De ce ma deranjeaza masinile termice....

Mașini, autobuze, biciclete, avioane electrice: toate mijloacele de transport electric care există. Conversie, motoare și acționări electrice pentru transport ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Macro » 08/08/22, 11:05

Suntem vroom vroom sau nu suntem...Reprogramarea da dar mentinerea tuturor sistemelor antipoluare active (egr fap)...Un cos de cumparaturi este treaba pentru cumparaturi

Plus ca ploua in acea zi...

Dar putem vedea clar că C zero se luptă să se rupă de la 0 la 15 ... După până la 60 va încetini până la 80 ... dar caddymazout este deja .... Departe .. .Inainte de... : Twisted:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Janic » 08/08/22, 12:07

Suntem vroom vroom sau nu suntem...
versiunea actuală a iepurelui și a țestoasei : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 880
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Gildas » 08/08/22, 13:42

Un țăran conduce cu micul lui tractor și căruța lui, când apare un Porsche roșu și claxonează la el. Șoferul exclamă:
-Continua ! Împinge-te cu căruța ta, am 200 de cai sub capotă bunicule! 200 de cai putere, ai auzit?
Fermierul oprește și îl lasă să treacă. Câțiva kilometri mai departe, la cotitura unui cot, țăranul vede mașina mare și roșie în râu, șoferul îmbibat, și bineînțeles furios. Apoi bunicul pe tractor îl claxonează pe rând și îi spune:
- Deci, dăm apă animalelor noastre?
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Macro » 08/08/22, 14:30

gildas a scris:
Un țăran conduce cu micul lui tractor și căruța lui, când apare un Porsche roșu și claxonează la el. Șoferul exclamă:
-Continua ! Împinge-te cu căruța ta, am 200 de cai sub capotă bunicule! 200 de cai putere, ai auzit?
Fermierul oprește și îl lasă să treacă. Câțiva kilometri mai departe, la cotitura unui cot, țăranul vede mașina mare și roșie în râu, șoferul îmbibat, și bineînțeles furios. Apoi bunicul pe tractor îl claxonează pe rând și îi spune:
- Deci, dăm apă animalelor noastre?


Mă face să râd cu atât mai mult pentru că... Ghici cu care am ajuns recent într-un șanț când am ocolit un camion greu care venea în față.... De îndată ce a coborât de pe treapta 3 cm de bitum și a fost pe partea joasă a suspensiei sale de înaltă tehnologie și a direcției ascuțite mi-au permis... Să-l parchez frumos : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
MmsCamera_2022-07-21-16-45-03.jpg


Inca fericita ca in acea zi eram in regim maraton...aveam 80km de facut fara sa ma pot incarca, asa ca conduceam la 60....Altfel as fi fost cel putin la 75 la locul asta.... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Dar nu vă faceți griji... Camionul de remorcare diesel a sosit repede... Și între timp un grup de fete tinere și drăguțe au venit să-mi ofere ajutorul lor : Mrgreen:
2 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 880
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Gildas » 08/08/22, 20:50

:şoc: Este îngust un C-zero totuși!
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Ahmed » 08/08/22, 20:58

La naiba! Din cauza acestei remorcări, cercetașii și-au picat BA! :( :P
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 880
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Gildas » 08/08/22, 21:11

Scoot = probabil tineri pe scutere? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Macro » 08/08/22, 22:44

Ahmed a scris:La naiba! Din cauza acestei remorcări, cercetașii și-au picat BA! :( :P


Am vrut să le ofer să țese o frânghie cu cămășile lor : Cheesy:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Macro » 09/08/22, 10:23

gildas a scris::shock: Este totusi un C-zero!


Da, dar drumul nu este lat și teoretic este interzis pentru HGV-uri peste 7.5T...Un șofer de 44t bine conștient de pericolul umerilor în această locație (șanțul este și mai adânc) nu te opri... FYI a cu câțiva ani în urmă rămăsese fără combustibil cu „remorca” 4x4-ul meu (1t7) aproape în același loc, îl parcasem la marginea șanțului, timpul să merg să-l iau combustibil, umărul s-a prăbușit sub roți și l-am găsit în aceeași poziție cu C zero... Doar că a ieșit singur din el... Cel mai complicat lucru a fost să reinjectezi 10 litri de coco (trapa de combustibil în dreapta spate)
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: De ce ma deranjeaza masinile termice....




de Macro » 09/08/22, 11:23

0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

Înapoi la "Transport electric: autoturisme, biciclete, transport public, avioane ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 163