Isterie de vaccin, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16173
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Remundo » 13/10/21, 14:49

ABC2019 a scris:Este amuzant cât de ușor trecem la mesaje scatologice atunci când suntem în calea răspunsului la întrebări, ai observat? : Mrgreen:

Deci cine crede versiunea „a fost obligat să spună asta sub influență”? de ce ar fi cazul vaccinurilor și nu pentru tratamentul HCQ-AZ? : Roll:

Raoult a realizat mai multe videoclipuri în care își prezintă poziția asupra vaccinurilor. Pe scurt, el spune că trebuie să vizăm persoanele vulnerabile, dar nu și tinerii. Videoclipurile sale durează aproximativ 20 de minute, trebuie să le ascultați pe toate, nu o trunchiere de 15 secunde ...

Sute de studii HCQ + AZ ca acesta în Brazilia confirmă efecte benefice în tratamentul precoce



Deci da, într-adevăr, ne-ați băut să refacem aceleași clișee, aceeași dialectică și aceleași prostii, iar când spun că la voi dezbaterea este o rahat, nu este întâmplător.
0 x
Imagine
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de ABC2019 » 13/10/21, 15:26

Remundo a scris:Raoult a realizat mai multe videoclipuri în care își prezintă poziția asupra vaccinurilor. Pe scurt, el spune că trebuie să vizăm persoanele vulnerabile, dar nu și tinerii. Videoclipurile sale durează aproximativ 20 de minute, trebuie să le ascultați pe toate, nu o trunchiere de 15 secunde ...

Nu am nimic împotriva a ceea ce a spus Raoult despre vaccinuri, am întrebat dacă JOGGER-urile au fost de acord cu el, că a salvat zeci de mii de vieți în Franța, atât? de ce crește atâta nervozitate?

Mă puneam întrebarea dacă ipoteza că a vorbit sub constrângere era plauzibilă sau nu, ce crezi?

Sute de studii HCQ + AZ ca acesta în Brazilia confirmă efecte benefice în tratamentul precoce


Am citat HCQ + AZ nu pentru a discuta eficacitatea acestuia, ci pentru a observa că „constrângerea” sa nu pare să existe în acest caz, ceea ce confirmați, prin urmare, despre care act. Acest lucru face puțin probabil ca acesta să existe pentru vaccinuri.



în ceea ce privește eficacitatea, care este un alt subiect, faptul că a apărut o publicație din aprilie 2020 cu un număr mic (vorbim despre câteva% din spitalizări din câteva sute de pacienți, deci dacă socotesc corect că mai puțin de zece spitalizări în fiecare grup) și o metodologie putredă (consultare prin telemedicină ....) nu a fost confirmată de mai bine de un an de teste serioase dublu-orb, asta nu vă deranjează?

Este acesta cel mai bun test pe care trebuie să ni-l oferiți pentru tratamentul HCQ + AZ?
2 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Janic » 13/10/21, 17:18

abcon
în ceea ce privește eficacitatea, care este un alt subiect, faptul că a apărut o publicație din aprilie 2020 cu un număr mic (vorbim despre câteva% din spitalizări din câteva sute de pacienți, deci dacă socotesc corect că mai puțin de zece spitalizări în fiecare grup) și o metodologie putredă (consultare prin telemedicină ....) nu a fost confirmată de mai bine de un an de teste serioase dublu-orb, asta nu vă deranjează?
cum poate un astfel de nebun să creadă că a permis să spună atâtea prostii și neadevăruri, minciuni, știri false la rând. : Evil:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16173
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Remundo » 13/10/21, 18:53

ABC2019 a scris:Mă puneam întrebarea dacă ipoteza că a vorbit sub constrângere era plauzibilă sau nu, ce crezi?

Am citat HCQ + AZ nu pentru a discuta eficacitatea acestuia, ci pentru a observa că „constrângerea” sa nu pare să existe în acest caz, ceea ce confirmați, prin urmare, despre care act. Acest lucru face puțin probabil ca acesta să existe pentru vaccinuri.

ești complet în afara săracului meu ... „Confirm al cui act”, dar la naiba ești doar tu care înțelegi micile tale sofisme mediocre.

Raoult la sfârșitul carierei sale nu vorbește „sub constrângere”. Spune ce crede și crede ce spune ...

cu 2 ani de retrospectivă asupra COVID, nu numai că Raoult avea dreptate de cele mai multe ori, dar echipele sale și IHU-ul său erau pe primul plan pe toate fronturile (tratament, genomică, epidemiologie) la nivel global, fără a fi, desigur, singurul.
0 x
Imagine
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3798
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1321

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de pedrodelavega » 13/10/21, 19:04

Remundo a scris:cu 2 ani de retrospectivă pe COVID, Raoult nu numai că avea dreptate de cele mai multe ori

sănătate-poluare-prevenire / demisie-de-dr-raoult-susținător-de-cloroquina-de-științific-sfaturi-covid19-t16370-7750.html # p469521
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de ABC2019 » 13/10/21, 19:04

Remundo a scris:
ABC2019 a scris:Mă puneam întrebarea dacă ipoteza că a vorbit sub constrângere era plauzibilă sau nu, ce crezi?

Am citat HCQ + AZ nu pentru a discuta eficacitatea acestuia, ci pentru a observa că „constrângerea” sa nu pare să existe în acest caz, ceea ce confirmați, prin urmare, despre care act. Acest lucru face puțin probabil ca acesta să existe pentru vaccinuri.

ești complet în afara săracului meu ... „Confirm al cui act”, dar la naiba ești doar tu care înțelegi micile tale sofisme mediocre.

Raoult la sfârșitul carierei sale nu vorbește „sub constrângere”. Spune ce crede și crede ce spune ...

cu 2 ani de retrospectivă asupra COVID, nu numai că Raoult avea dreptate de cele mai multe ori, dar echipele sale și IHU-ul său erau pe primul plan pe toate fronturile (tratament, genomică, epidemiologie) la nivel global, fără a fi, desigur, singurul.

Deci, confirmați că el vorbește despre vaccinuri așa cum crede, nu sub constrângere, la asta mă refeream. De ce sunt „tăiat” dacă am aceeași părere ca și tine? :şoc:
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Obamot » 13/10/21, 19:06

ABC2019 a scris:Nu am nimic împotriva a ceea ce a spus Raoult despre vaccinuri, am întrebat dacă JOGGER-urile au fost de acord cu el, că a salvat zeci de mii de vieți în Franța, atât? de ce crește atâta nervozitate?

Mă puneam întrebarea dacă ipoteza că a vorbit sub constrângere era plauzibilă sau nu, ce crezi?
[...]
Am citat HCQ + AZ nu pentru a discuta eficacitatea acestuia, ci pentru a observa că „constrângerea” sa nu pare să existe în acest caz, ceea ce confirmați, prin urmare, despre care act. Acest lucru face puțin probabil ca acesta să existe pentru vaccinuri.



în ceea ce privește eficacitatea, care este un alt subiect, faptul că a apărut o publicație din aprilie 2020 cu un număr mic (vorbim despre câteva% din spitalizări din câteva sute de pacienți, deci dacă socotesc corect că mai puțin de zece spitalizări în fiecare grup) și o metodologie putredă (consultare prin telemedicină ....) nu a fost confirmată de mai bine de un an de teste serioase dublu-orb, asta nu vă deranjează?

Este acesta cel mai bun test pe care trebuie să ni-l oferiți pentru tratamentul HCQ + AZ?
Cine sunt idioții cărora le-a plăcut?

Vegas și Izy-ment, desigur ... : Hopa: :P : Mrgreen:
1 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3798
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1321

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de pedrodelavega » 13/10/21, 20:10

Remundo a scris:Sute de studii HCQ + AZ ca acesta în Brazilia confirmă efecte benefice în tratamentul precoce



Tocmai această instituție „de prevenire a seniorilor” se află în centrul unui imens scandal din Brazilia:

„Guruul clorochinei Didier Raoult a publicat studiul Prevent Senior, a vorbit cu directorul și a folosit aceleași metode neetice”.
Studiul Prevent Senior, care a ascuns decesele, a fost promovat de Raoult pe rețelele sale sociale.

https://www.diariodocentrodomundo.com.b ... ntieticos/

„Laboratorul ororilor”: scandalul sănătății care zguduie Brazilia
pacienți fără consimțământ, ...
Acești profesioniști din domeniul sănătății au dat alarma. Ei explică că au fost presați să administreze un „kit Covid” pacienților lor, ...
De asemenea, studiul nu obținuse autorizația Comitetului Național de Etică și nici acordul pacienților și al familiilor acestora ...
Prevent Senior, descris de săptămânalul Istoé ca „laborator de groază”, ar fi eliminat și din statistici decesele pacienților cu Covid-19 care au fost spitalizați mai mult de două săptămâni ...
„Cabinetul paralel”, format din rude ale președintelui, ar fi avut, de asemenea, un rol central în afacere ....


https://www.lepoint.fr/monde/laboratoir ... p=1&xtcr=8






Raoult și-a pus nasul și l-a promovat (un link dropbox suplimentar ... într-adevăr pro : Roll: ), nimic surprinzător, el nu a fost la prima sa încercare cu surse nenorocite (studiu despre Peronne retras, hcqmeta, etc ...)
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Obamot » 13/10/21, 20:43

Zeteticienii nu mai știu ce să inventeze pentru a tricota legături aproape inexistente, cu zero consecințe și cauzalități ...

Dar, ca și Végaz, nu găsesc nimic, așa că naziștii tricotează ... tricotează ... tricotează ... : Cheesy: pompat ca umbrele
1 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 905
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1242

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Robob » 14/10/21, 10:11

ABC2019 a scris:Nu am nimic împotriva a ceea ce spune Raoult despre vaccinuri, am întrebat dacă JOGGER-urile au fost de acord cu el, că a salvat zeci de mii de vieți în Franța, asta e tot ? de ce crește atâta nervozitate?


Nici eu nu sunt de acord cu declarația dvs.: Raoult spune că „vaccinul este eficient la populațiile afectate de covid”. El nu spune „a salvat mii de vieți în Franța”: tu ești cel care îl revendică pentru că ești total lobotomizat de presă și de prietenul tău Véran.

Deci, întoarce-te la studiul tău preferat, cel al Epi-flagship la peste 75 de ani: https://www.epi-phare.fr/app/uploads/20 ... t-plus.pdf
Studiul are meritul minim de a ne oferi niște cifre de roșit în absența totală a datelor în fermecătoarea noastră republică care a devenit banană. : Hopa:

Dacă nu susțineți că cei peste 75 de ani nu reprezintă mai mult de 90% din decese, vom uita studiul pe cei 50 de ani.

Veți observa că studiul include 6,2 milioane de „subiecți” pentru o populație de peste 75 de 6.4 milioane în Franța. Se poate presupune că întreaga populație de peste 75 de ani a fost utilizată pentru studiu. De fapt, au trebuit chiar să facă cimitirele pentru a le resuscita, deoarece cu mai mult de 60% din cei peste 75 de ani vaccinați începând din februarie, a avea 3 vaccinați cu vârsta peste 108 de ani, din decembrie până în iulie, este o ispravă. Cei 3 nevaccinați pot exista doar la începutul studiului, adică în mijlocul vârfului epidemiei de iarnă, cu un maxim de spital și deces. Cei 109 vaccinați au toate șansele să existe la sfârșitul studiului, unde epidemia sa încheiat. Ni se spune că subiectele sunt împerecheate cronologic: sunt curios cum. Există o prezumție puternică de enorm prejudecată de temporalitate.

Dar oricum, mă dispersez : Mrgreen: , înapoi la oile noastre (ABC, Pedro, Izi : Cheesy: doar o glumă eh!), adică zecile de mii de vieți salvate:

Studiu pagina 27, reducerea riscului de deces la cel puțin 14 zile după a doua doză, toate vaccinurile combinate: 1 „novax” pentru 734 subiecți.

Presupunând, ceea ce este foarte puțin probabil, că studiul este corect, populația de peste 75 de ani fiind de 6.4 milioane, dacă nimeni nu este vaccinat, am avea 1734 / 1 * 931 = 560 decese în toată perioada studiului (6/400 până la 000/5). Dacă toată lumea este vaccinată cu un vaccin care este foarte „puțin probabil” să fie eficient la 745%, ar exista 12 de decese. Astfel, vaccinul a salvat, în cel mai bun caz, maximum 2020 de vieți.
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 313