Adevăratul fir fără abuz.

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de Janic » 27/08/21, 13:00

ABCon a scris:
Cluburi SM, știu că există și ele, dar nu le frecventez
pe de altă parte cluburile pseudozetetice, acolo da și mai degrabă de două ori decât o dată!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14965
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de GuyGadeboisTheBack » 27/08/21, 13:12

ABC2019 a scris:Vorbesc de studii de încredere, pe eșantioane destul de mari, dublu-orb...

Nimic de-a face cu dubla orbire... Nu ți-ai dat seama încă că această poveste a superiorității s-a încheiat? Nu ? Te întorci iar și iar? Prost ! * : Mrgreen:

Ps: Nu, "JOGGERII" nu jignesc "toata lumea", doar cativa (trei-patru) nemernici ca tine, cu grade diferite de intensitate in functie de persoanele vizate. Tu și Blédina sunteți, evident, capul de afiș...

* Nu mi-a plăcut când l-am numit prost pe 23/08... de atunci, a folosit și a abuzat de această mică poreclă pentru a se „răzbuna”, Cutin 1 (Ah nu, Cutin 1 e Izy... ) , Moron Dumb, mai degrabă.
Dernière édition alin GuyGadeboisTheBack 27 / 08 / 21, 13: 15, editate 1 ori.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de ABC2019 » 27/08/21, 13:15

GuyGadeboisLeRetour a scris:
ABC2019 a scris:Vorbesc de studii de încredere, pe eșantioane destul de mari, dublu-orb...

Nimic de făcut fute dublu orb...

totuși pentru asta dăm vina pe vaccinuri, că nu am continuat suficient de mult abordarea dublu-orb, pe efectele secundare...

dar hei probabil cei care fac aceasta critica nu te-au consultat?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14965
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de GuyGadeboisTheBack » 27/08/21, 13:16

ABC2019 a scris:totuși pentru asta dăm vina pe vaccinuri...

Nu.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de ABC2019 » 27/08/21, 13:18

Christophe a scris:
Doar că tocmai ai spus că nu a funcționat doar pe baza vaccinului, vezi 2 rânduri mai sus! Cred că e necesară o pauză!!

Nu, nu am mers niciodată atât de departe! Mereu am călătorit mai degrabă în longitudine decât în ​​latitudine! : Mrgreen:

Am spus-o și mai cred: chiar și un vaccin eficient 90%, care afectează 60% din populație, cu un virus de două ori mai contagios, care nu rezolvă toate problemele.
Încă mi se pare destul de evident că contribuie la asta și că, dacă se va dovedi, fără vaccinuri, ar trebui să fim cu toții închiși. Poți disprețui pe cei vaccinați, dar tot datorită lor nu sunt mai mulți bolnavi în spitale.

De 9 ori mai mult in randul celor nevaccinati decat in randul celor vaccinati....
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14965
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de GuyGadeboisTheBack » 27/08/21, 13:21

ABC2019 a scris: chiar și un vaccin eficient cu 90%, care afectează 60% din populație, cu un virus de două ori mai contagios, nu rezolvă toate problemele.

Ce se întâmplă dacă ai începe să vorbești franceză pentru o dată, în loc să vii cu propoziții inepte de care pari mândru, deși nu înseamnă nimic?
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de Janic » 27/08/21, 13:29

abcon
Ca Mi se pare încă destul de evident că contribuie la asta, și asta poate, Fără vaccinuri, toți ar trebui să fim închiși. Poți disprețui pe cei vaccinați, dar tot datorită lor că nu mai sunt bolnavi în spitale.
Vai, vai! Pe ce precizie, pe ce certitudini se bazează SI și MI SE PARE, asta e dublu-orbire gravă! : Roll: Bozo nu știe ce „înseamnă”iar lupta s-a oprit din lipsă de luptători!" Prost!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de Christophe » 27/08/21, 14:17

ABC2019 a scris:nu rezolvă toate problemele.


BUN ! Dar atunci de ce este vândut abonamentul de sănătate drept „miraculos” de către păpușii noștri?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de Obamot » 27/08/21, 14:25

ABC2019 a scris:PS Continuă să raportez mesaje jignitoare la moderare - care în cele din urmă își pot da seama că, dacă le șterg cu adevărat, vor dispărea în curând și vor fi în regulă cu el. : Mrgreen: - dar nu răspund de fiecare dată, pentru că tinde să provoace un nou mesaj ofensator - de fapt mă aștept să fie așa și pentru acest răspuns, dar după aceea nu voi mai răspunde.
În orice caz, datorită afișelor jignitoare pentru îmbunătățirea statisticilor mele: 100% din mesajele jignitoare provin de la persoane nevaccinate, o corelație impresionantă!
Dacă vrei să fii canonizat, știi ce ai de făcut.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Adevăratul fir fără apel de nume.

de Janic » 27/08/21, 14:30

abcon
dar după aceea nu voi mai răspunde.
si ce face? Continuă, un adevărat cuvânt de la o târfă...sau de la politică...sau de la pseudo-zeteticieni, pe scurt de la un idiot autodeclarat! : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : gegyx și oaspeții 363