Noi subforum: Cyberactions?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 27/02/07, 21:30

elefantul a scris:Fiecare zi are destule probleme:

în afară de aceasta:

1) nederlanstalig medewerkers gevraagd!
2) domnilor francezi, noi am împușcat primii!



Pahidermul ar fi un pic șovinist. :D ,
Hei, am auzit la știri că a existat o creștere a traficului de fildeș
Ai grija Elef : Cheesy:

Nicio veste despre transporturile mele, dar poate că au fost în vacanță, să mai așteptăm puțin.

Altfel, nu știu unde să găsesc mailurile deputaților noștri, care cu siguranță vor fi saturate în ajunul alegerilor noastre. Văd o singură soluție, contactul direct cu jurnaliștii de zi cu zi.

PRIN TELEFON, sau mai bine, VISUAL
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 28/02/07, 00:36

Sunt prea mulți elefanți în Africa de Sud! În Belgia, fiind roz, se pot ascunde în spatele căpșunilor sălbatice!

Da, suntem șovini în Belgia, trebuie spus că avem profesori foarte buni : Mrgreen:

contact direct: vă puteți imagina organizația! nimic altceva decât pregătirea colportorilor.

În orice caz, cred că acțiunea cibernetică merită să fie cu experienta, dar poate că jurnaliştii ar trebui să poată suna pe cineva pentru a putea pune întrebări suplimentare, din cauza obiceiului lor de a distorsiona sau trunchia totul!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 28/02/07, 08:53

elefantul a scris:Sunt prea mulți elefanți în Africa de Sud! În Belgia, fiind roz, se pot ascunde în spatele căpșunilor sălbatice!

Da, suntem șovini în Belgia, trebuie spus că avem profesori foarte buni : Mrgreen:

contact direct: vă puteți imagina organizația! nimic altceva decât pregătirea colportorilor.

În orice caz, cred că acțiunea cibernetică merită să fie cu experienta, dar poate că jurnaliştii ar trebui să poată suna pe cineva pentru a putea pune întrebări suplimentare, din cauza obiceiului lor de a distorsiona sau trunchia totul!


Gusturi și culori Imagine

Pentru colportori, mă gândeam la cuicui, la tine, la Christophe și la mine pentru moment, nu ar trebui să fie foarte greu să iau legătura cu jurnaliștii ziarelor și revistelor, fie și doar pentru a lua temperatura pe subiectul care mă preocupă majoritatea „mașinii Z”

Acțiunea cibernetică trebuie să trăiască, trebuie să ținem o listă de e-mail serioasă la zi
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 28/02/07, 09:01

Cu siguranță este ambițios.

Vă rugăm să rețineți (am ceva experiență cu contactul telefonic), trebuie să cunoașteți exact numele persoanelor de contact

vezi ce cred alții ...
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 02/03/07, 15:30

Bine, deci facem asta sub rom fals?
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 02/03/07, 16:27

Christophe a scris:Bine, deci facem asta sub rom fals?
: Mrgreen:

Sunt în! Ce pot face ?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 02/03/07, 16:52

de exemplu, puteți accesa site-ul Adunării Naționale și puteți copia și lipi toate adresele de e-mail ale deputaților și senatorilor. Durează câteva ore.
Pentru Belgia, îmi lipsesc doar membrii parlamentului flamand
Cu excepția cazului în care preferați să accesați site-urile marilor ziare franceze și să faceți același lucru pentru e-mailurile editoriale sau, de preferință, e-mailurile directe de la jurnaliști de specialitate (secțiuni de industrie, politică, mediu, cercetare)
Spune-ne ce alegi.
nu distribui lista, o păstrezi cu grijă în timp ce aștepți să vedem ce facem cu ea.

da, important:
aceste liste trebuie să circule doar sub formă de e-mail și să nu fie distribuite pe site
imaginați-vă că o persoană bine intenționată o folosește pentru a explica a doua zi după difuzare că suntem o grămadă de comedianți...
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 18/03/07, 15:31

Așa puteți vedea noul sub forum a fost creată acțiunea cibernetică și petiția.

Ciberacțiuni și petiții pentru energie și mediu

Acum ar trebui să definim o regulă de conduită pentru organizarea unor astfel de acțiuni „cibernetice”.


Am început să mut mesaje care conțineau termenii „petiție(e) și acțiune(e) cibernetică” dar trebuie să fi omis sau am uitat destul de multe.
Un moderator bun ar putea ajuta cu sarcina?

Folosind motorul de căutare, evident că merge destul de repede: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 19/03/07, 21:34

Subiectele care îmi sunt aproape de inimă sunt:

-Fă cunoscută Z-Machine
-Pericolele OMG-urilor

Ar trebui să redenumiți:

- trebuie să salveze semințele naturale !!! --------- OMG-uri, monopol ...
-Nou sub-forum: Ciberacțiuni? ------- Acțiunea Z-Machine
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 29/05/07, 12:02

AH BAH DA Chritophe, asa ca am revenit pe aceasta pagina

Deci, sunteți gata să trimiteți spam în căsuțele de e-mail ale lumii?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123