Înțelegeți lumea în care trăim?

Economia actuală și dezvoltare durabilă sunt ele compatibile? Creșterea PIB-ului (la toate costurile), dezvoltarea economică, inflația ... Cum concillier economia actuală cu mediul și dezvoltarea durabilă.
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 245

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de 44 d.Hr. » 18/10/21, 07:18

humus a scris:
AD 44 a scris:bonjour,

— Înțelegi lumea în care trăim?

Adică? Lumea în care trăiești... aceea a forum ,Asta e ?

Sunt uimit că oamenii citesc acest subiect putred al luptei de cocoși. :şoc: notă, ca o mulțime de subiecte. : Lol:
Înțeleg că putem gândi la fel ca tine, pentru că există doar zumzetul covid sau luptele de cocoși care ne entuziasmează (în afară de mine : Wink: ) și de foarte multe ori se suprapune.
Putem spune că subiectul nu interesează pe nimeni (în afară de mine : Wink: ) și că subiectul se naște mort.

Din păcate, încep să-mi lungesc lista celor ignorați (cei care joacă cocoși) și nu am aici răspunsurile la întrebările simple care pot apărea.
(da, da am fost puțin înțepător pentru a provoca o reacție, pentru a obține un răspuns exact)
O concluzie este atunci imperativă : Arrow: personal nu insist, nu-mi simt locul aici.
Subiectul a fost întotdeauna gratuit AD44, dar este și mai mult astăzi.


Ce forum a devenit complet inaccesibil: greșit, pervertit, corupt și controlat de o mână de oameni violenți, lipsiți de respect și jignitori.

Este o adevărată rușine.
Dernière édition alin 44 d.Hr. 18 / 10 / 21, 07: 23, editate 1 ori.
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de ABC2019 » 18/10/21, 07:22

AD 44 a scris:Ce forum a devenit complet inaccesibil, greșit, pervertit, corupt și controlat de o mână de oameni violenți, lipsiți de respect și insultători.

Este o adevărată rușine.


Acest lucru este normal, sunt necesare comportamentele aprobate tacit prin moderare (când nu este încurajată).

Personal, ignorând JOGGER-urile, a devenit din nou lizibil, dar neaglomerat.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de Janic » 18/10/21, 07:34

abcon
Acest lucru este normal, sunt necesare comportamentele aprobate tacit prin moderare (când nu este încurajată).
întrucât ea tolerează toate minciunile și știrile false de la oameni amuzanți, asta se numește toleranță!
Personal, ignorând JOGGER-urile, a devenit din nou lizibil, dar neaglomerat.

Personal, ignorându-le pe cele amuzante, a devenit din nou lizibilă, dar nu foarte populară, din moment ce cele amuzante le-au invadat pe celelalte. Întotdeauna atât de atent la buzo narcisist și a lui eu eu și stupida lui invenție de jogger auto-referită! : Evil:
și tipul ăsta este suficient de rău pentru a nu realiza că, jucând cartea ignorată, demonstrează astfel slăbiciunea lipsei mele de argumente de încredere, în timp ce forum dimpotrivă, face loc tuturor argumentelor ambelor părți. dar un bouzo nu gandeste, altfel ne-am fi dat seama.
Dernière édition alin Janic 18 / 10 / 21, 07: 47, editate 1 ori.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 245

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de 44 d.Hr. » 18/10/21, 07:47

Cum se face că putem citi „săraci, idioți murdari, idioți, oameni proști”... și eu o continuăm multă vreme... dacă vă ignorați cu toții???
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de ABC2019 » 18/10/21, 07:52

AD 44 a scris:Cum se face că putem citi „săraci, idioți murdari, idioți, oameni proști”... și eu o continuăm multă vreme... dacă vă ignorați cu toții???

Nu am impresia că mă ignoră deoarece se pare că îmi răspund la mesaje : Lol: , dar nu le mai citesc, ceea ce face lectura mult mai linistita - din cand in cand arunc o privire, si inchid repede capacul pentru ca miroase atat de urat.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de Janic » 18/10/21, 08:10

ABCon »18/10/21, 07:52
AD 44 a scris:
Cum se face că putem citi „săraci, idioți murdari, idioți, oameni proști”... și eu o continuăm multă vreme... dacă vă ignorați cu toții???

ABCon» 18/10/21, 07:52
Nu am impresia că mă ignoră deoarece se pare că îmi răspund la mesaje : Lol: , dar nu le mai citesc, ceea ce face lectura mult mai linistita - din cand in cand arunc o privire, si inchid repede capacul pentru ca miroase atat de urat.
În timp ce trebuie să respirăm în mod constant duhoarea oamenilor amuzanți, de aici și igienizarea obișnuită pe care trebuie să o facem pentru a reduce această duhoare greață. minciuni și știri false.
Acest pov' ABCile nici nu vrea sa-si dea seama ca aceasta infectie a inceput cu multiplele sale interventii false, (peste 10.000) prin incompetenta, de putin peste un an si saturatia forum de acest subiect covid, chiar dacă nu a fost niciodată așa pentru gripa sezonieră!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de Obamot » 18/10/21, 08:28

AD 44 a scris:bonjour,

— Înțelegi lumea în care trăim?

Adică? Lumea în care trăiești... aceea a forum ,Asta e ?
Ceea ce spui este destul de în contradicție cu asta:

bistro / les-marrants-comedy-club-t16981-10.html # p466262

Practic, am fi NOI cei care nu am fi compatibili cu paradigma ta și ipotetic nu am fi de acord cu tine?

Practic, extras din eroarea ta, Forum pe care ți-ai dori nu ar fi idealul celui compatibil cu lumea în care TU trăiești, iar jena pe care TU o exprimi, să presupunem că ți-ai dori ca toți cei care nu cred ca TU să fie concediați...sau altfel tu ai merge?

Dacă TU ai fi înșelat? Dacă ar fi și TU să te întrebi...?

Pentru că dacă nu ați înțeles că sunt 3 sau 4 dintre ei care se comportă ca niște lobbyiști și care otrăvesc literalmente forum — Nu știu cum să vă spun — dar ei intervin clar pe o serie de subiecte susținând poziții adesea indefensabile ale industriașilor, printr-un flux neîntrerupt și susținut de poziții și lozinci timp de 18 luni (pro-nuclear, pro-chimie, industria pro-alimentară și alt scepticism climatic etc.), făcute din clișee și copiate-lipite din dezinformarea obișnuită!

Și nu este exact ceea ce caut atunci când vreau să mă întâlnesc cu a forum „Moderat” în econologie...

Și acolo, dacă exasperarea este palpabilă și insultele zboară uneori, pe bună măsură, nu te vedem răzvrătindu-te atât de mult:
— împotriva celor care produc știri false pe fundalul testelor PCR ale căror statistici sunt inutilizabile,
— împotriva permisului de sănătate (care tocmai nu este justificat statistic sau în virtutea a ceea ce vedem în alte țări)
— împotriva posibilelor atacuri asupra genomului uman al acestor lucruri genetice numite greșit „vaccinuri”,
- împotriva efectelor secundare ale acestora,
— împotriva obligației aproape opresive de vaccinare față de francezi, care de luni de zile manifestă să se plângă de asta!
— împotriva absenței eticii, care pune milioane de francezi în fața dilemei psihologice de a alege între: job VS sănătate;
— împotriva poziției insuportabile din punct de vedere medical, care este aproape de a obliga să i se injecteze un produs pe care nu-l dorește:
— împotriva participării aproape obligatorii la experimentarea forțată a genelor.,.
etc

NU NU VA AUDIM PE ACESTE SUBIECTE IAR ABSENTA DVS. DE A LUAT POZIȚIE ÎN NICIUN CAZ NU ȚI DĂ AUTORITATE MORALĂ DE A VA PERMITĂ SĂ JUDECAȚI PE NIMENI AICI (rondgontudju...)

...si apoi ne spui ca am fi „noi” cei care am avea o viziune foarte limitata asupra scenei economice!?
... Vorbește despre un bla-bla-bla... :şoc: :P
0 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de humus » 18/10/21, 08:50

Obamot a scris:Pentru că dacă nu ați înțeles că sunt 3 sau 4 dintre ei care se comportă ca niște lobbyiști și care otrăvesc literalmente forum — Nu știu cum să vă spun — dar ei intervin clar pe o serie de subiecte susținând poziții adesea indefensabile ale industriașilor, printr-un flux neîntrerupt și susținut de poziții și lozinci timp de 18 luni (pro-nuclear, pro-chimie, industria pro-alimentară și alt scepticism climatic etc.), făcute din clișee și copiate-lipite din dezinformarea obișnuită!


Este adevărat dar se extinde dincolo de acest cerc mic, sunt adversarii asidui ai acestui cerc mic. : Mrgreen:

S-ar părea că societatea se împarte în grupuri care nu mai pot comunica între ele forum nicio exceptie.
Yaka vezi alegerile prezidențiale, mai mulți candidați decât alegători.

Solutia MEA, ignora toate astea, nu pune ulei pe foc, eh pui?! : Lol:
0 x
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 245

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de 44 d.Hr. » 18/10/21, 09:05

Obamot a scris:Ceea ce spui este destul de în contradicție cu asta:

bistro / les-marrants-comedy-club-t16981-10.html # p466262


Crezi?... eu nu.

Obamot a scris:Practic, am fi NOI cei care nu am fi compatibili cu paradigma ta și ipotetic nu am fi de acord cu tine?

Practic, extras din eroarea ta, Forum pe care ți-ai dori să nu fie idealul celui compatibil cu lumea în care TU trăiești, iar jena pe care TU o exprimi, să presupunem că ai vrea să fie concediați toți cei care nu cred ca TU.


Puțin exagerat...nu? Nu este deloc ceea ce am scris și știi... pe scurt.

Obamot a scris: ... sau ai pleca?


Este într-adevăr o idee

Obamot a scris:Dacă TU ai fi cel care te înșela?


Mi se întâmplă mai des decât crezi.

Obamot a scris:Dacă ar fi și AL TĂU să te întrebi...?


Acesta este adesea cazul...
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Înțelegeți lumea în care trăim?




de Obamot » 18/10/21, 09:18

AD 44 a scris:
Obamot a scris:Ceea ce spui este destul de în contradicție cu asta:

bistro / les-marrants-comedy-club-t16981-10.html # p466262


Crezi?... eu nu.

Obamot a scris:Practic, am fi NOI cei care nu am fi compatibili cu paradigma ta și ipotetic nu am fi de acord cu tine?

Practic, extras din eroarea ta, Forum pe care ți-ai dori să nu fie idealul celui compatibil cu lumea în care TU trăiești, iar jena pe care TU o exprimi, să presupunem că ai vrea să fie concediați toți cei care nu cred ca TU.


Puțin exagerat...nu? Nu este deloc ceea ce am scris și știi... pe scurt.

Obamot a scris: ... sau ai pleca?


Este într-adevăr o idee

Obamot a scris:Dacă TU ai fi cel care te înșela?


Mi se întâmplă mai des decât crezi.

Obamot a scris:Dacă ar fi și AL TĂU să te întrebi...?


Acesta este adesea cazul...
Între a spune toate astea și nimic... În plus, te contrazici din nou.
Vedeți clar că propria interpretare a pozițiilor fiecărei persoane poate fi și inversată într-un mod complet admisibil și logic!

Și remarc în treacăt că admiti implicit orice altceva din moment ce nu comentezi. Deci parțial am avut dreptate.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la „Economie și finanțe, durabilitatea, creșterea, PIB-ul, sistemele fiscale ecologice“

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 106