Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? ”Sau„ Ce? Eficienţă? Limite? Legalitate?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 01:49

Adrien (ex-nico239) a scris:dintre 29 de persoane vaccinate care s-au infectat, 21 de evenimente de transmitere au fost între vaccinate-la-vaccinate sau vaccinate-la-nevaccinate.

această propoziție nu mi se pare a avea nicio semnificație, cum se poate număra transmisiile „de la vaccinate la nevaccinate” „între (printre) 29 de contaminări de vaccinate”? dacă este vorba de contaminări cu vaccin, nu pot fi decât transmisiuni de la nevaccinate la vaccinate sau de la vaccinate la vaccinate!
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Obamot » 23/07/21, 02:19

302EFDF2-1916-4F33-87A5-92DF4685F53E.gif
302EFDF2-1916-4F33-87A5-92DF4685F53E.gif (830.21 Kio) Consulté 743 fois
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Janic » 23/07/21, 06:57

abcon
această propoziție nu mi se pare că are nicio semnificație, cum se poate număra transmisiile „de la vaccinate la nevaccinate” „între (printre) 29 de contaminări ale vaccinate”? dacă este vorba de contaminări vaccinate, nu poate fi decât nevaccinat la vaccinat sau vaccinat la transmisii vaccinate
! și, bineînțeles, bozo „uită” să menționeze de la vaccinate la nevaccinate, ceea ce este cel mai plauzibil!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 07:23

Janic a scris:abcon
această propoziție nu mi se pare că are nicio semnificație, cum se poate număra transmisiile „de la vaccinate la nevaccinate” „între (printre) 29 de contaminări ale vaccinate”? dacă este vorba de contaminări vaccinate, nu poate fi decât nevaccinat la vaccinat sau vaccinat la transmisii vaccinate
! și, bineînțeles, bozo „uită” să menționeze de la vaccinate la nevaccinate, ceea ce este cel mai plauzibil!

Nu am „uitat”, explică-mi cum o persoană vaccinată poate fi contaminată printr-o transmisie de la vaccinat la nevaccinat? :şoc:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Janic » 23/07/21, 07:53

Nu am „uitat”, explică-mi cum o persoană vaccinată poate fi contaminată printr-o transmisie de la vaccinat la nevaccinat?
Așa că recitește formularul tău în loc să inventezi altul pentru ocazie!
cum putem număra transmisiile „de la vaccinate la nevaccinate” (....) dacă este contaminare din vaccinare, nu poate fi decât nevaccinat la vaccinat sau vaccinat la transmisii vaccinate
prin vaccinarea contaminantului!
Deci, citiți ce scriu non-amuzanții care o indică de fiecare dată /
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15989
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5187

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Remundo » 23/07/21, 08:36

Ai visat-o?

asta este !

Anii Urâți de Guvernare și Nachionale Assemb'laids au făcut acest lucru.


LCP
@LCP
·
9h
Se adoptă un amendament guvernamental. Permite suspendarea contractului de muncă și concedierea după o perioadă de două luni a angajaților, cu excepția îngrijitorilor, care vor fi supuși prezentării unui #PassSanitaire și ar refuza să îl evite. #DirectAN


Mușcă-te, înțepă-te!
0 x
Imagine
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Rajqawee » 23/07/21, 08:39

Încă lucrez la spital - fără a oferi îngrijire - și aștept întotdeauna cât mai mult posibil ca procesul democratic să se desfășoare înainte de a fi vaccinat. Deja, pentru că altfel nu mai cred în statul de drept (și hei, din moment ce convingerile mele mă fac să lucrez pentru stat, asta mă deranjează puțin!) Și apoi pentru că cred că am putea avea surprize pe măsură ce mergem :)

Voila, un petit avis d'un concerné...
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 08:48

Rajqawee a scris:Încă lucrez la spital - fără a oferi îngrijire - și aștept întotdeauna cât mai mult posibil ca procesul democratic să se desfășoare înainte de a fi vaccinat. Deja, pentru că altfel nu mai cred în statul de drept (și hei, din moment ce convingerile mele mă fac să lucrez pentru stat, asta mă deranjează puțin!) Și apoi pentru că cred că am putea avea surprize pe măsură ce mergem :)

Voila, un petit avis d'un concerné...

si t'es certain que tu devras te faire vacciner de toutes façons pour continuer à travailler, quel est l'interêt d'attendre ?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Rajqawee » 23/07/21, 08:53

ABC2019 a scris:
Rajqawee a scris:Încă lucrez la spital - fără a oferi îngrijire - și aștept întotdeauna cât mai mult posibil ca procesul democratic să se desfășoare înainte de a fi vaccinat. Deja, pentru că altfel nu mai cred în statul de drept (și hei, din moment ce convingerile mele mă fac să lucrez pentru stat, asta mă deranjează puțin!) Și apoi pentru că cred că am putea avea surprize pe măsură ce mergem :)

Voila, un petit avis d'un concerné...

si t'es certain que tu devras te faire vacciner de toutes façons pour continuer à travailler, quel est l'interêt d'attendre ?


Ei bine, exact: nu sunt sigur. Consiliul constituțional ar putea revoca complet această măsură. Ca toate celelalte. Sau cereți perioade mai mari de aplicare.
Acesta este procesul democratic ... în principiu, așteptăm până când totul este valabil pentru a pune în aplicare o lege, cu o perioadă rezonabilă de timp pentru ca oamenii să o respecte.
Și apoi ... Am un centru de vaccinare ÎN spital. De ce să mă grăbesc?
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 09:16

Rajqawee a scris:
ABC2019 a scris:
Rajqawee a scris:Încă lucrez la spital - fără a oferi îngrijire - și aștept întotdeauna cât mai mult posibil ca procesul democratic să se desfășoare înainte de a fi vaccinat. Deja, pentru că altfel nu mai cred în statul de drept (și hei, din moment ce convingerile mele mă fac să lucrez pentru stat, asta mă deranjează puțin!) Și apoi pentru că cred că am putea avea surprize pe măsură ce mergem :)

Voila, un petit avis d'un concerné...

si t'es certain que tu devras te faire vacciner de toutes façons pour continuer à travailler, quel est l'interêt d'attendre ?


Ei bine, exact: nu sunt sigur. Consiliul constituțional ar putea revoca complet această măsură. Ca toate celelalte. Sau cereți perioade mai mari de aplicare.
Acesta este procesul democratic ... în principiu, așteptăm până când totul este valabil pentru a pune în aplicare o lege, cu o perioadă rezonabilă de timp pentru ca oamenii să o respecte.
Și apoi ... Am un centru de vaccinare ÎN spital. De ce să mă grăbesc?

deoarece nevaccinarea provoacă dificultăți suplimentare în viața de zi cu zi, așa că dacă sunteți sigur că trebuie să o faceți, nu este benefic să așteptați. Dacă sperați să nu trebuiască și sunteți convins că beneficiul este mai mic decât riscul, atunci da, este justificat să așteptați (în opinia mea, vă înșelați în aceste două puncte, dar eroarea este umană).

Personal, nu am așteptat de îndată ce am fost în beneficiari, dar din moment ce este AZ cu o întârziere destul de mare între cele două doze, mă simt puțin blocat în a nu avea permisul meu de sănătate, care începe să fie necesar în anumite locuri (muzee). Va fi bine săptămâna viitoare, dar hei, cei care încă așteaptă să fie vaccinați vor avea această problemă în toate sărbătorile. Dacă aș fi fost vaccinat cu două săptămâni mai devreme, nu aș fi avut nicio problemă.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 239