Motor cu pantone și problemele veșnice ale asigurării?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 16/11/06, 16:00

salut
nu este ușor testul minelor !!! : Evil:
trebuie să găsești o mină : Lol: și atunci ai nevoie de o mașină blindată : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
va rezista anvelopele? :strigăt: :strigăt: :strigăt:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 16/11/06, 19:20

bonjour
toată lumea vorbește despre panton și despre brevetul lui M Chambrin
dacă a întrerupt un brevet, în plus, în multe state diferite, trebuie să fi funcționat colimassonul său ....


Despre brevet știai că principiul cărămizii alunecă într-un buzunar de oțel topit este un brevet din secolul al XVIII-lea și a fost folosit abia în anii 18. Așa că brevetele pot dormi timp de un secol pe tablete.

Toata lumea e cam puternica, in locul unde sunt eu nu stiu daca o persoana din 1000 stie existenta pantonului si una din 10000 stie cine este Chambrin.
Aș spune chiar că puțini oameni își schimbă uleiul de pe mașină și chiar mai puțini își schimbă lumânările. Există chiar și unii care nu știu unde ar trebui să punem lichidul de spălare a parbrizului, el riscă să pună asta în cilindrul de frână .. Așadar, nu cereți tuturor să pună un panton, el ajustează unele încearcă și doar pentru că nu este comercializat nu înseamnă că nu este bun. în viață o mulțime de lucruri mediocre sunt comercializate pe scară largă, în detrimentul lucrurilor bune, voi da pur și simplu ca exemplu șuruburile cu cap pătrat Robinson, care sunt net superioare tuturor sistemelor de vizionare sunt comercializate, doar în Canada! de ce pentru că compania (vedeta) Philips a zdrobit-o pe Robinson.
Același lucru în aviația mică în care locuiești în Franța cumperi cessna 150 pentru a reînnoi avioanele de antrenament, în timp ce ai avut yodelurile net superioare din toate punctele de vedere, dar așa cum se face acasă, preferi să cumperi americani! întrucât francezii preferă să bea whisky, arată mai mult în, în timp ce unii americani beau coniac, pare mai snob...
Te-am excitat destul azi. Este doar o observație socială și nu e mai bine aici...
André
Dernière édition alin Andre 16 / 11 / 06, 19: 54, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
iotă
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 269
Înregistrare: 16/08/06, 13:45
Locul de amplasare: planeta pământ




de iotă » 16/11/06, 19:46

Este întotdeauna interesant să obții o opinie și o viziune din exterior.
Adesea vedem paiul din ochiul aproapelui, dar nu și grinda din ochiul nostru.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sam17
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 14/02/06, 13:57
Locul de amplasare: la rochelle
x 1




de sam17 » 16/11/06, 21:45

Șurubul cu cap pătrat? Care este principiul? Este ca un șurub hexagonal, dar pătrat?

E drept ca mi se pare mai coerent ca sistem, mereu ma intrebasem de ce acesti producatori de p****n nu au gasit niciodata ceva mai bun decat cruciformul sau alt torx care ajung mereu sa fie inutilizabil la a 2-a sau a 3-a remontare de demontare. : Evil:
0 x
--
Răbdarea este un copac a cărui rădăcină este amară și a cărei fructe sunt foarte dulci.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 16/11/06, 22:01

bonjour,
este o forma patrata in cap sunt 3 marimi in functie de marimea suruburilor, este foarte practic cu surubelnite electrice sau pentru cei care monteaza acoperisuri din tabla, nu aluneca, se vand scule de frecare pentru ca surubul sa faca nu zdrobesc lemnul, asambleaza rapid o casa cu rama din lemn.. O sa fac o poza in seara asta..
Câțiva europeni cumpără aici șuruburi din oțel inoxidabil pentru podelele piscinei DECK sau lemnul exterior Cred că piața este interzisă în Europa? (rezervă privată sau monopol)


André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lio74
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 333
Înregistrare: 15/03/06, 23:16
Locul de amplasare: HTE-SAVOIE și Viena




de lio74 » 16/11/06, 22:23

Andre a scris:bonjour
.......
Despre brevet știai că principiul cărămizii alunecă într-un buzunar de oțel topit este un brevet din secolul al XVIII-lea și a fost folosit abia în anii 18. Așa că brevetele pot dormi timp de un secol pe tablete.

Toata lumea e cam puternica, in locul unde sunt eu nu stiu daca o persoana din 1000 stie existenta pantonului si una din 10000 stie cine este Chambrin.
.................................................. .
André


îmi pare rău pentru cine proquos ... când am spus toată lumea Mă gândeam la oamenii din asta forum...

iar observatia ta este foarte relevanta... Sper ca urmatorul ministru al Finantelor, Economiei si Industriei sa faca praf aceste tablete de care lumea de azi are atat de mare nevoie!!!

pentru ZAC : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: bine ... trăiți umorul bun
@ +++
0 x
„A face ceva este scump, a nu face nimic va costa mult mai mult”. Koffie Annan
următoarea specie pe cale de dispariție: Omul ... și va fi bine făcut pentru el!
OMUL ESTE UN POLUANT NATURAL FOARTE PERICULOS!
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 20/11/06, 04:34

bonjour,
Puțin subiect, dar promisem fotografiile șuruburilor Robinson.


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine gazdă - PicTiger
0 x
nialabert
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 258
Înregistrare: 02/06/05, 22:32
Locul de amplasare: Genève




de nialabert » 20/11/06, 19:42

Andre a scris:bonjour,
Puțin subiect, dar promisem fotografiile șuruburilor Robinson.


Imagine

Imagine

Imagine


Imagine gazdă - PicTiger


Etannant că nu avem asta acasă.
Dar avem torx-ul care înlocuiește (este disponibil în Canada?). Avantajul torxului constă în faptul că bitul nu poate rămâne blocat în șurub chiar dacă este uzat. Este foarte util în liniile automate de asamblare.
Imbusul (bufă hexagonală sau hexagonală), totuși, poate rămâne blocat în șurub.
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 20/11/06, 22:17

bonjour
Evident că există și torx, chiar și pe mașini.
Dar pătratul există din 1900 cred că brevetul este foarte vechi, am citit că Philips (șurubelnița cu stea) a fost cel care a creat un obstacol pentru a nu permite acestei piețe să se dezvolte, ar trebui să facem cercetări pe Robinson inventatorul
Sunt convins ca daca cineva va incerca sa vanda aceste suruburi in Europa va intampina mari probleme.. Asta se numeste piata libera....
Ce mi se pare și mai amuzant este că toți francezii pe care i-am văzut aici care au văzut acest sistem au fost surprinși și au întrebat de ce nu au.
Toate acestea pentru a spune că ceea ce găsim în cantități mari în magazine nu este neapărat cel mai bun.
Aș spune chiar că ne fac indirect să mâncăm tot ce vor, uneori mă întreb dacă adaugă un gust alimentelor pentru a dezvolta o dependență, până la urmă ne canalizează gusturile și obiceiurile, ceea ce vinde mai puțin dispare de pe rafturi și, mai rău, se organizează astfel încât toată lumea să meargă să cumpere o zi aleasă de ei (reducere premium), deci nu este nevoie să aveți personal în magazine toată săptămâna doar prin angajarea unui surplus în zilele vizate. .
Mă opresc, dar uitându-mă la modul în care consumatorul este manipulat doar în perioada sărbătorilor, aveți exemplul perfect al McDonald's-ului cum atrag copiii etc.
un alt mare gigant Wal Mart, care va ucide pe toți ceilalți, apoi va decide prețurile și ce ar trebui să cumpărăm.

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sam17
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 14/02/06, 13:57
Locul de amplasare: la rochelle
x 1




de sam17 » 21/11/06, 08:34

Te întrebi dacă nu adaugă un gust pentru a ne obișnui?

aceasta se numește zahăr: /


http://www.guide-du-gourmet.com/fr/inte ... magnac.php

„Lobby-ul zahărului este un lobby foarte puternic. Astfel, am descoperit că punerea așa-zisului zahăr „rapid” în anumite alimente, în special în cele destinate consumului recreativ, a creat
copii, mai întâi o relație de satisfacție, apoi o relație de dependență în raport cu produsul dulce. Am invitat Centrul de Studiu al Documentării Zahărului (CEDUS) să vină să dezbatem cu
ne despre subiect la ultimul spectacol agricol. Au refuzat.''


http://biogassendi.ifrance.com/sucre.htm#LA

http://www.sanssucre.org/index.php?opti ... &Itemid=29



http://www.lesensdenosvies.org/lesite/a ... ucre7.html

citiți „ZAHAR ȘI SĂNĂTATE MENTALĂ”

Astăzi, pionierii psihiatriei ortomoleculare, precum doctorii Abram Hoffer, Allan Cott, A. Cherkin și doctorul Linus Pauling, au confirmat că boala mintală este un mit și că tulburările emoționale pot fi pur și simplu primul simptom al incapacității evidente a omului. sistem pentru a face față stresului cauzat de dependența de zahăr.
0 x
--

Răbdarea este un copac a cărui rădăcină este amară și a cărei fructe sunt foarte dulci.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 91