspund la JOGGER, chiar și atunci când răspunsurile lor sunt de rea-credință absolută ... în orice caz, când am decis să răspund doar la postările lor destul de interesante pentru că au fost citat de altcineva (cu rare excepții, despre care am regretat aproape întotdeauna că răspunsurile lor erau nule), ei bine, mi-am redus cantitatea de postări : Mrgreen: .

Personal, cearta cu tine este constructivă.
În încercările mele de a înțelege subiectul feedback-ului care îmi permite să mă îndoiesc și, prin urmare, să fiu obligat să-mi consolidez convingerile.
De exemplu, pentru Slovenia ai absolut dreptate: este un bun exemplu de vârf al deceselor fără vaccinare.
Cu toate acestea, sunteți foarte departe de a mă fi convins că cifrele israeliene nu sunt ascunse.

Pe de altă parte, dacă ai putea evita calificările ca JOGGER împotriva mea ... Alerg între 40 și 60 km pe săptămână, așa că joggingul este un pic enervant.

ABC2019 a scris:atunci trebuie răspuns la întrebarea: de ce un stat paranoic în război, precum Israelul, ar inflama propriei populații un vaccin ineficient și chiar periculos? de ce ar INVENTA statistici imaginare pentru a arăta că este eficientă?

pur și simplu nu are sens.


Acesta este genul de întrebare care te face să te convingi de eficiența vaccinului, chiar dacă o simplă privire asupra curbei pe care am postat-o ​​mai sus arată ineficiența acesteia. Nu am răspuns la întrebarea ta, dacă nu corupția de la început, apoi goana cu capul.

În caz contrar, o decizie globală în fața observării prăbușirii iminente și inevitabile a sistemului nostru economic actual: da, oricum este mai cald, este mai bine să fim convinși că robobul este în plin delir. : Hopa:
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Christophe » 23/09/21, 18:22

izentrop a scris:
Christophe a scris:Marele mandarin (îmi imaginez că sunt eu?)
Nu, Raoult magnificul : Mrgreen:


Ah, la naiba, ego-ul meu are o lovitură acolo ... ești sigur sau nu? : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 904
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1241

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Robob » 23/09/21, 18:37

ABC2019 a scris:Simpatizez cu cei care au făcut totul pentru a scăpa de el (vaccinații care au avut ghinion), dar și cu 90% dintre cei nevaccinați care ar fi putut scăpa de el, dacă nu ar fi ascultat felul de nebunii pe care le propagați în postările voastre

Imagine


Deci, acolo dați rezultatele pe care le contest.

Apropo, categoria „1 doză vaccinată” a dispărut. A crescut cu înțelepciune categoria novax care, după cum indică ultimele mele 25 de postări, este evident deja foarte supraestimată.
Dacă vă luați grafica zoli din tabloul de bord israelian, începând cu ianuarie, unde cele 1 doze erau numeroase în spital (știți bine, creșterea cazurilor după vaccinare), vedeți, evident, o explozie a cazurilor de novax ICU. Evident, nu sunt singurul care este de rea-credință ... Voi reveni la acest lucru după ce am analizat mai atent aceste cifre.

Veți observa, de asemenea, divergența diferitelor categorii din iulie, care se poate întâmpla numai dacă un element afectează o categorie mai mult decât cealaltă:
De exemplu, dacă virusul este mai virulent, atunci toate categoriile ar trebui să crească mai mult sau mai puțin proporțional.
Dar ce element ar putea avea impact asupra celor 2 doze vaccinate la începutul lunii august, astfel încât acestea să devină mai numeroase în spital decât novax? Nu ar fi asta imediat după vaccinarea „boost”? Știți pe cel pe care l-au primit doar cele 2 doze vaccinate.
1 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 904
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1241

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Robob » 23/09/21, 19:11

Am pus o bucată înapoi în bouzin:

Cazurile grave ale tabloului de bord Israel: peste vârsta de 60 de ani, luăm ultima cifră a novaxului. Nu este complicat, există 250 de cazuri grave timp de o săptămână.
Revin la micile mele calcule:
Dacă avem 250 de cazuri severe cu 90% din peste 60 de persoane vaccinate, atunci fără vaccin, am avea 2500 de cazuri grave în 60+. Suntem de acord ?? da bine continui:
Israelul are 9 milioane de locuitori, Franța 67, sau de 7.4 ori mai mult.
Comparativ cu Franța, cele 2500 de cazuri grave din Israel ar constitui 18 în Franța.
Numărul maxim de oameni în snopi a fost de aproximativ 7000 în aprilie 2020, toate categoriile de vârstă combinate.
Fără vaccin, chiar acum, Israelul ar fi de peste 2.5 ori maxima noastră absolută! La naiba, Delta este un hit fără vaccin! noroc că avem vaccinul atunci!
Imagine
Dernière édition alin Robob 23 / 09 / 21, 19: 15, editate 1 ori.
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 256