Problemă gravă cu serverul

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

de Targol » 28/08/06, 15:58

aici sunt linkurile moarte pe care le-am detectat:
  • linkul către „Profilul meu” din antet ne oferă un aspect plăcut

    Cod: Selectați toate

    Parse error: syntax error, unexpected '.' in
  • în același loc, link-ul „NewsLetters” echilibrează o nu mai puțin estetică


asta e tot ce am văzut până acum.
Pentru e-mail, vreau să vă trimit unul, dar la ce adresă? același care trimite notificările de răspuns?
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

de Christophe » 28/08/06, 16:07

Mulțumesc Targol mă uit la 1) imediat, nu văzusem încă această problemă.

Pentru 2) acest lucru este normal și va fi rezolvat automat odată cu gestionarea rescrierii.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

de Christophe » 28/08/06, 16:14

Targol a scris:aici sunt linkurile moarte pe care le-am detectat:
[listă] [*] linkul către „Profilul meu” din antet ne oferă un aspect plăcut

Cod: Selectați toate

Parse error: syntax error, unexpected '.' in



Reparat!

Pentru e-mail puteți încerca webmaster @ christophe @ și mailing @ (în copie în același e-mail nu este nevoie să faceți 3 e-mailuri diferite)

Mărfuri.

In progres : gestionarea legăturilor moarte legate de rescriere ... poate dura ceva timp.
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

de Targol » 28/08/06, 16:27

Christophe a scris:Pentru e-mail puteți încerca webmaster @ christophe @ și mailing @ (în copie în același e-mail nu este nevoie să faceți 3 e-mailuri diferite)

Mărfuri.


Nu este convingător:

Cod: Selectați toate

Impossible de contacter le(s) destinataire(s) suivant(s) :

      christophe@econologie.com le 28/08/2006 15:21
            Le système de messagerie n'a pas pu remettre ce message mais n'a pas signalé de raison particulière. Vérifiez l'adresse du destinataire et réessayez d'envoyer le message. Dans le cas d'un nouvel échec, contactez votre administrateur système.
            < seltanin.lectra.com #5.0.0 X-Microsoft-SMTPSVC-5-0-3248-3139-; host    iris1.directnic.com[69.46.238.251] said: 550 5.7.1 No such recipient; will    not relay (in reply to RCPT TO command)>

      mailing@econologie.com le 28/08/2006 15:21
            Le système de messagerie n'a pas pu remettre ce message mais n'a pas signalé de raison particulière. Vérifiez l'adresse du destinataire et réessayez d'envoyer le message. Dans le cas d'un nouvel échec, contactez votre administrateur système.
            < seltanin.lectra.com #5.0.0 X-Microsoft-SMTPSVC-5-0-3248-3139-; host    iris1.directnic.com[69.46.238.251] said: 550 5.7.1 No such recipient; will    not relay (in reply to RCPT TO command)>

      webmaster@econologie.com le 28/08/2006 15:21
            Le système de messagerie n'a pas pu remettre ce message mais n'a pas signalé de raison particulière. Vérifiez l'adresse du destinataire et réessayez d'envoyer le message. Dans le cas d'un nouvel échec, contactez votre administrateur système.
            < seltanin.lectra.com #5.0.0 X-Microsoft-SMTPSVC-5-0-3248-3139-; host    iris1.directnic.com[69.46.238.251] said: 550 5.7.1 No such recipient; will    not relay (in reply to RCPT TO command)>
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

de Christophe » 28/08/06, 16:33

Ok, mulțumesc pentru e-mailuri, va trebui să așteptăm puțin mai mult înainte ca .com să se răspândească peste tot.

Cred că serverele de e-mail sunt ultimele actualizate.

Lucrări efectuate: pagini operaționale de „eroare”
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

de Christophe » 28/08/06, 18:57

În curs de desfășurare : gestionarea legăturilor moarte (site, forum, magazin și director) legate de rescriere, există ceva ce nu primesc, sper să pot rezolva seara

Test curent: În prezent testez (timp de 5 minute) posibilitățile de încărcare ale noului server (mai puțin puternic decât cel vechi în teorie) dacă aveți vreo eroare (de exemplu conexiune max sql) în timp ce navigați pe site, forum sau magazin, vă rog să-mi spuneți aici.

mulțumesc
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11

de Am citro » 28/08/06, 21:08

:? La fel ca ceilalți, am fost îngrijorat, dar am văzut că și site-ul lui Christine s-a prăbușit ... Prin urmare, am exclus hipoteza complotului.

Știi ce? a plantat și utopiatech, o poveste stupidă de reînnoire a numelui de domeniu. Jean Marc Moreau mi-a scris că lucrează pentru a restabili totul repede ... Văd deja gâturile fierbinți care se vor pierde în presupuneri ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

de Christophe » 28/08/06, 22:36

citro a scris::? La fel ca ceilalți, am fost îngrijorat, dar am văzut că și site-ul lui Christine s-a prăbușit ... Prin urmare, am exclus hipoteza complotului.


Chiar așa ? nu știam că a plantat ...:şoc: Cu toate acestea, se află pe același server ca și Kyot-Home, care aparent nu a avut probleme ...

citro a scris: Știi ce? a plantat și utopiatech, o poveste stupidă de reînnoire a numelui de domeniu. Jean Marc Moreau mi-a scris că lucrează pentru a restabili totul repede ... Văd deja gâturile fierbinți care se vor pierde în presupuneri ...


Pffff Cred că acest eșec al uitării reînnoirii este la același nivel cu eșecul benzinei în mașină ...

Aici site-ul insee.fr este din nou sus ... bine, spuneți că este într-adevăr perioada ...
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

de denis » 29/08/06, 08:07

salut tuturor, bravo christophe pentru treaba !! , De asemenea, am crezut că „THEY” cenzurase site-ul! phew
fericit de a găsi econology, motivul prăbușirii ?? (o lovitură din primul loc :?: : Lol: )
linkul e-mailului, mi-a trimis pe pagina de eroare, apoi ieri pe un motor de căutare vorbitor de limba engleză !!! aceeași istorie :strigăt:
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

de denis » 29/08/06, 08:34

Tocmai am observat că trebuie să vă înregistrați de fiecare dată când răspundeți la un subiect, poate normal? :şoc:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 144