Sună la aer, să-i ajutăm să se facă cunoscuți!

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Sună la aer, să-i ajutăm să se facă cunoscuți!




de Christophe » 03/12/06, 12:29

Cauti o idee de cadou pentru nepoata ta mica (sau alta ...)?

Oferă-i (în loc de ultimul ImagineImagine Lorie ImagineImagine de exemplu ...) primul Album d'A Appel d'Air, un grup nou-nouț ale cărui 2 piese pe care le am (mulțumesc Zac) m-au sedus foarte mult ...

Pentru a vă face o idee, puteți asculta JukeBox: https://www.econologie.com/radio.html
(Cele 2 melodii în cauză sunt acolo)


Vă anexez două extrase din primul album Air Call, o mică formație de melodie franceză care merită cu adevărat să fie recunoscută ...
Dacă vă plac aceste două melodii, nu ezitați să comandați albumul, acesta costă doar 13 € până pe 15 decembrie pentru că call for air are generozitatea de a vă oferi costurile de expediere, după acest timp, prețul urcat la 14,50 €.
cd-ul va fi gata la mijlocul lunii decembrie și vă va fi trimis prin poștă ...
Pentru a-l comanda, trimiteți-vă numele, prenumele, adresa, numărul de telefon, adresa de e-mail și numărul de CD-uri pe care doriți să le însoțiți de un cec la următoarea adresă:

Apel aerian
Strada Beau Soleil nr. 8
85310 CHAILLE SUB ABALANȚI

Dacă doriți, le puteți scrie la următoarea adresă: appel - dair @ hotmail. Pr


Editați: aici este site-ul lor „oficial” (cred) http://www.myspace.com/appeldair

ps: acest mesaj este pur altruist. Nu am nicio relație cu acest grup (pentru moment : Roll: ) și da, puteți face publicitate gratuit pe econologie ... când publicitatea merită!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/12/06, 13:41

Tocmai am trimis un e-mail grupului pentru a le comanda 2 cd-uri :)
0 x
Apel aerian
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 17/02/07, 18:47
Locul de amplasare: Vendée




de Apel aerian » 17/02/07, 18:52

Uau didon! Ei vorbesc despre noi pe un forum!
Vă mulțumim pentru sprijinul dvs., care este foarte cool!

Aștept cu nerăbdare să ne întâlnim!

Pierrick, Sună pentru aer
0 x
„Pentru că viața înseamnă a vedea și a auzi, vrem să dăm să vedem și să auzim”
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 20/02/07, 18:51

Bună ziua Țineți apel telefonic!

Te-am contactat pentru a cumpăra 2 albume înainte de Crăciun, dar nu am primit niciodată un răspuns :(

Ne-ați putea ajuta (vizitatorii acestui articol forum și eu?) pe acesta? 8)
0 x
Apel aerian
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 17/02/07, 18:47
Locul de amplasare: Vendée




de Apel aerian » 20/02/07, 20:20

Da, absolut posibil!

Pentru cei care locuiesc în Țara Loarei, puteți găsi CD-ul nostru la FNAC în Angers și Nantes (în curând în toate cazurile) și în afara și deja în Médiastore de la Roche sur Yon și Agora La Roche sur Yon, precum și decât la Centrul Cultural Route de la Tranche LECLERC (încă la La Roche).

În caz contrar, ne puteți comanda aici:
Apel aerian
Strada Beau Soleil nr. 8
85310 CHAILLE SUB ABALANȚI

prin specificarea numărului de CD-uri dorite și prin atașarea unui cec plătibil către APPEL D'AIR (13 € pe CD + 1,50 poștale)

În curând veți putea descărca formularul de comandă pe site-ul nostru (în construcție), îl puteți face deja pe hârtie gratuită, nu suntem pretențioși ...

Țineți-vă la curent cu datele și, dacă se întâmplă să fiți în zonă, veniți să salutați!
(pe acest subiect, dacă aveți planuri sau contacte de jucat, nu există nicio problemă pentru noi, intenționăm să jucăm cât mai mult posibil și peste tot, vă mulțumim anticipat!)

contact: Pierrick: 0609531287, appel-dair @ hotmail.fr


un +!

Pierrick, apel aerian
0 x
„Pentru că viața înseamnă a vedea și a auzi, vrem să dăm să vedem și să auzim”
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 20/02/07, 20:22

Ei bine, tocmai pe acest e-mail (cred) v-am scris la începutul lunii decembrie pentru a comanda 2 CD-uri pentru Crăciun ... nu am avut niciodată un răspuns :(
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 20/02/07, 20:54

Mă gândesc la asta, Christophe, ar trebui să te apuci de un studiu intensiv al evidențelor (vynil) ale evidențelor lui Julos Beaucarne, perioada 72-80

ai găsi acolo lucruri care îți plac, cred, de un nivel literar foarte înalt.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 06/03/07, 13:42

Uh ... interesant, dar cum să spun:
1) Nu am un vinil player
2) mai găsim aceste viniluri? (Mă îndoiesc că magazinele de tip Occaz ale unchiului Tom au titlurile despre care vorbiți ...)

Deci, aveți unul sau două titluri în minte?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 239