Site-ul Quanthomme

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Site-ul Quanthomme




de Christophe » 11/02/03, 20:04

http://quanthomme.free.fr/

Veți găsi pe acest site considerat ca fiind generatorii cuantici de referință francezi și (mai mult) energie curată în general.
Atenție, site-ul conține MULTE informații (peste 4000 de pagini) și ne pierdem destul de repede sub masa informațiilor: plecăm din memoria apei medicilor Emoto (un japonez) și Beneveniste (un francez) ) către generatorul cuantic Newman (vezi alt subiect) prin celula de combustibil de apă a lui Stanley Meyer și reactorul Pantone.
Dernière édition alin Christophe 14 / 08 / 06, 13: 39, editate 2 ori.
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 07/04/04, 07:32

hi,
O explorez de vreo 2 luni, e adevărat că e uriaș !! există o mulțime de idei și link-uri interesante, ar trebui să acordăm ratinguri de interes site-urilor găsite, nu?
A+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 18/08/04, 08:00

:P
Bună, de fapt pagini, cred că trebuie să fie aproape de 9000 !!!
Pi, sunt oameni drăguți care gestionează site-ul, răspund când îi scriem :P :P :P
E cool!
A + B)
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 18/08/04, 08:36

Da, Soarele sunt drăguți, dar obosiți .... foarte .... Ei cred că vor opri în curând pentru că nu pot găsi un „succesor” ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Site-ul Quanthomme




de Christophe » 23/11/20, 16:12

Waaw se pare că încă nu erau suficient de obosiți !!

16 ani mai târziu ...

Site-ul există încă și are știri recente: http://quanthomme.free.fr/qhsuite/Liste ... es2020.htm


Pe de altă parte, nu accesați perso.wanadoo.fr/quanthommesuite AV-ul meu detectează un troian (vă voi fi avertizat ...)

Purg toate aceste legături infectate forum
1 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Site-ul Quanthomme




de Janic » 23/11/20, 16:46

Site-ul există încă și are știri recente: http://quanthomme.free.fr/qhsuite/
un site grozav care nu se află în aprecierea valorii articolelor pe care le menționează, o deschidere extraordinară care se pierde. : Cheesy: :strigăt:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Site-ul Quanthomme




de Exnihiloest » 24/11/20, 17:12

Christophe a scris:http://quanthomme.free.fr/

Veți găsi pe acest site considerat ca fiind generatorii cuantici de referință francezi și (mai mult) energie curată în general.
Atenție, site-ul conține MULTE informații (peste 4000 de pagini) și ne pierdem destul de repede sub masa informațiilor: plecăm din memoria apei medicilor Emoto (un japonez) și Beneveniste (un francez) ) către generatorul cuantic Newman (vezi alt subiect) prin celula de combustibil de apă a lui Stanley Meyer și reactorul Pantone.


Ah, acesta este cel mai bun! Este locul tuturor francofonilor ciudati ai unei pseudo-fizici revizuiți și corectați și care preia toate clișeele crakpoturilor anglo-saxone ale mișcării „energiei libere” (pe care le găsim pe RexResearch). Densitatea știrilor false științifice este impresionantă. Aproape toate mașinile de mișcare perpetuă sunt acolo: Motorul lui Newman, Mașina N a lui Bruce de Palma care s-a prăbușit în măsurători, plasma Keshe a promis ca sursă de energie acum 5-10 ani și pe care încă o așteptăm, generatorul Paramahansa Tewari nu a funcționat niciodată, undele scalare ale lui Konstantin Meyl (care toate ansamblurile de începători în electronică funcționează totuși în conformitate cu ceea ce prevede electromagnetismul lui Maxwell) ...

Acest site este o litanie a tuturor absurdităților care pot fi inventate de știința aping, fie pentru că ești o persoană iluminată care te consideră un mare inventator, fie pentru că ai o înșelătorie comercială de montat. Și vedem, există oameni naivi muncitori, gata să compileze toate acestea, oferă acest gen de site, mai degrabă decât să încerce să reproducă mașini-minune și să le vadă ineptitudinea. Înțelegem de ce. Când nu aveți abilități în știință, este mai ușor să compilați ceea ce culegeți de pe alte site-uri decât să vă murdăriți mâinile, dar apoi compilați orice.
Dacă aveți timp să economisiți sau să vă bucurați de magie sau science fiction, acest site este pentru dvs.
Dernière édition alin Exnihiloest 24 / 11 / 20, 17: 14, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Site-ul Quanthomme




de Christophe » 24/11/20, 17:14

Am fost sigur că ți-ar plăcea Exni : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Site-ul Quanthomme




de Exnihiloest » 24/11/20, 17:16

Christophe a scris:Am fost sigur că ți-ar plăcea Exni : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Am văzut că Janic a introdus acest site aici în trecut.
Nu mă surprinde la el. De la tine sper să fie ironic, altfel există cu adevărat probleme cu nivelul de inginerie din Franța.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Site-ul Quanthomme




de Christophe » 24/11/20, 17:19

Uită-te la date ...

Curiozitatea nu este un lucru rău în inginerie!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 194