Locuința, un mod de viață care trebuie construit la toate nivelurile

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 29/10/08, 01:55

Foarte frumos, dar cred că este necesar să reformăm totul, inclusiv educația: atunci când vedem tipul de indivizi care sunt în pregătire (soția mea este o grădiniță). Noua generație de copii mici este de neviat. Nu îi văd încadrându-se în el: trebuie să fii conștient că nu toată lumea cultivă aceleași valori.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 29/10/08, 07:28

bonjour,
Locuiesc la 5 minute de librărie, brutărie, bancă etc ...
De fiecare dată când trebuie să merg la aceste magazine, îmi iau mașina ...
Motiv? prea multe cazuri de oameni care sunt atacați pe benzile mici de la țară ... (au nevoie de bani pentru droguri)
Un alt motiv: cărările sunt noroioase, fără întreținere municipală.
Locație? o zonă din Belgia numită țara neagră (extracția cărbunelui).
Paradoxal, când întâlnesc copii în acest oraș, mulți îmi spun salut, deși nu mă cunosc!
Pe scurt, dacă serviciile de poliție locale ar fi mai prezente, iar serviciul rutier ar fi mai activ, acest sat ar fi mai bun și aș merge la cumpărături pe jos. :D
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 89