Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Exnihiloest » 21/09/21, 18:46

Christophe a scris:
Exnihiloest a scris:
Christophe a scris:Tipul trebuie să se liniștească ... amenințările de omucidere nu sunt cumplite (chiar dacă este umor, știu ...)

Amenințările cu moartea nu sunt niciodată umor.
A le transmite ca umor și a le califica cu un termen la fel de slab ca „nu îngrozitor” înseamnă a le uda pentru a le accepta.
E o rușine.


Bine e bine că a fost moderat ... Ce mai vrei? 100 de mingi și 1 martie?


Moderați această postare și nu amenințările? !!! (acesta este al doilea post)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Christophe » 21/09/21, 18:56

Cumpără-ți un creier !! Este una dintre amenințările care a fost moderată cu un craniu de ou!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Exnihiloest » 21/09/21, 19:45

Christophe a scris:Cumpără-ți un creier !! Este una dintre amenințările care a fost moderată cu un craniu de ou!


Craniu de ou singur, încearcă să înțelegi!
Nu vorbesc despre oameni, ci despre mesaje!
Ieri ai șters o postare similară cu cea în care am spus „Amenințările cu moartea nu sunt niciodată umor”, dar o lași pe amenințări.
Este mai grav să scrii „Amenințările cu moartea nu sunt niciodată umor” decât să o faci?
Nu are nici un sens.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Remundo » 21/09/21, 20:39

Am șters o mulțime de mesaje de la dvs. Exnihilo și, de asemenea, de la Guy Guy du Bois.

cu motivul „mesaj neinteresant” (dacă asta îl poate ajuta pe Christophe să-și găsească drumul).

V-aș sfătui să o închideți în certurile voastre sterile și să postați pe subiecte, iar dacă există dezacord, îl vedem și rămânem corecți.

Mărfuri.
1 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Exnihiloest » 21/09/21, 23:32

Remundo a scris:[color = # BF0000] Am șters o mulțime de mesaje de la dvs. Exnihilo și, de asemenea, de la Guy Guy du Bois.

cu motivul „mesaj neinteresant” (dacă asta îl poate ajuta pe Christophe să-și găsească drumul).

Nu încercați să ne trimiteți pe Gadget și pe mine înapoi în spate. Nu am prioritatea calomniilor și a insultelor.

Vezi postarea mea inițială aici:
"Abia așteptăm să venim, la specii noi, și nu numai la cei cu păr de lână.
Când artiștii abordează arta de a trăi, nu ne vom plictisi. Imaginați-vă un Dali de genetică ... Peștele pătrat cu ochi în colțuri se va găsi numai în alimente congelate, îl putem avea în acvariu și multicolor
."

Nu există nemulțumiri împotriva nimănui, ci doar o distracție a ceea ce ar putea fi arta genetică.

Dar imediat ca răspuns, amenințarea cu moartea de către GuyGadeboisLeRetour, care a fost „moderată” când am protestat, în timp ce cel puțin mesajele mele, cum ar fi răspunsul prin „pedofil” la o insultă întotdeauna de la același GuyGadeboisLeRetour, acolo văd mesajul meu moderat.

Pe de o parte, moderarea dvs. este parțială. Nu știe cine ia inițiativa agresiunii și cine îl hărțuiește pe celălalt. Interzis să ne apărăm așa că altfel suntem puși în aceeași pungă.

Pe de altă parte, nu trebuie să judecați sau nu interesul. Acest scenariu se numește cenzură. Dacă am șterge mesajele „irelevante”, cel puțin jumătate de aici ar dispărea, inclusiv câteva dintre dvs. și știți asta foarte bine. Și mesajele interesante, dar care nu te interesează, ar dispărea și ele.

Deci nici o etică. Profitați de poziția dvs. pentru a slăbi pe cei ale căror mesaje nu vi se potrivesc și pentru a-i favoriza pe cei care îi hărțuiesc.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Christophe » 21/09/21, 23:43

Îi arătăm ce înseamnă să fii părtinitor cu idioții mari sau nu Remundo? : Lol: : Lol: : Lol:
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Remundo » 22/09/21, 07:52

Nihilo complet deasupra solului.

Christophe, tu ești șeful aici.

Oricum, nu avem etică ... așa că poate ar trebui să-i dăm dreptate ... suntem zeloși cenzori ...
1 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Christophe » 22/09/21, 08:17

Ce nemernici suntem ...să tolerezi o asemenea ticăloșie!
3 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de Obamot » 22/09/21, 09:52

Remundo a scris:noi, cenzorii zeloși ...
Ai poate un frate care să aibă grijă de asta? : Cheesy:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Învierea mamutului lanos: proiectul nebun care îi îngrijorează pe unii oameni de știință




de izentrop » 22/09/21, 11:19

Dacă proiectul lui George Church s-ar fi realizat, animalul care avea să apară ar avea, prin urmare, ADN-ul mamuților combinat cu cel al elefanților asiatici. După câțiva ani de cercetare, echipa de genetici a susținut că a fost deja capabilă să „resusciteze” mai mult de 40 de gene mamut. Acești oameni de știință ar fi realizat acest lucru folosind tehnologia genetică CRISPR / Cas9. De asemenea, au explicat că astăzi ar putea deja extrage părți din genomul unui elefant asiatic și le pot înlocui cu cele ale pachidermului dispărut.

Astfel, s-ar putea foarte bine ca, cu ajutorul lui Colossal, George Church să reușească să facă „mamuți de elefanți”. La fel ca mamuții originali, aceste animale create de om ar avea atunci urechi mici, păr lung și un strat mare de grăsime sub piele.George Church a precizat totuși că „mamuții lor de elefanți” nu vor avea colți, pentru a-i împiedica să trezească interesul traficanților de fildeș. Pe scurt, vor fi elefanți păroși cu rezerve de grăsime, caracteristicile necesare care le vor permite să se adapteze la permafrostul siberian. https://www.fredzone.org/un-ufologue-et ... ineux-9585
Imagine
Dacă îi amuză, există puține șanse să suporte capriciile RC : Wink:
0 x

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Ahmed, Macro și oaspeții 191