Isterie de vaccin, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Janic » 03/08/21, 20:45

Și Bozo îl folosește în beneficiul său pentru a-și hrăni cruciada manipulativă, falsă și mai mult decât aproximativă ... Ah, „metoda mea”, ce picior!
cu atât mai mult cu cât păpușa începe să folosească toate argumentele care i s-au opus, pentru a le reatribui ca fiind evidente. Un adevărat discipol al lui Pasteur! O veletă cu amintirea unui pește de aur!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Christophe » 03/08/21, 20:45

El este bun, cine este?

2 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Obamot » 03/08/21, 20:51

Desigur, este profesorul Joyeux!

Este fffoooooorrrmiidable!
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Janic » 03/08/21, 20:53

Desigur, este profesorul Joyeux!
El este fffooooooorrrrrmidable!
și nu este ca băieții noștri amuzanți! și contrar minciunilor lui Pedro, el este pentru vaccinări, (cum ar fi raoult!), dar nu orice, oricum, nici pentru nimeni!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Obamot » 03/08/21, 21:07

Dacă aveți un pacient, care nu riscă practic nimic să fie „vaccinat”, dar care are atacuri de anxietate care izvorăsc prin porii pielii sale acest „miros caracteristic al fricii”, care, în plus, provoacă atacuri de panică. Și cine îi spune medicului:
- „Dr, mi-e atât de frică de gripă, vreau să mă vaccinez”

Se înțelege că pericolul în acest caz nu vine de la gripă, ci de frica de gripă ...
În acest caz, profesorul Joyeux ar trebui să prescrie vaccinul ...

Dar, urmând sfatul său de cancerolog, sincer, el nu va prescrie, deoarece majoritatea pacienților săi sunt sănătoși.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de GuyGadeboisTheBack » 03/08/21, 22:32

Obamot a scris:Desigur, este profesorul Joyeux!

Este fffoooooorrrmiidable!

Imagine
: Mrgreen: : Hopa:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de GuyGadeboisTheBack » 03/08/21, 22:45

Obamot a scris:- „Dr, mi-e atât de frică de gripă, vreau să mă vaccinez”

-„Dr, mi-e atât de frică de vaccin că nu-mi pasă dacă am gripa”
: Mrgreen:
3 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Christophe » 04/08/21, 09:39

38 de ani, 4 copii, stop cardiac după vaccinarea dozei primare. Mulțumesc la revedere! : Evil: : Evil: : Evil:

Bună, copii, nu spuneți că beneficiul pentru risc este pozitiv pentru această grupă de vârstă !!! : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

E77bOWyXMAArjCE.jpg
E77bOWyXMAArjCE.jpg (273.84 KiB) Vizualizat de 403 de ori

E77bPj2WQAQ42Cz.jpg
E77bPj2WQAQ42Cz.jpg (142.86 KiB) Vizualizat de 403 de ori
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de Janic » 04/08/21, 09:52

GuyGadeboisLeRetour »03, 08:21
Obamot a scris:
- „Dr, mi-e atât de frică de gripă, vreau să mă vaccinez”
- „Dr, sunt atât de speriat de vaccin încât nu-mi pasă dacă am gripa”
: Mrgreen:
este foarte corect, este frică împotriva fricii și este cel care sperie cel mai mult care câștigă!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: isteria vaccinului, ar trebui să vă vaccinați? Înțelegeți științific vaccinurile pentru a ajuta la luarea deciziilor




de ABC2019 » 04/08/21, 10:21

Christophe a scris:38 de ani, 4 copii, stop cardiac după vaccinarea dozei primare. Mulțumesc la revedere! : Evil: : Evil: : Evil:

Bună, copii, nu spuneți că beneficiul pentru risc este pozitiv pentru această grupă de vârstă !!! : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

există chiar stopuri cardiace care apar ÎNAINTE de injectarea vaccinului, adică!

dar de ce continuați să argumentați la exemple când știm că statistic există întotdeauna coincidențe? absența coincidenței ar fi anormală!

Folosesc curbele de mortalitate în exces pentru Norvegia și Suedia, toate vaccinate masiv, dar Suedia a avut valuri covide pe care Norvegia nu le-a avut


MortalitySweden.png
MortalitéSuède.png (46.39 KiB) Vizualizat de 398 de ori

MortalityNorway.png
MortalitéNorvège.png (45.74 KiB) Vizualizat de 398 ori


ceea ce ucide nu este vaccinul, ci virusul.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 268