Tovarășă Nostalgia: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14980
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de GuyGadeboisTheBack » 11/03/24, 00:19

Nostalgia (subiectul)....
Disc Jockey (la radio)
În același timp, profesia s-a dezvoltat la radio în anii 1950, datorită influenței Statelor Unite: muzica a ocupat tot mai mult spațiu în programare. Primele posturi de radio pirat din deceniul următor au evidențiat rolul „disc jockey-gazda” până la punctul de a influența principalele posturi naționale de radio. Ei nu încearcă să urmărească piesele împreună în ritm, ei anunță și vorbesc în faza de introducere a fiecărei piese11,e. Se folosesc primele jingle-uri radio. În anii 1960, acești oameni de la radio au influențat magazinele de discuri din discotecă, până atunci tăcute. În anii care au urmat, două tipuri de magazine de discuri au coexistat în funcție de locație: cel tehnic, care ar înșira înregistrări în timp ce rareori vorbeau în microfon, și al doilea, mai concentrat pe animație. Dar treptat, simplele secvențe de titluri devin un tot coerent care însoțește dansatorii.
(Da cine)
„Și învârtim prosoapele... Dominique dracu’...”...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de Obamot » 11/03/24, 00:26

Mai brânz decât copy/paste-ul tău în care nici măcar nu vorbim despre cel mai elementar lucru care este „smoală„E greu să faci mai rău într-adevăr!

„La naiba cu tipul, îi pui dovezile greșelilor/minciunilor, manipulărilor sub nasul lui și continuă să chicotească...
Mergi înainte flux : Arrowd: Vă las ultimul cuvânt :P
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14980
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de GuyGadeboisTheBack » 11/03/24, 13:27

Obamot a scris:Este încă fals, Billy Idol a lucrat și a scris pentru un virtuoz al chitarei numit Steve Stevens. Billy Idol a apărut spre surprinderea tuturor pe scenă cu Michael Jackson în Lausanne (am fost acolo) a făcut câteva interpretări solo la chitară hard rock, pe melodiile hard rock ale lui Michael, în stilul Jimi Hendrix. Toți cunoscătorii știu asta.

Minciuna... (am fost acolo... nu dar LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL). Dacă ai fost acolo, atunci știi că Billy Idol nu a urcat NICIODATĂ pe scenă cu Michael Jackson (nici în 88, nici în 92, nici în 97)! Orice cunoscător știe asta! Rapoartele despre acest eveniment major sunt disponibile și pe internet, tot ce trebuie să faci este să te ajuți *.... Mulțumesc pentru râs! : Mrgreen:

* Mărturie adunată de Philippe Manoeuvre.
Billy Idol: „Eram în trecere, am văzut o lumină, așa că am urcat pe scenă cu chitara pe care mi-o dăduse Jimi, din care eram chitaristul, iar Michael m-a lăsat să aprind mulțimea cu solo-urile mele hard rock în stil Hendrix pe propriile sale titluri. Sfinte Mihai, nu i-a fost frică că cineva i-ar fura lumina reflectoarelor."
2 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14980
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de GuyGadeboisTheBack » 11/03/24, 14:06

Cât despre Nile Rodgers....


În ziua concertului de la Lausanne (aka „Am fost acolo”) DJ Radio Cité Genève a uitat să menționeze alți invitați surpriză „pe scenă”. Fotografia vorbește de la sine:
Imagine
: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14980
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de GuyGadeboisTheBack » 11/03/24, 23:54

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de Obamot » 12/03/24, 10:40

GuyGadeboisLeRetour a scris: (alias „Am fost acolo”) DJ Radio City Genève
ce este aceasta inventie? Nu poate fi de la mine, scoate link-ul unde aș fi scris asta, te vei plânge din nou, altfel aș cere moderația să te avertizeze, deja pentru că nu ai dreptul să te adâncești în viața oamenilor cu scopul discreditării şi persecuţiei acestora. 8)

Tipul ne spune lucruri în afara contextului de acum treisprezece ani... (Billy Idol >>> o să găsesc lucruri despre Billy Idol postate pe web acum treisprezece ani...? Nu mi-am mai amintit această postare LOOOOL) asta înseamnă că, cu fixarea lui, își petrece zile întregi examinând forum să încerc să găsesc păduchi în paiele care mă privesc, și... el... a găsit... nimic...! Acum există dovada cine va scoate gunoiul... Nu numai că susțin că este o persecuție dat fiind că apare peste tot, dar mai presus de toate acestea sunt falsuri. Tipul nu știe nimic despre show-business și continuă să creadă că este „Ministerul Adevărului”, dar asta merge mult prea departe... și partea cea mai gravă este că nu știe cum funcționează (puțini oameni știu asta). Chiar dacă îi subliniezi excesele sub nas, el continuă.

Toată lumea înțelege că tipul ăsta e nebun?

: Arrowd: : Arrowd: : Arrowd: Pe de altă parte, dacă îi verificăm logoreea actuală : Arrowd: : Arrowd: : Arrowd:

GuyGadeboisLeRetour a scris:În ceea ce privește Nile Rodgers ....
Oh, da, pentru că și eu vorbesc și postez lucrări ale acestui artist, deci ce? Scoate niște rahat disco pentru a-l discredita pe mine? Şi ce dacă?

GuyGadeboisLeRetour a scris:
DCC0BA2A-2683-46FF-9DE8-596755AC900D.jpeg
DCC0BA2A-2683-46FF-9DE8-596755AC900D.jpeg (138.68 KiB) Vizualizat de 255 ori


bistro / muzică-pentru-a-descoperi-partaja-t11137-550.html # p527856


: Arrowd: : Arrowu: :D :D :D : Arrowu: : Arrowd:

IMG_1519.jpeg
IMG_1519.jpeg (393.63 KB) Vizualizat de 255 ori
…Toate acestea pentru ce? El postează și chestii de la Nile Rogers, așa că se împușcă din nou în picior fără să-și dea seama... Pentru a încerca să ascund faptul că acest nenorocit... nu știe absolut nimic despre această afacere și că în acest moment, totul el postează revine la el, de mai multe ori pe zi... (Huh plasmă goală?)

Imagine Imagine Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de Christophe » 12/03/24, 11:05

Dar ce grămadă de clovni sunt ăștia doi...chiar și pe un subiect la fel de cool precum show business-ul, reușesc să se încurce! :şoc: :şoc: :şoc:

Este doar înnebunitor... și consternător! :şoc:

Nu ai nimic mai interesant de-a face cu viața ta decât să-ți faci griji pentru detalii, de care, sincer, tuturor de aici, în afară de tine 2, nu le pasă!!?? :şoc: :şoc: :şoc:

ps: Obistrot si Guy-Gnôle, in teorie, ar fi trebuit sa fie un meci bun...ciudat... : Lol:
2 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de gegyx » 12/03/24, 11:44

Christophe a scris: in teorie ar fi trebuit sa fie o potrivire buna...ciudat... : Lol:


ţeapă
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de Remundo » 12/03/24, 11:55

Obamot și Guy sunt incorigibili. : Roll:
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Nostalgia camarade: cine este??? (fără înșelăciune, mulțumesc)




de Christophe » 12/03/24, 11:57

Toate acestea ascund ceva neclar... Cred că sunt cu siguranță foști iubiți... : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
2 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 129