GPL: ultimele noutăți

Transport și noi de transport: energia, poluarea, motor, concept, vehicule hibride, prototipuri, controlul poluării, reglementările privind emisiile, taxa. nu moduri de transport individuale: transport, organizare, carsharing sau carpooling. Transportul fără sau cu mai puțin ulei.
Avatar de l'Utilisateur
professeur31
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 113
Înregistrare: 20/12/04, 20:28




de professeur31 » 06/07/06, 09:28

Paldeolien a scris:Și atunci am văzut deja un motor pe benzină fumând negru, tot ce ai nevoie este un motor spălat, segmentare uzată, prea mult joc în cilindri, schimbări prea mari în compresiuni, motor care consumă în mod necesar ulei.
Un motor strâns, pur și simplu nu văd cum poate fuma!
Un motor strâns c un motor strâns, nu se mai întoarce, dacă vă referiți la segmentele care se lipesc în gât, c nu strângeți asta.
La fel cum un motor diesel poate fi văzut fumând alb din alte motive.



Un motor pe benzină care fumează negru, provine dintr-un exces mare de combustibil sau (care echivalează cu același lucru) din lipsa de aer (filtru de aer înfundat).
În general, fumurile negre de benzină sunt evidente pentru un raport benzină / aer <1/10; care evident arată o combustie foarte slabă din cauza excesului de combustibil care nu arde.
În general, un motor uzat nu fumează negru (chiar dacă în unele cazuri acest lucru este posibil), ci albastru, deoarece în acest caz, petrolul în creștere sau gazele din carter sunt cele care produc acest fum foarte cancerigen.
Pentru fumul alb (și nu gri), acest lucru se datorează întotdeauna fie condensului, fie scurgerilor interne de lichid de răcire (apă care intră în cameră), dar niciodată problemelor de uzură a aerului sau a pieselor. in miscare.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 06/07/06, 12:19

Paldeolien a scris:[...] Spune-mi tăietor de lemne, se bazează pe ceea ce pretinde site-ul care echilibrează tabelele care nu pot fi verificate!
Ce este acest gibris? :şoc: Nu inteleg... : Roll:
Cifrele prezentate sunt, în opinia mea, complet verificabile, deoarece sunt cifre care provin de la producători pentru emisiile poluante sau rapoarte de la ADEME pentru prețurile comparative și costurile combustibililor.

Paldeolien a scris:Ceea ce vă permite să afirmați imparțialitatea autorului.
Unde am spus asta? Învață să citești înainte de a vorbi tâmpenii ...
Am spus că autorul exprimă un punct de vedere, care, deși personal, este justificat și documentat. Punct.

Paldeolien a scris:Ați văzut dispozitivele de măsurare ale producătorilor, ați văzut dacă au fost calibrate corect, ați fost prezenți în timpul măsurătorilor?
Ați văzut testele de capacitate ale acestor dispozitive de măsurare, certificatele de calitate, standardele în vigoare, sursele combustibililor, calitățile acestora etc.
Lista este lungă dacă doriți să trageți concluzii reale pe baza TOATE variabilele.

Îmi pare rău Lumberjack, dar pe acesta, te-aș numi incredul!
Hemmm ... : Roll:
Gândiți-vă înainte de a posta, vă va salva de la scuipat prostii pe fiecare rând de text :se încrunta: !

Un INcredul este cineva care nu crede NU...
În acest caz, cred în numerele din aceste tabele, da.
Nu văd ce interes ar avea un producător în a da cifre care nu sunt în avantajul său.
Aceasta este ceea ce sugerează articolul: dacă cifrele nu sunt furnizate de mulți producători, este probabil pentru că nu sunt la fel de bune precum ar putea imaginea GPL. lasa sa creada.

De obicei, iau în considerare ceea ce citesc atunci când mi se oferă surse care par de încredere.
Nu văd de ce aș avea nevoie să am în față toate dovezile pe care le-ai enumerat mai sus, este absolut ridicol!


Paldeolien a scris:Lumberjack, Olanda a fost una dintre primele țări care a promovat GPL, pentru că au fost primii europeni care au luat cunoștință de ecologie, dacă gheața se topește prea mult, Olandei nu-i va plăcea, pământul lor este deja sub nivelul mări.
Prin urmare, există un adevărat impuls politic ecologic și o CONȘTIINȚĂ COLECTIVĂ CARE NU EXISTĂ ÎN FRANȚA.
Specialiștii francezi în carburanți sunt mai buni decât cei din Olanda?
Trebuie să nu mai priviți buricul în Franța !!!
Cele mai reușite kituri duble de combustibil GPL sunt olandeze, se știe, da.
A spus cineva altfel?

În rest, nu văd conexiunea ... : Roll:
Topirea gheții din cauza încălzirii globale se datorează producției de CO2!
Deci, dacă olandezii ar avea, după cum spui, un „conștiință colectivă„conducându-i să lupte împotriva acestui fapt pentru a-și proteja țara de scufundare, nu ar favoriza GPL care produce mai mult CO2 decât benzină sau motorină cu performanțe echivalente :!:

Paldeolien a scris:Și ei ar avea în frunte tabelele frumoase ale figurilor ale căror surse nu pot fi verificate, cu datele care vin cu ...
Cred că, cu producătorii care au furnizat aceste cifre, este dimpotrivă foarte ușor de verificat, chiar dacă nu am încercat.

Paldeolien a scris:Este atât de ușor în această lume să discreditați ceea ce este bun, deoarece nu face suficient profit ...
Aparent, opinia autorului este că tocmai, în Franța, companiile petroliere obțin un profit prea mare din acest combustibil ... (dar, pe de altă parte, nu statul, deoarece taxele sunt mici în comparație cu celelalte combustibili).

Paldeolien a scris:Dacă susțineți imparțialitatea Lumberjack, continuați cu convingerile voastre.
Acolo este incoerent discursul tău, să pronunți imparțialitatea cu informații care nu sunt certificate imparțiale, îmi pare rău, mă gândesc!
Nu există imparțialitate reală și ceea ce susțin mai presus de toate este informații verificabile și nu fraze precum:
- "Vă reamintesc că în CM2, în școala primară, învățăm că cu cât flacăra este mai albastră și mai transparentă, cu atât arderea este mai completă.
-"În plus, nu mi-am văzut niciodată vehiculele GPL ... [...] "
-"Personal cred ceea ce am învățat la școală."
-"Hei, calcule, da, dar uneori chiar bun simț ..."


Paldeolien a scris:Știu, de asemenea, cum să spun că așa și așa ceva este bun pentru că lucrul a spus că este bun pentru că lucrul avea cifrele sale.
Învață să-ți citești interlocutorii! :x

Spun că acest articol este interesant pentru că este documentat.
Acest lucru nu este absolut cazul comentariilor dvs. care nu sunt nici construite (repetați același lucru de mai multe ori), nici argumentate, nici susținute de referințe externe.

Cred că ceea ce îți lipsește cel mai mult în modul tău de raționament este un minim de rigoare științifică și, mai presus de toate, o mulțime de abilități analitice ... : Roll:

Paldeolien a scris:Arată-mi certificările de calibrare, compozițiile combustibilului, procentele de erori de măsurare.
Cine a controlat? pentru cine lucrează? in ce conditii? Unde? cand? cu ce tip de mașină? sub ce standarde?
Ce vârstă are? Cum e vederea ei? În ce limbă comunică?
Folosim aceeași mașină pentru fiecare test? comparăm aceiași combustibili în aceeași mașină? si asa mai departe!!!
Verificăm toate acestea sub un executor judecătoresc, apoi putem începe să vorbim despre imparțialitate, între timp, tot ceea ce vedem, nimic nu este verificabil.
Toate acestea sunt lucrări de calitate și certificare eh!
Aici ? Iată al doilea strat ...
Ați spus deja exact același lucru mai devreme în postarea dvs. Va ajunge să fie o obsesie!

Vă dați seama cât de ridicol este să doriți să puneți la îndoială complet cifrele furnizate de persoanele care nu au niciun interes real în producerea de date care nu le avantajează și, pe de altă parte? cere să crezi punctul tău de vedere FĂRĂ NICI O REFERINȚĂ?




Paldeolien a scris:Nu este un site care să raporteze adevărul despre combustibili, oricare ar fi aceștia, miza este prea mare!
Veți cunoaște adevărul numai dacă le testați singur și cu o metodă IMPARTIALĂ.
Dacă faceți asta, mă țineți la curent, vă voi crede mai mult decât site-ul!
În plus, aș fi cu adevărat curios să aflu adevărul, pentru că este evident că există un pachet de lupi în spatele tuturor acelora !!!
Simplul fapt de a ști că vecinii noștri europeni nu practică deloc aceeași politică energetică, care pune cipul în ureche.
Rețineți că trăiesc la fel de bine ca noi, dacă nu chiar mai bine ...
Site-ul despre care vorbiți nu pretinde în niciun moment că deține adevărul (altfel am ratat acest pasaj esențial :şoc:) ...
Dacă începi să crezi că tot ce citești sau vezi este "ADEVARUL, ești prost ...

În plus, nu-ți vine să crezi că poți verifica totul singur, este o modă egocentrică și nu foarte constructivă.

La rândul meu, consider că articolul ne determină să reflectăm la anumite fapte care nu sunt foarte clare, prezentând cifre că nu există un motiv obiectiv real de îndoială și că acesta este cel mai important.

Construirea unui punct de vedere asupra unui subiect este o treabă pe termen lung, care trebuie realizată într-un mod critic și constructiv, prin ANALIZAREA a ceea ce se citește, prin ÎNTREBARE asupra punctelor de vedere antagonice, prin MULTIPLICAREA surse de informații și prin SINTEZIZAREA informațiilor pe care le înghițim.

Dar cu siguranță nu într-un mod pasional și impulsiv ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
professeur31
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 113
Înregistrare: 20/12/04, 20:28




de professeur31 » 06/07/06, 12:56

Paldeolien a scris:Arată-mi certificările de calibrare, compozițiile combustibilului, procentele de erori de măsurare.
Cine a controlat? pentru cine lucrează? in ce conditii? Unde? cand? cu ce tip de mașină? sub ce standarde?
Ce vârstă are? Cum e vederea ei? În ce limbă comunică?
Folosim aceeași mașină pentru fiecare test? comparăm aceiași combustibili în aceeași mașină? si asa mai departe!!!
Verificăm toate acestea sub un executor judecătoresc, apoi putem începe să vorbim despre imparțialitate, între timp, tot ceea ce vedem, nimic nu este verificabil.
Toate acestea sunt lucrări de calitate și certificare eh!


Dar îți dai seama ce scrii?
Îți pui la îndoială totul, inclusiv propriile tale măsurători !!!
Vederea ta este bună?
Ai vârsta potrivită?
Ce limba vorbesti?
Procedurile de măsurare și control aprobate sunt stricte și foarte relevante, indiferent de ce.
Acestea sunt realizate în orice obiectivitate fără niciun fel a priori de către organisme autorizate, cum ar fi UTAC.
Desigur, GPL are avantajele sale, dar în orice caz are NUMAI avantaje; și, din păcate, are destul de multe dezavantaje și am citat unele dintre ele într-o altă postare.
Crede-mă, GPL nu este combustibilul „minune”!
În plus, există un combustibil miraculos care nu produce poluare și costă puțin?
Ma indoiesc! : Cheesy:
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 06/07/06, 14:56

Îmi dau seama de ceea ce spun, deoarece ceea ce vă spun este exact ceea ce se întâmplă în producție înaltă și în calitate.

Faceți ceva calitate într-o companie certificată, veți vedea!
Am făcut-o și, pentru aeronautică, ați deveni verde pal când ați văzut teancul de documente de calitate care însoțeau o piesă gata de livrare către client.
Chiar și materialul este controlat! proveniența trebuie cunoscută!

Cred că tu nu îți dai seama că ești prea încrezător în anumite surse.
Pădurar care se referă la ademe, eu sunt lol, este un organism de stat !!!

Și apoi vorbește, nu văd argumente, nici exemple.
deci, vorbești despre vânt acolo!
În cele din urmă, ia-mă pentru un tâmpit, sau un nebun, sau o persoană bolnavă, sau un je ne sais quoi!
Eu sunt ca Sfântul Toma, cred, ceea ce văd.
Și ON este un con ...
Știu foarte bine că nu am deloc același mod de raționament al multor oameni, dar nu tocmai așa raționez ca un clopot !!!

Nu pentru că se pretind atât de mult că au dreptate minoritățile greșesc.
reflecția „îți dai seama ce spui”
Uh, încerci să mă faci să par rău, pentru că nu mă duc pe drumul tău?
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 06/07/06, 15:01

professor31 a scris:
Paldeolien a scris:Arată-mi certificările de calibrare, compozițiile combustibilului, procentele de erori de măsurare.
Cine a controlat? pentru cine lucrează? in ce conditii? Unde? cand? cu ce tip de mașină? sub ce standarde?
Ce vârstă are? Cum e vederea ei? În ce limbă comunică?
Folosim aceeași mașină pentru fiecare test? comparăm aceiași combustibili în aceeași mașină? si asa mai departe!!!
Verificăm toate acestea sub un executor judecătoresc, apoi putem începe să vorbim despre imparțialitate, între timp, tot ceea ce vedem, nimic nu este verificabil.
Toate acestea sunt lucrări de calitate și certificare eh!


Dar îți dai seama ce scrii?
Îți pui la îndoială totul, inclusiv propriile tale măsurători !!!
Vederea ta este bună?
Ai vârsta potrivită?
Ce limba vorbesti?
Procedurile de măsurare și control aprobate sunt stricte și foarte relevante, indiferent de ce.
Acestea sunt realizate în orice obiectivitate fără niciun fel a priori de către organisme autorizate, cum ar fi UTAC.
: Cheesy:


* Pentru cazul sângelui contaminat, de asemenea, procedurile au fost certificate eh!
Câte cazuri de acest gen în Franța?
Cea mai recentă noutate Clearstream, este certificată și toate curatele?

De ce ar exista minciuni despre sănătate și nu despre combustibili.
Cred că și tu ești credul!
Cum putem avea încredere în stat și în toate organizațiile sale, când știm că tocmai acest stat a permis oamenilor să prindă SIDA și, fără să facă dragoste, oamenii săraci, nici măcar nu au nici o distractie !!!
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 06/07/06, 15:21

Lumberjack, "nu crezi că statul se poate strecura în tine mințindu-te"
te va ajuta să înțelegi ce am spus.
scuze dacă nu am folosit cuvântul în același sens ca și tine, lol

Îți plac problemele de comunicare, nu-i așa!
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 06/07/06, 16:02

Un gpl siberie cu aceeași compoziție ca un gpl canadian?
ipoteza inițială, a mea.
Este combustibilul folosit la fel?
Deja, când vom vedea asta undeva, va fi un bun început pentru a face studii privind poluarea.
Deocamdată, văd doar tabele de numere.
Practic pipi de pisică. Nimic concret.
Nu văd o mulțime de argumente tangibile!

În producția mare din industrie trebuie să cunoaștem originea și, până la numărul de turnare a materialelor, variațiile de rezistență ale materialelor sunt uneori enorme, deoarece turnările nu s-au întâmplat exact în același mod.
Abaterea de câteva grade Celsius provoacă modificări în structura materialului.

Pe miliarde de litri de GPL, pe miliarde de litri de benzină, motorină, orice vrei, nu poți pretinde, este imposibil, că orice test ar fi, ar putea fi întemeiat.
Mai ales cu resurse din origini geografice diferite, cu procese de transformare diferite.
Aveți neapărat produse diferite.

Uită-te la modul în care sunt realizate procesoarele.
Sunt produse în serie și sortate, rulmenții cu bile sunt la fel!
De exemplu, un procesor Duron este realizat cu aceleași materiale ca un Athlon, pe aceeași linie de producție, și totuși există unul care este un Duron și celălalt un Athlon.
diferența?
Athlon are 256 de cache de memorie, iar duron are doar 64, deoarece cache-ul nu este conform sau nu este stabil, pe scurt, nu este identic !!!
Prin urmare, nu are aceleași proprietăți.
Și chiar și doi Duroni, nu vor fi încă la fel, unul pe care îl puteți overclocka mai mult decât celălalt.
depinde de pas, când a fost realizat pe linie, depinde și de multe alte lucruri, cum ar fi nucleul!
pe scurt, depinde de o mulțime de lucruri!

În caz contrar, toate benzinele din lume sunt la fel, toate GPL-urile din lume sunt la fel, iar pentru motorină, nu?
trebuie să ne oprim cu numerele eh și să vrem să facem legi despre toate, nu suntem capabili să stabilizăm perfect nimic, evoluăm cu toleranțe!

Dacă luăm exemplul unui procesor, este deja destul de dificil, și totuși, cu software-ul computerului, să evaluăm performanța.

Lemnar, cred că septul meu nazal, GPL ar fi putut fi mai puțin decât disel și benzină.
Nasul meu este mult mai sofisticat decât toate dispozitivele de măsurare ale tuturor oamenilor de știință din lume.
Și acest nas de pădurar, îmi transmite informațiile creierului meu, dacă creierul meu consideră că mirosul este inadecvat și provoacă reacții fizice, greață, de exemplu, blocarea respirației pentru câteva secunde, deoarece mirosul insuportabil.
Ați avut vreodată reacții fizice de genul acesta pe stradă cu motoare diesel, cu motoare pe benzină?
Am inspirat deja aerul care a ieșit dintr-o oală de vehicule GPL, nu am avut niciodată o reacție fizică similară cu ceea ce poate provoca motorina și benzina!
Încercați, nu veți muri făcând această mică comparație și cu siguranță va fi mai plină de satisfacții decât citirea unor tabele mici!
Puteți începe chiar să trageți concluzii.

Un vin dezgustător pe care nu îl consum, eh, bah c pake, nu este bun și nu am tabele cu cifre care să-mi dea rezultatele testelor.
Chiar și așa, vinul ar putea fi de o calitate foarte bună pentru început, iar apoi, cu puțin timp, s-ar fi învechit și s-ar transforma în oțet.

Tăiașul sacru merge!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 06/07/06, 16:06

Paldeolien a scris:[..] Pădurar care se referă la ademe, eu sunt lol, este un organism de stat !!!
Deci ce? : Roll:
În acest articol, ADEME oferă indicații privind prețurile și costurile în comparație cu combustibilii, mi se pare.
Lucruri care trebuie verificate destul de ușor prin trecerea cu alte surse ...

Paldeolien a scris:Și apoi vorbește, nu văd argumente, nici exemple.
deci, vorbești despre vânt acolo!
Fără argumente? Fără exemple? Pentru ce ? :şoc:
Mă refer, de la început, la UN articol.
Tu ești cel care vine să-mi spui că acest articol nu este adevărat ... Depinde de tine să citezi surse documentare fiabile și nu dimpotrivă.
Dacă nu înțelegi, păcat pentru tine, nu pot face mult mai mult ...

Paldeolien a scris:În cele din urmă, ia-mă pentru un tâmpit, sau un nebun, sau o persoană bolnavă, sau un je ne sais quoi!
Te iau doar pentru cineva care este puțin prea limitat din punct de vedere intelectual pentru a putea oferi un raționament construit, atât.

Paldeolien a scris:Știu foarte bine că nu am deloc același mod de raționament al multor oameni, dar nu tocmai așa raționez ca un clopot !!!
În acest caz, ar prefera „să sune ca un clopot” care ar trebui folosit ...: Mrgreen:

Paldeolien a scris:Nu pentru că se pretind atât de mult că au dreptate minoritățile greșesc.
Absolut! Am spus contrariul?

Paldeolien a scris:reflecția „îți dai seama ce spui”
Uh, încerci să mă faci să par rău, pentru că nu mă duc pe drumul tău?
Nu mă preocupă pentru că nu sunt cuvintele mele, dar cred că este în principal pentru că lăsați enormități aberante și asta fără să le sprijiniți în niciun fel ... : Roll:

Dacă ai fi venit să discute și să spui: "Spuneți-mi băieților, cifrele prezentate de Motor-Nature sunt ciudate, uitați-vă la ceea ce am găsit în altă parte, care arată că patati-patata ...„Ei bine, am fi putut avea un schimb interesant și constructiv ...

Modul tău de a aborda problema limitează contradicțiile noastre la confruntări scrise, dar e doar vina ta, ești conștient de asta?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 06/07/06, 16:19

Paldeolien a scris:[...] Lumberjack, cred că mă despart nazal, GPL care ar putea avea mai puțin decât disel și benzină.
Nasul meu este mult mai sofisticat decât toate dispozitivele de măsurare ale tuturor oamenilor de știință din lume.
Și acest nas de pădurar, îmi transmite informațiile creierului meu, dacă creierul meu consideră că mirosul este inadecvat și provoacă reacții fizice, greață, de exemplu, blocarea respirației pentru câteva secunde, deoarece mirosul insuportabil.
Ați avut vreodată reacții fizice de genul acesta pe stradă cu motoare diesel, cu motoare pe benzină?
Am inspirat deja aerul care a ieșit dintr-o oală de vehicule GPL, nu am avut niciodată o reacție fizică similară cu ceea ce poate provoca motorina și benzina!
Încercați, nu veți muri făcând această mică comparație și cu siguranță va fi mai plină de satisfacții decât citirea unor tabele mici!
Puteți începe chiar să trageți concluzii.
O altă idee pentru dvs.: va respira produsele de ardere ale unui încălzitor de gaz foarte slab reglementat, care produce o cantitate mare de CO ...
Nu vei simți NIMIC, absolut nimic ... Micul tău nas va fi fericit, îți va putea spune creierului tău că nu este periculos! : Lol:

Și în câteva minute vei fi mort ... 8)

Paldeolien a scris:Un vin dezgustător pe care nu îl consum, eh, bah c pake, nu este bun și nu am tabele cu cifre care să-mi dea rezultatele testelor.
Chiar și așa, vinul ar putea fi de o calitate foarte bună pentru început, iar apoi, cu puțin timp, s-ar fi învechit și s-ar transforma în oțet.

Tăiașul sacru merge!
Comparații grozave .... : Roll: Și într-adevăr adecvat pentru a ilustra subiectul despre care vorbim. Apropo, cunoști un dispozitiv care măsoară gustul unui vin? În ce unități se exprimă? : Twisted:

Materiale metalice de turnătorie, microprocesoare, vinuri ... Ce mai aveți în stoc?

Doar o mică precizare: cred că măsurătorile de poluanți date de producători sunt medii (înțelegeți ce este asta?), Valori statistică care rezultă din mai multe măsurători pentru a reduce, cu precizie, variabilitatea între măsurători care pot fi atribuite unor posibile variații ale compoziției combustibililor, deși mă întreb cu adevărat dacă acest lucru s-ar putea schimba mult ... :?
Dar asta este încă o presupunere.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
professeur31
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 113
Înregistrare: 20/12/04, 20:28




de professeur31 » 06/07/06, 16:56

Și CO nu este bine !!!
incolor, inodor; adevăratul ucigaș ce !!! 8)
Haide, nu pot să nu dau un exemplu:
O mașină pe benzină (sau GPL) care produce 3.5% CO la ralanti rulează într-un garaj închis de 100 m3.
Sunteți în acest garaj: mai aveți 1.5 ore înainte de a vă pierde cunoștința și 2 ore mai târziu, sunteți în paradis :|

Luați-o mai în serios acum:
o mașină pe benzină de ultimă generație (1992) ralanti la 1.2% CO în medie.
O mașină GPL se ridică la 1.2% sau, în cel mai bun caz, motorul șchiopătează!
Pentru a obține performanțe bune în GPL, în general aveți nevoie de 2.5% CO.
Nu vă faceți griji, merge foarte bine la CT; este încă revelator, nu-i așa?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport nou: inovații, motoare, poluare, tehnologii, politici, organizare ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 141