Vindecă lung Covid

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: vindecare de Covid de mult




de Ahmed » 28/09/23, 16:24

...fără îndoială, dacă spui asta, e pentru că nu te-ai băgat de cap Verifica! : Wink:
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: vindecare de Covid de mult




de Janic » 28/09/23, 16:52

simplu
Dacă ar fi nevoie de dovada că JANIC este doar un povăț prost absolut incapabil să citească ceva care nu este conform cu propriile sale opinii,
Cu totii suntem redusi la asta! Ești în stare să citești ceea ce nu se conformează cu opiniile tale covidiste?
ea este acolo. si cel mai bun gust...
excremente, cu excepția unora cărora le poate plăcea (ca ție?), nu este foarte apetisant.

Ahmed
... fără îndoială, dacă spui asta, este pentru că nu ți-ai dat osteneala să verifici!
Destul de! Ai observat si tu?
Deci unde sunt dovezile evoluției? Chiar și unul foarte, foarte mic!
"spunând că e bine, dar fier...hic....e mai bine!”
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: vindecare de Covid de mult




de Ahmed » 28/09/23, 17:00

Nu există nicio dovadă a evoluției care să vă submineze convingerile, așa că nu are rost să o furnizați; ce m-ar fi interesat sunt criteriile pe care le folosesti pentru a decide care sunt "potrivite"? Dar va rămâne pentru totdeauna un mare mister... : Roll:
1 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: vindecare de Covid de mult




de Janic » 28/09/23, 17:21

28/09/23, 17:00

Ahmed
Nu există nicio dovadă a evoluției
într-adevăr, există fapte recunoscute, dar interpretările lor sunt diferite în funcție de oamenii de știință care se exprimă acolo
probabil să îți submineze convingerile, așa că nu are rost să ți le oferim
; convingerile mele nu sunt în discuție, la fel ca ale tale, dar când recomandăm dovezi mai trebuie să le prezentăm, e minim și până atunci e zero!
ce m-ar fi interesat sunt criteriile pe care le folosesti pentru a decide care sunt "potrivite"?
cine poate pretinde ca are dreptate? Compararea a două instrumente nu se bazează pe raționamentul intelectual, ci pe utilizarea lor. Un ciocan este folosit pentru a bate cuie, o șurubelniță este folosită pentru a acționa șuruburi și inversarea utilizărilor nu este foarte eficientă, dacă este deloc
Dar va rămâne pentru totdeauna un mare mister...
pe care voi (si ceilalti) refuzati sa-l elucidati VERIFICAnd, comparand, fiecare teza. Dar o teză fără antiteză nu are valoare!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: vindecare de Covid de mult




de Ahmed » 28/09/23, 17:35

Pentru a determina ce tip de instrument este potrivit pentru o anumită utilizare, trebuie să aveți deja criterii care să permită această alegere.
Tezele prezente sunt bine cunoscute de toată lumea, dar fiecare este într-adevăr liber să se încline spre cea pe care o preferă în funcție de criteriile sale, totuși toate criteriile nu sunt egale ca valoare.
Personal, nu înțeleg cum poate apărea îndoiala din atâta certitudine. Am colaborat anterior cu oameni de știință de bună reputație în domeniul lor și i-am găsit întotdeauna extrem de modesti, lucrând pentru a delimita cu atenție validitatea afirmațiilor lor. Nu susțin că toți oamenii de știință sau oamenii cunoscători sunt așa, ci că ignoranții sunt toți opusul acestei moderații.
2 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9847
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2678

Re: vindecare de Covid de mult




de sicetaitsimple » 28/09/23, 19:17

duplicat eliminat
Dernière édition alin sicetaitsimple 28 / 09 / 23, 19: 31, editate 1 ori.
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9847
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2678

Re: vindecare de Covid de mult




de sicetaitsimple » 28/09/23, 19:28

Janic a scris:simplon Ești în stare să citești ceea ce nu este conform cu opiniile tale covidiste?


Îmi pare rău, în special nu pot defini ce este „o opinie covidist”.
1 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: vindecare de Covid de mult




de Janic » 28/09/23, 20:27

Ahmed
Pentru a determina ce tip de instrument este potrivit pentru o anumită utilizare, trebuie să aveți deja criterii care să permită această alegere.[*]
Total de acord pana acum! dar ce sunt?
Tezele prezentate sunt binecunoscute tuturor,
Îmi pare rău, dar să spunem pe toți, deși dintre aceștia toți în discuție un anumit număr de oameni de știință nu împărtășesc acest optimism, este exagerat.
dar fiecare este într-adevăr liber să se încline spre cel pe care îl preferă în funcție de criteriile sale, totuși toate criteriile nu sunt egale ca valoare.
Și cine decide valorile în cauză?
Personal, nu înțeleg cum poate apărea îndoiala din atâta certitudine.
Este ceea ce am subliniat încă de la început și larg dezvoltat în tema evoluției și întâmplării, pe care trebuie doar să o consultați.
Am colaborat anterior cu oameni de știință de bună reputație în domeniul lor și i-am găsit întotdeauna extrem de modesti, lucrând pentru a delimita cu atenție validitatea afirmațiilor lor.
Într-adevăr (un adevărat om de știință își ia precauția de a-și pune cercetarea în perspectivă, care poate fi pusă sub semnul întrebării ceva timp mai târziu.
Nu susțin că toți oamenii de știință sau oamenii cunoscători sunt așa, ci că ignoranții sunt toți opusul acestei moderații.
și unde ești localizat?
Aceasta este și părerea mea, motiv pentru care nu mă exprim în numele MEU, ci citând (de îndată ce acest mic joc de pisica și șoarecele se oprește să ajungă la fundul subiectului) NUMAI la nivel științific printre oameni cunoscători. ! : Roll:

[*] și revenim la subiectul vaxx unde proxx au criteriile lor și no vaxx pe ale lor. Cine are dreptate?
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6993
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2915

Re: vindecare de Covid de mult




de gegyx » 28/09/23, 20:51

sicetaitsimple a scris:Îmi pare rău, în special nu pot defini ce este „o opinie covidist”.

Și prea leneș să ștergi corect un duplicat : Cheesy:
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: vindecare de Covid de mult




de Ahmed » 28/09/23, 20:55

Nefiind pasionat de cârnați, nu cred că ar fi înțelept să răspund la această interpretare în mare măsură distorsionată a cuvintelor mele...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 249