Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de ABC2019 » 07/07/22, 21:10

Janic a scris: nu poziția MEA contează!

unde am zis ca conteaza?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de Obamot » 08/07/22, 02:00

Tssss, din nou acest mire de la Julien PAIN! (în fața lui...) tipul își făcuse deja un nume cu prostii de genul ăsta.

izentrop a scris:...și multe altele ca pro-Putin ext...

Acești oameni nu prea au de-a face unii cu alții... Da, au creier care funcționează, ceea ce se pare că nu este punctul tău forte, ei.marramts" comedianți, ați dat peste tot de 2 ani (criză de sănătate) și acum o faceți din nou în multe domenii... Și dacă va continua vom organiza în curând un concurs pentru cel mai stupid fir, iar acesta, care discriminează, va fi bine plasat pentru a câștiga...

Cât despre președintele Rusiei, ce prostie... Asta nu face decât să prelungească lista posturilor tale fumurioase și defăimătoare (Prof. Perronne, prof. Raoult, prof. Montagnier și așa mai departe și cei mai buni...)
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de Janic » 08/07/22, 08:00

ABCile » 07/07/22, 21:10
Janic a scris:
nu poziția MEA contează!
ABCile
unde am zis ca conteaza?
mereu aceleași dificultăți cu franceza, bouzo?
cităm:
Cum nu aș fi urmat și înțeles pozitia ta spunând asta?
Răspuns:
nu este Pozitia mea asta contează, dar realitatea de pe teren a fost verificată pe milioane de indivizi. Întoarce-te la căsuța ta, pug!

Deci, care este poziția TA față de realitatea de pe teren, atunci?

iar aceasta, perla momentului:
Cine mai apără poziții raționale pe forum deci, crezi?
mai ales nu tu, evident, de 2 ani de știri false și minciuni nerușinate ca toți narcisiștii umflați de ego-ul lor.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de ABC2019 » 08/07/22, 08:25

Janic a scris:ABCile » 07/07/22, 21:10
Janic a scris:
nu poziția MEA contează!
ABCile
unde am zis ca conteaza?
mereu aceleași dificultăți cu franceza, bouzo?
cităm:
Cum nu aș fi urmat și înțeles pozitia ta spunând asta?
Răspuns:
[eu] nu este Pozitia mea cine conteaza


da, am citit corect, si asa repet: unde am zis ca conteaza?
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de Janic » 08/07/22, 10:45

ABCile
da, am citit corect, si asa repet: unde am zis ca conteaza?
nu pare pentru ca, din cate stiu eu, nu am vorbit despre pozitia MEA, ci despre presupunerea TA ca am avut o pozitie asumata. Asa ca raspunde: pozitia mea (nu este dezvaluita apropo) nu conteaza pentru ca ceea ce conteaza este: : Arrowd:

dar realitatea de pe teren verificată pe milioane de indivizi. Întoarce-te la căsuța ta, pug! text și context, asta înseamnă înțelegerea franceză și nu o mică bucată de propoziție (inexistentă) tăiată din ea.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de ABC2019 » 08/07/22, 13:20

bah, deci confirmi ce am spus, ce este in neregula acolo?

ABC2019 a scris:
dacă îl urmăm bine pe Janic, știința nu a putut să demonstreze decât două lucruri în toată istoria ei; ineficacitatea vaccinurilor și eficacitatea homeopatiei.

Orice altceva este știință falsă.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de Janic » 08/07/22, 18:30

ABCile a scris:
dacă îl urmăm bine pe Janic, știința nu a putut să demonstreze decât două lucruri în toată istoria ei; ineficacitatea vaccinurilor și eficacitatea homeopatiei.
dacă urmărim bine ABCile, a putut să demonstreze că franceza nu era punctul lui forte și că își ia fanteziile pentru realitate
Orice altceva este știință falsă.
Chiar așa?! De când ești tu referința în știință?
O da! Cu pseudo zeteticul TĂU în discuție / Pov' adevărata știință nu s-ar fi răsfățat cu un astfel de zozo! :strigăt: Din fericire, nu este pe cale să se întâmple! Puff, am avut o scăpare îngustă! : Evil:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință, orbire, iluminarea borcanelor...




de GuyGadeboisTheBack » 08/07/22, 20:15

Ah, dar ce frumoase sunt Bolloré, C8, Cnews și compania!
Saint Kelly și domnul Zemmour.JPG
Sainte Kelly și Mister Zemmour.JPG (172.68 Kio) Vizualizat de 1719 ori

(LCE din 6)

Cadou bonus:
https://www-nationalobserver-com.transl ... x_tr_hl=fr
1 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de gegyx » 08/06/23, 19:04

2 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Legăturile dintre antivax, anti avort, antiștiință...




de GuyGadeboisTheBack » 08/06/23, 19:12

Dacă ar putea crea un precedent, ar fi o adevărată victorie, nu pentru antivax, ci pur și simplu pentru legislația europeană a vaccinurilor.
Pentru memorie:
Rezoluția 2361 a Parlamentului European votată la 27 ianuarie 2021 de toate țările comunității, inclusiv Franța, prescrie o atitudine respectuoasă a libertăților pe care o stabilește clar în următoarele paragrafe:
7.3.1
„să se asigure că cetățenii sunt informați că vaccinarea nu este obligatorie și că nimeni nu se află sub presiune politică, socială sau de altă natură pentru a fi vaccinat, dacă nu dorește să facă acest lucru personal;”
și 7.3.2
„să se asigure că nimeni nu este discriminat pentru că nu a fost vaccinat, din cauza riscurilor potențiale pentru sănătate sau pentru că nu dorește să fie vaccinat”.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 178