Genocid în vedere și depopulare planificată?

dezbateri și companii filosofice.
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de Janic » 25/09/21, 19:25

Este de la sine înțeles că, dacă medicina actuală ar vindeca cu adevărat bolnavii, acesta ar fi sfârșitul sistemului lor de susținere a bolii pentru a sprijini sistemul în sine.(Dr Knock!) Să-l numim genocid lent răspândit peste generații succesive.
„Nu ne interesează, nu ne grăbim" :strigăt: : Evil:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de SixK » 26/09/21, 00:02

ABC2019 a scris:
humus a scris:Deoarece este de neconceput în prezent reducerea voluntară a nivelului de trai al celor bogați, din care facem parte, pentru a atinge echitatea globală între bogați și săraci, este mai ușor să scoți „jucătorii” din jocul vieții *, în special când suntem în categoria celor bogați și că avem puterea financiară.

dat fiind unde este cea mai activă demografie din lume, dorința de a o reglementa printr-un virus care afectează în principal persoanele în vârstă din țările bogate și printr-un vaccin care este distribuit în principal numai în aceleași țări bogate, ar fi o strategie deosebit de stupidă și ineficientă , îți dai seama oricum?


Am aproximativ aceeași gândire.
Cu greu îmi pot imagina că Israelul se scufundă cu vaccinul atunci când Palestina este foarte puțin vaccinată, de exemplu.
Care ar fi logica reducerii fertilităţii în ţările în care rata fertilităţii este mai mică de 2?
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.
Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de Obamot » 26/09/21, 00:59

ABC2019 a scris:dat fiind unde este cea mai activă demografie din lume, dorința de a o reglementa printr-un virus care afectează în principal persoanele în vârstă din țările bogate și printr-un vaccin care este distribuit în principal numai în aceleași țări bogate, ar fi o strategie deosebit de stupidă și ineficientă , îți dai seama oricum?
Spui orice... printre cei mai mari geneticieni (și admițând că virusul ar fi fost o recreare de laborator, ceea ce este o ipoteză deschisă) unii au declarat că, având în vedere analiza secvențierii, se așteptau ca virusul să facă. mult mai multe daune decât a făcut...

Îți dai seama că și în uzura planificată (a virușilor creați de om, iar el îi creează) pot exista sughițuri? Și sunt NECESAR eșecuri... Acolo înaintezi cu convingerea că nu e nevoie să ai, și pe un temei care a priori nu permitea nimic să ducă la certitudinile pe care le exprimi! Există câteva secvențe HIV în secvențiere, care sunt perfect structurate, în aceeași secțiune, cu câștiguri funcționale, deoarece elementele din acestea sunt capabile să se „autocomplete” datorită proteinelor adecvate acolo sunt conținute... Îți dai seama că oricum? Ei bine, nu, nu cred, și dintre toți oamenii de știință pe care i-am întâlnit, toți ar fi avut îndoieli enorme cu privire la certitudinile tale și nimeni nu ar fi putut concluziona ceea ce spui. Tu deblochezi. Ești doar un mic impostor fără scară care încearcă să ne facă să credem în „cine” evident că nu ești (sau ar trebui să fii concediat foarte, foarte repede...)
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de Janic » 26/09/21, 08:25

SixK »26/09/21, 00:02
Am aproximativ aceeași gândire.
Cu greu îmi pot imagina că Israelul se scufundă cu vaccinul atunci când Palestina este foarte puțin vaccinată, de exemplu.
Care ar fi logica reducerii fertilităţii în ţările în care rata fertilităţii este mai mică de 2?
nu trebuie să ne oprim la acest aspect unic care este doar un copac care ascunde pădurea. Luați în considerare TOATE celelalte elemente ale vieții cotidiene ale societăților occidentale bogate, mai ales, și toate mijloacele pe care aceste societăți le-au inventat pentru a se îmbolnăvi până la moarte și de care, treptat, devenim conștienți ca poluarea toate tipurile, inclusiv vaccinuri, printre altele. Și toate acestea sub pretextul îmbunătățirii situației umane în timp ce motivația principală este: îmbogățirea unor privilegiați... care vor fi și ei victime ale sistemului lor monstruos!
Cabinetele medicale sunt pline, spitalele la fel, închisorile la fel, acostele sau ehpad-urile acelorași și s-ar numi așa beneficiile civilizației moderne unde, ca să folosim expresia: „Iadul este pavat cu bune intenții”
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de Obamot » 26/09/21, 08:38

Da, și există tot aspectul economic, nu numai că pseudo-vaccinurile costă miliarde, dar tot nu protejează cazurile severe la bătrânețe (cu mult sub 95% pe care ar fi trebuit să le promită injecțiile, până în punctul în care este imposibil de a prezentat cifre sincere)

Și așa că, dacă am vrut să fim răutăcioși (și, evident, cei care se ocupă de „gestionarea” acestei crize de sănătate sunt în mai multe moduri), multe fonduri de pensii sunt goale din cauza piețelor lor de valori de la lovitura de stat subprime și a comorbidităților la un moment dat. vârstă foarte înaintată, sunt foarte scumpe pentru securitate... La fel și acest virus „cusut manual” și a neașteptate pentru a rezolva această problemă jenantă, sau din pură întâmplare?

Oricum, având în vedere miile de plângeri, nu se înclină asta spre motive serioase cel puțin de „punând în pericol pe alții” chiar motive criminale? Să sperăm pentru victime că viitorul ne va spune... O anchetă serioasă cu examinarea legăturilor de interese și a consecințelor deciziilor, ar fi minim...*

*) Subliniez în treacăt, că după 18 luni, încă nimic în registrul victimelor hidroxiclorochinei din lume... În timp ce „ciumoșii din ordine” au raportat tot ce ar putea anunța o mizerie de decese pentru această moleculă.. Un regret?
3 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de humus » 26/09/21, 10:17

SixK a scris:
ABC2019 a scris:
humus a scris:Deoarece este de neconceput în prezent reducerea voluntară a nivelului de trai al celor bogați, din care facem parte, pentru a atinge echitatea globală între bogați și săraci, este mai ușor să scoți „jucătorii” din jocul vieții *, în special când suntem în categoria celor bogați și că avem puterea financiară.

dat fiind unde este cea mai activă demografie din lume, dorința de a o reglementa printr-un virus care afectează în principal persoanele în vârstă din țările bogate și printr-un vaccin care este distribuit în principal numai în aceleași țări bogate, ar fi o strategie deosebit de stupidă și ineficientă , îți dai seama oricum?


Am aproximativ aceeași gândire.
Cu greu îmi pot imagina că Israelul se scufundă cu vaccinul atunci când Palestina este foarte puțin vaccinată, de exemplu.
Care ar fi logica reducerii fertilităţii în ţările în care rata fertilităţii este mai mică de 2?


De fapt nu ma refeream la nimic anume, am ramas general dar am avut putin in vedere remdisivirul daunator si foarte profitabil. : Mrgreen: .

pe fertilitate și vaccin, admițând că este adevărat și voluntar, într-o logică a suprapopulării planetare, orice reducere este bine de luat, atâta timp cât nu se preocupă de sine.

Părerea mea personală, care este doar o părere a momentului, este virusul care avea scopul de a reduce populația mondială și vaccinul pentru a-i păstra pe cei bogați.

Este posibil ca toate acestea să fie doar coincidențe nefericite și consecințe logice:
Omenirea se extinde din ce în ce mai mult și, în consecință, întâlnește mereu noi limite ale naturii*, limite care sunt adesea reglatoare.
* Mă refer aici la lucrul pe viruși și globalizare.

Să așteptăm restul faptelor.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de Obamot » 26/09/21, 15:41

Hei... vorbind despre globalizare, să vedem ce se întâmplă în țările emergente ne luminează și despre ceea ce se întâmplă aici!



Iată practicile comerciale ignominioase ale laboratoarelor, nu fără a aminti declinările de responsabilitate la noi, dar aici este mult mai rău, este aproape o formă de șantaj...

PS: hai sa asteptam "verifica-gunoaie" al acestui TD al Végaz
Dernière édition alin Obamot 26 / 09 / 21, 16: 06, editate 1 ori.
2 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de GuyGadeboisTheBack » 26/09/21, 16:01

Având în vedere numărul mic de decese din majoritatea țărilor care nu vaccinează sau puțin, nu văd de ce s-ar deranja să cadă în crăpăturile BP... După, cu siguranță, dacă acești nenorociți udă potentați și alți cacici coruptibili. , și sunt mulți dintre ei, vor reuși să-și bifurcă rahatul.
Exemplu:
ViveLaTisane! .JPG
ViveLaTisane! .JPG (51.74 KiB) Vizualizat de 953 ori
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6989
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2913

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de gegyx » 26/09/21, 17:24

90% afectat.jpg
90% concerned.jpg (77.85 KiB) Vizualizat de 936 ori
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Genocid la vedere și depopulare planificată




de ABC2019 » 26/09/21, 17:31

Și Israelul încearcă să vaccineze cât mai mulți evrei, CQFD : Mrgreen:
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 303