Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea în contaminare și în cazurile severe?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de ABC2019 » 25/09/21, 09:08

Christophe a scris:Și unde este echivalentul pentru decesele vaccinate (fie din efectele vaccinului, fie din cauza covid?) ?

Nu prea sincer sau științific, draga mea! Lucrul joacă pe emoții... și nu oferă nicio dovadă reală a morților! Doar cumulând postări pe rețelele sociale...

evident că asta nu dovedește nimic, e doar pentru a răspunde celor care se joacă cu emoțiile postând fotografii cu morți DUPĂ vaccin, ceea ce în niciun caz nu dovedește că aceștia au murit din cauza vaccinului... ați reacționat spunând că este nu a fost nici foarte onest, nici foarte științific din partea lor?

ceea ce este sincer și științific sunt studiile statistice proprii asupra impactului vaccinării în populații omogene din punct de vedere al riscului (și deci nu asupra „întregii populații” amestecând tineri și bătrâni), precum cele de mai sus, și dovedesc că eficacitatea vaccinului este de aproximativ 90%. Ceea ce înseamnă că statistic 90% dintre oamenii pe care îi vezi pe acest site ar fi putut fi salvați și, prin urmare, toți cei care participă la dezinformarea despre vaccinuri au în conștiință morți, văduve și orfani;

Și asta este dovedit științific.
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Janic » 25/09/21, 09:35

abcon
ceea ce este sincer și științific sunt studiile statistice proprii asupra impactului vaccinării în populații omogene din punct de vedere al riscului (și deci nu asupra „întregii populații” amestecând tineri și bătrâni), precum cele de mai sus, și dovedesc că eficacitatea vaccinului este de aproximativ 90%. Ceea ce înseamnă că statistic 90% dintre oamenii pe care îi vezi pe acest site ar fi putut fi salvați și, prin urmare, toți cei care participă la dezinformarea despre vaccinuri au în conștiință morți, văduve și orfani;
ne putem întreba dacă ar trebui să ne plângem după acest discurs stupid sau să râdem de el! : Cheesy: :strigăt:
Și asta este dovedit științific.
ceea ce este dovedit științific sunt statisticile oficiale ale Statelor, de mai bine de un secol, pe care refuzi cu obstinație să le analizezi, chiar aici, știind că demonstrează absurditatea fanteziilor tale vaccinale de ipohondru narcisist! : Evil:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Obamot » 25/09/21, 09:50

Christophe a scris:Iar faimoasa asistentă din Ricană care se prăbușise în fața camerelor... vă mai amintiți? Unde este ea ?
Absent de pe radar, am căutat de mai multe ori, niciun semn de viață!
Mesaje postume pe paginile lui de rețele de socializare și câteva omagii care îi deturnează (post-mortem?) atât.
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 903
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1240

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Robob » 25/09/21, 11:38

izentrop a scris:La fel ca toți anti-vaxxerii, ai luat doar ceea ce se potrivea cu convingerile tale, nereușind să citești articolul până la sfârșit.


Este exact invers:
1-Am început prin a relua o postare de la Christophe care citează un tweet care arată tabelul studiului care indică 13.7% eficacitate.
2- Am observat ca calculul pe categorii a dat o eficienta >90% pe 60+.
3- apoi, în următoarele postări, am citat studiul, precum și rezultatele studiului: am explicat că calculele sale sunt bune, dar că se bazează pe cifre false.
4- prin urmare că randamentul calculat a fost fals.

Acest lucru este perfect verificabil de oricine citind toate postările mele de aici: prevenirea-poluării-sănătate / 40-vaccinuri-covide-pozitive-în-Israel-către-o-inversare-ticăloasă-a-pro-vax-t16908-1110.html

O să ajung să mă gândesc că nu influența informațiilor false din presă te împiedică să gândești, ci pură rea-credință, având în vedere că au trecut 26 de pagini de la această postare pe care o explic documentat prin faptul că datele israeliene sunt fals.

Sunt dispus, așa cum fac ABC sau Toutesttropsimple, să dezbat comparații între cifrele teoretice calculate și cifrele reale pentru a judeca acuratețea datelor israeliene, dar încercările de intenții sunt bune.
3 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Janic » 25/09/21, 11:44

robob » 25, 09:21
bravo pentru toate interventiile constructive. Pe de altă parte, nu are rost să încercăm să discutăm cu un zid de idioți care nu au scopul de a furniza informații ci doar de denigrare din principiu și probabil din interese financiare. : Evil:
clar că nu mai răspunde provocărilor lor, ci continuă, pentru toți ceilalți forumeurs, munca ta constructivă de decriptare! : Cheesy:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Obamot » 25/09/21, 11:55

Janic a scris:Prin cons nu are rost să încerci să ne certăm un zid de idioți care nu au scop informativ ci doar denigrare din principiu si probabil din interese financiare : Cheesy:
Imagine L-am pus in semnatura de cateva zile...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de GuyGadeboisTheBack » 25/09/21, 12:20

ABC2019 a scris:In memoria....
https://www.sorryantivaxxer.com

La naiba... Bozo a trecut din nou de zidul prost... : Mrgreen:
https://www.scam-detector.com/validator ... om-review/
Și așa cum era de așteptat, Izy s-a prost din nou...
LapseOfMinable.JPG
DéchéDuMinable.JPG (34.91 KB) Vizualizat de 721 ori
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 903
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1240

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de Robob » 25/09/21, 12:45

sicetaitsimple a scris:
Robob a scris:Pentru ca această eficiență să fie considerată plauzibilă, cifrele din care este extrasă trebuie, desigur, să fie plauzibile....
Pot exista 251 de cazuri grave nevaccinate în Israel în rândul celor peste 60 de ani? ...
Calculul teoretic dă 293 UCI pe milion pentru Israel, același calcul care vă oferă eficiența actuală.
R [/ b] ...

Cred că confundați statisticile „cazurilor severe”, care, în opinia mea, corespund numărului de persoane spitalizat, și statistici de intrare în ICU.

Nu există confuzie:
Tabloul de bord israelian este tradus în ebraică drept „grav bolnav”.

Ai dreptate într-un punct: am verificat cifrele din exploratorul de date COVID-19, unde îmi iau curbele: https://ourworldindata.org/explorers/co ... untry=~ISR

Pacientul UTI dă:
23/09 259, 22/09 254, 21/09 247, 20/09 243
Aceste cifre nu corespund cu cele din tabloul de bord, graficul „foarte bolnav”.
23/09 500+136+57 = 693, 22/09 722, 21/09 685, 20/09 686

Așadar, comparația mea între 293 teoretic la milion (2637 de „cazuri grave” în Israel) și cifrele din grafic nu rezistă.

Pe de altă parte, rezistă complet în raport cu datele istorice proprii ale tabloului de bord.

Găsim aceste cifre pe tabelul istoric al spitalizărilor din Israel: https://data.gov.il/dataset/covid-19/re ... cc78273edd
Putem observa că „cazurile grave” au atins maximul pentru 2020 pe 04 cu 10, apoi 891 pe 1182. Împotriva teoriei lui 17!

Încă mă uit la ce sunt UTI-urile pentru explorarea datelor COVID-19 pentru Israel. Nu sunt spitalizările, sunt semnificativ mai mici. Nicăieri nu găsesc aceste cifre mai mici decât „cazurile grave” ale tuturor datelor de pe tabloul de bord.

Acest lucru nu schimbă concluzia care este că numărul de „cazuri grave” afectate de novax este suprarealist.
2 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13698
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1516
A lua legatura cu:

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de izentrop » 25/09/21, 15:40

Robob a scris:Ai dreptate într-un punct: am verificat cifrele din exploratorul de date COVID-19, unde îmi iau curbele: https://ourworldindata.org/explorers/co ...untry=~ISR

Pacientul UTI dă:
23/09 259, 22/09 254, 21/09 247, 20/09 243
Aceste cifre nu corespund cu cele din tabloul de bord, graficul „foarte bolnav”.
23/09 500+136+57 = 693, 22/09 722, 21/09 685, 20/09 686

Așadar, comparația mea între 293 teoretic la milion (2637 de „cazuri grave” în Israel) și cifrele din grafic nu rezistă.

Pe de altă parte, rezistă complet în raport cu datele istorice proprii ale tabloului de bord.
Și pretinzi că ești competent să judeci : Roll: https://ourworldindata.org/covid-models

Am umflat kéké Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: Vaccinurile Covid: cât de eficiente? Variante, durata imunității, eficacitatea împotriva contaminării și a cazurilor severe




de GuyGadeboisTheBack » 25/09/21, 15:45

izentrop a scris:Și pretinzi că ești competent să judeci

La naiba, infinit mai mult decât tine care doar ți-ai dovedit incompetența și duplicitatea! : Twisted:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 187